Coinbase zwalnia prawie jedną piątą swojej siły roboczej w związku z załamaniem się zapasów i ceny kryptowalut.

Giełda kryptowalut zmniejszy 18% pełnoetatowych miejsc pracy, zgodnie z e-mailem wysłanym do pracowników we wtorek rano. Baza monet zatrudnia około 5000 pełnoetatowych pracowników, co przekłada się na zmniejszenie liczby pracowników o około 1100 osób.

Akcje Coinbase spadły o 0,83%.

Dyrektor generalny Brian Armstrong wskazał na możliwą recesję i potrzebę zarządzania szybkością spalania Coinbase i zwiększenia wydajności. Powiedział również, że firma rosła „zbyt szybko” podczas hossy.

„Wydaje się, że wkraczamy w recesję po ponad 10-letnim boomie gospodarczym. Recesja może doprowadzić do kolejnej zimy kryptowalut i może trwać przez dłuższy czas” – powiedział Armstrong w e-mailu, dodając, że poprzednie zimy kryptowalut spowodowały znaczący spadek aktywności handlowej. „Chociaż trudno jest przewidzieć gospodarkę lub rynki, zawsze planujemy najgorsze, abyśmy mogli prowadzić działalność w każdym środowisku”.

Założyciel i dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong weźmie udział w Consensus 2019 w hotelu Hilton Midtown 15 maja 2019 r. w Nowym Jorku.

Steven Ferdman | Obrazy Getty

Coinbase początkowo powiedział, że wstrzymuje zatrudnianie. Dwa tygodnie później gigant kryptograficzny ogłosił, że przedłuża zamrożenie na „przewidywalną przyszłość”. Na początku tego roku Coinbase powiedział planowano dodać 2000 miejsc pracy w zakresie produktów, inżynierii i projektowania.

„Nasze koszty pracownicze są zbyt wysokie, aby skutecznie zarządzać tym niepewnym rynkiem” – powiedział Armstrong. „Chociaż staraliśmy się jak najlepiej, aby to zrobić dobrze, w tym przypadku jest dla mnie jasne, że przepracowaliśmy”.

Wiadomość pojawia się podczas głębokiego ataku na akcje Coinbase. Akcje trafiły na giełdę poprzez bezpośrednie notowanie w kwietniu zeszłego roku podczas boomu na rynkach kryptowalut i inwestorów domagających się akcji spółek o wysokim wzroście technologicznym. Akcje Coinbase spadły w tym roku o 79% i 85% od rekordowego poziomu. Tymczasem bitcoin spadł do blisko 22 000 dolarów i stracił w tym roku 53% swojej wartości.

Coinbase z siedzibą w San Francisco zgłosił spadek liczby użytkowników w ostatnim kwartale i 27% spadek w przychodach sprzed roku. Firma uzyskuje większość swoich przychodów z opłat transakcyjnych, które są ściśle powiązane z działalnością handlową.

Pracownicy Coinbase Global Inc, największej amerykańskiej giełdy kryptowalut, obserwują, jak ich lista jest wyświetlana w jumbotronie Nasdaq MarketSite na Times Square w Nowym Jorku, USA, 14 kwietnia 2021 r.

Shannon Stapleton | Reuters

Prezes i dyrektor ds. operacyjnych Emilie Choi nazwała to „bardzo trudną decyzją dla Coinbase”, ale biorąc pod uwagę tło gospodarcze, powiedziała, że ​​„wydaje się to najbardziej ostrożnym rozwiązaniem w tej chwili”.

Poszkodowani pracownicy otrzymali powiadomienie od działu kadr. Jeśli tak, notatka została wysłana na osobisty e-mail, ponieważ Coinbase odciął dostęp do systemów firmy. Armstrong nazwał to „jedynym praktycznym wyborem”, biorąc pod uwagę liczbę pracowników mających dostęp do informacji o klientach, i sposobem na „zapewnienie, że nawet jedna osoba nie podjęła pochopnej decyzji, która zaszkodziłaby firmie lub sobie”.

