Akcje Coinbase Global (MONETA -8,81%) spadł w poniedziałek, otwierając się o 21% w porównaniu z piątkowym zamknięciem, a od 10:15 czasu wschodniego handel spadł o 14%. Weekend był trudny dla rynków kryptowalut, a jako główna giełda handlu aktywami cyfrowymi, Coinbase często służy jako barometr nastrojów wśród inwestorów, którzy handlują Bitcoin (BTC -15,00%) i inne kryptowaluty.

Rzeczywiście, duży spadek cen kryptowalut był częściowo odpowiedzialny za złe nastroje wśród inwestorów, ale to nie była cała historia. Wiadomość, że niektóre mniejsze giełdy podjęły kroki w celu powstrzymania wypłat, wzbudziły nowe obawy wśród inwestorzy kryptowalut. Chociaż szanse na podobny krok w Coinbase nie są tak wysokie, jest jeden aspekt tego, co dzieje się dzisiaj w cyfrowym świecie aktywów, który może mieć konsekwencje dla przyszłych perspektyw firmy.

Dwa kluczowe wydarzenia w weekend

Pierwszą rzeczą, która zaszkodziła akcjom Coinbase, był po prostu nagły ruch w dół na rynkach kryptowalut. Ceny bitcoinów spadły z 30 000 $ w piątek po południu do 23 500 $ w poniedziałek rano. Ceny Eter (ETH -17,65%) zaatakował jeszcze mocniej, z 1750 $ do nieco ponad 1200 $. Wiele mniejszych tokenów kryptograficznych odnotowało podobne spadki.

Rynki kryptowalut widziały już wcześniej gwałtowne spadki, ale ten przyniósł ze sobą pewne oznaki stresu, w jakim znajdują się obecnie firmy działające w przestrzeni aktywów cyfrowych. Sieć Celsius, która jest zdecentralizowaną platformą finansową (DeFi) i jedną z największych pożyczkodawcy bazujący na kryptowalutachpowiedział, że wstrzyma wypłaty i przelewy między kontami. Jako powód swojego działania podał nagłą zmianę warunków rynkowych, wyrażając zamiar wypełnienia zobowiązań do wycofania się z upływem czasu.

To było niepokojące z powodu rozgłosu, jaki w przeszłości wywołał Celsius. Platforma DeFi oferowała atrakcyjne oprocentowanie depozytów kryptograficznych, pożyczając je w celu generowania przychodów. Jednak sceptycy wskazywali na pożyczki, które Celsius zaciągnął wraz z różnymi kryptowalutami jako zabezpieczenie, sugerując, że w ekstremalnych warunkach rynkowych wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego mogą wywołać efekt kaskadowy, który zagrozi przetrwaniu Celsiusa i wywoła efekt domina w całej branży.

Później znacznie większa giełda kryptowalut Binance ogłosiła bardziej ograniczony ruch, wstrzymując wypłaty bitcoinów za pomocą sieci bitcoinów. W przeciwieństwie do Celsjusza, ruch Binance wydawał się być związany z kwestią transakcyjną, a nie z warunkami rynkowymi.

O co powinni martwić się inwestorzy Coinbase

Coinbase jest na tyle dużą firmą, że jest znacznie mniej prawdopodobne niż Celsius, aby powstrzymać wycofywanie aktywów z wymiany. Uderzenie w reputację, które wynikałoby z takiego posunięcia, byłoby druzgocące dla Coinbase, a firma wie, że lepiej nie dolewać oliwy do ognia w środowisku, które i tak jest niechętne biznesom związanym z kryptowalutami.

Jednak Coinbase nie może kontrolować negatywnych nastrojów szerszej społeczności inwestorów wobec kryptowalut, a jej długoterminowy model biznesowy opiera się na większej akceptacji zasobów cyfrowych w głównym nurcie w celu wspierania wzrostu. Jeśli inwestorzy stracą zaufanie do kryptowalut w wyniku gwałtownych ruchów cen, które zaobserwowaliśmy późno, Coinbase niekoniecznie będzie w stanie samodzielnie powstrzymać falę pesymistycznych nastrojów.

Zagrożenie pojawia się w trudnym czasie w szczególności dla Coinbase, ponieważ przeżywa on również kontrowersje ze swoją bazą pracowników. Po dostawca platformy wymiany kryptowalut wycofał niektóre wcześniej przyznane oferty pracy i ogłoszono zamrożenie zatrudnienia, pracownicy rozpoczęli kampanię mającą na celu usunięcie niektórych członków najwyższego kierownictwa, wspominając o niepowodzeniach biznesowych i słabym planowaniu strategicznym. Dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong zasugerował w odpowiedzi na Twitterze: „Zakończ i znajdź firmę, w której możesz pracować, w którą wierzysz”.

Oglądaj podstawy Coinbase

Coinbase ogłosi wyniki finansowe za drugi kwartał w sierpniu, a do tego czasu wpływ tego, co wydarzyło się na rynkach kryptograficznych na przychody i zyski giełdy, powinien być jaśniejszy. Jednak oznaki niezgody w firmie są sygnałami ostrzegawczymi, które wskazują na potencjalną porażkę w przywództwie i kulturze korporacyjnej. Bez wsparcia szeregowych pracowników Armstrong będzie miał trudny czas w najtrudniejszym od lat środowisku rynkowym dla kryptowalut.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.