BROOKLIN, Msza św. – Dla każdego Collin Morikawa a jego kolejne lata zdobywania specjalizacji to Joel Dahmenktóry jeszcze cztery lata temu byłby zachwycony, gdyby nawet zagrał w jednym.

Jon Rahm jest obrońcą tytułu mistrza US Open, jeden strzał traci prowadzenie. W weekend zagra w The Country Club z Hayden Buckleyktóry studiował grając w Missouri, ponieważ uznał, że po studiach będzie musiał znaleźć pracę.

Tuzin graczy rozdzielonych dwoma strzałami w weekend obejmuje trzech najlepszych graczy w światowym rankingu i czterech z pierwszej siódemki: mistrz Masters Scottie SchefflerRahm, Rory McIlroy i Morikawa.

„Myślę, że to świetne dla gry w golfa, że ​​są tam najwyżej sklasyfikowani gracze i najlepsi gracze, zwłaszcza w turnieju, w którym naprawdę najlepszy gracz wygrywa” – powiedział Rahm.

Zawiera również dwóch debiutantów PGA Tour i dwóch graczy, którzy nigdy nie wygrali w trasie.

Rzeczywiście, ten US Open ma coś dla każdego. Po prostu nie ma Phil Mickelsonktóry nie trafił w cięcie ośmioma strzałami.

Morikawa szukał czegoś w swojej grze i zamiast tradycyjnego zanikania znalazł „rysunek dziecka”, który świetnie się sprawdza w Brookline. Porównał niski wynik w mistrzostwach z piątku z wynikiem 4 poniżej 66, co dało mu udział w prowadzeniu z Dahmenem, który przeżył raka i był popularnym everymanem w golfie.

Rahm starał się dotrzymać kroku orłowi i serii dużych par puttów, które wydawały się równie cenne. Rahm miał 67 punktów i był w grupie pięciu graczy jeden strzał z tyłu. Wliczając w to McIlroya, który odniósł zwycięstwo w Canadian Open, który uderzył w dziesiątkę z trzema birdie na ostatnich czterech dołkach za 69.

Nie można pominąć Schefflera, No. 1 gracz na świecie, który wbił się z grubego, szorstkiego, skróconego do 14-go zielonego par-5, dla orła, który sprowadził Teksańczyka z powrotem do miksu z 67. Był dwa strzały za nim.

Morikawa, Rahm i Scheffler połączyli swoje siły, aby wygrać cztery z ostatnich dziewięciu głównych kierunków. I jest też McIlroy, który sam ma cztery kierunki, ale żadnej od 2014 roku.

„To US Open. Nikt do tej pory nie wziął tego głęboko i jakby uciekł” – powiedział Morikawa. „Ostatnie kilka dni jest dla mnie ogromnym wzmocnieniem pewności siebie, gdy wybieram się w ten weekend i mam nadzieję, że jakoś uda nam się jakoś oddzielić”.

Ideą US Open jest wyłonienie najlepszych graczy. Niektóre z nich wymagają wprowadzenia w weekend do głównych rywalizacji o mistrzostwo.

Zacznij od Dahmena, któremu nigdy nie zarzuci się, że traktuje siebie zbyt poważnie, nawet jeśli poważnie traktuje swoją grę. W zeszłym tygodniu dwa razy myślał o wycofaniu się z 36-dołkowych kwalifikacji, przed ich rozpoczęciem i po pierwszej rundzie.

Ale wytrzymał i z wynikiem 68 w piątek po raz pierwszy gra w ostatniej grupie major. Dołączył do Morikawy w wieku 5 do 135 lat.

„Gramy dopiero jutro o 3:45. Zazwyczaj muszę być w domu o 5 na kolację” – powiedział Dahmen. – Więc na pewno będzie inaczej.

W grupie jeden strzał z tyłu znajduje się Buckley, który nie brał udziału w US Open, dopóki nie wykonał 20-metrowego birdie w playoffach o ostatnie miejsce w kwalifikacjach 11 dni temu.

Zanikał, jak wielu innych, z trzema bogeyami podczas pięciodołkowego odcinka wokół zakrętu, kiedy wrócił na tor. Ptaszki na ostatnich dwóch dołkach dały mu kolejne 68.

Również w wieku 136 lat Aaron Mądry, z jednym zwycięstwem w PGA Tour i niczym lepszym niż remis o 17. w swoich dziewięciu poprzednich głównych turniejach; oraz Beau Hosslerktóry pojawił się w weekend w Klubie Olimpijskim jako nastoletni amator w 2012 roku, ale od tego czasu nie słyszał o nim w majors.

Były to przykłady, że otwarte dla wszystkich US Open nie kończy się tylko na zakwalifikowaniu się do prawa do rozegrania najtrudniejszego testu w golfie.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.