Pracownicy Coinbase będą mieli dostęp do centrum talentów, aby znaleźć nowe miejsca pracy w branży, w tym do spółek portfelowych Coinbase Ventures. Choi powiedział, że Coinbase nadal będzie „podwajać” takie obszary, jak bezpieczeństwo i zgodność, i może „przeorientować” pracowników na krótkoterminowe czynniki generujące przychody.

„Jeśli nastąpią jakiekolwiek cięcia w nowych obszarach produktów, będzie to bardziej dotyczyło obszarów eksperymentalnych, w których nadal jesteśmy bardzo uparty, ale w które nie chcemy inwestować w tej części cyklu” – powiedział Choi w rozmowie z CNBC. w rozmowie w siedzibie firmy.

„Będziemy nadal inwestować w niewiarygodne innowacyjne obszary kryptowalut, które naszym zdaniem będą pojawiać się w dłuższej perspektywie, ale prawdopodobnie będziemy to robić w bardziej wyważony sposób w tego typu środowisku”.

Coinbase dołącza do dziesiątek innych firm technologicznych i kryptograficznych, które hamują zatrudnianie. Pożyczkodawca kryptowalut BlockFi powiedział w poniedziałek, że tnie 20% jej pracowników. Open-source tracker Layoffs.fyi szacunki że w samym czerwcu zlikwidowano ponad 5500 miejsc pracy w firmach i technice.

Intencją Coinbase jest, że „jest to jednorazowe wydarzenie”, powiedział Choi, dodając, że firma ma w bilansie 6 miliardów dolarów w gotówce. Firma przeżyła już wiele niedźwiedzi na kryptowalutach, znanych również jako „kryptozimy”.

„Będziemy zasilać każde środowisko makro, każdą zimę kryptograficzną lub wszystko, co nadchodzi” – powiedziała. „Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​musimy się dostosować, gdy czujemy, że w grę wchodzi bardzo dynamiczne środowisko gospodarcze”.

Firmy technologiczne zostały walczący niskie morale i wyniszczenie, gdy ich akcje się załamują. W zeszłym tygodniu petycja wysłana do zdecentralizowanej platformy wydawniczej wzywała do usunięcia i „głosowania wotum nieufności” w odniesieniu do kilku kierowników Coinbase, w tym Choi.

Armstrong zwrócił uwagę na od tego czasu usuniętą petycję, aw tweecie wezwał pracowników do rezygnacji, jeśli nie wierzą w firmę.

„Zawsze będziemy zachęcać naszych pracowników do wewnętrznego dzielenia się opiniami na temat tego, jak działamy jako firma – i mamy dla nich szereg mechanizmów, aby to zrobić. Nie jest jasne, czy ten dokument pochodzi z firmy” – powiedział Choi . „Jednak gdyby tak było, jesteśmy rozczarowani, że osoby stojące za tym odczuły potrzebę naruszenia zaufania firmy i jej współpracowników poprzez dzielenie się tymi informacjami w sposób wyraźnie zaprojektowany, aby wywołać kontrowersje, a nie znaczący dialog”.

Coinbase nie planuje oferować dodatkowych dotacji kapitałowych ani rekompensat pieniężnych w obliczu spadku cen, powiedział Choi. Firma oferuje roczne dotacje, częściowo po to, aby pracownicy mogli „złagodzić wahania” i zmienność kryptowalut. W przypadku pracowników i inwestorów dyrektor operacyjny porównał to do Amazonka lub Tesla: inwestycja długoterminowa, która w międzyczasie jest niestabilna.

„Uważamy, że każdy, kto zainwestuje, niezależnie od tego, czy jest pracownikiem, czy inwestorem, przyniesie przyzwoity zwrot w dłuższej perspektywie” – powiedział Choi. “Coinbase to gra długoterminowa – mamy bardzo głębokie przekonanie o długoterminowej wartości akcji.”

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.