Wygląda na to, że wszyscy i ich wujek uruchamiają obecnie jakąś opcję przechowywania w chmurze — możesz nawet Zrób własne rozwiązanie jeśli chcesz zachować te firmowe rękawice z dala od swoich danych, ale ważne jest, aby wiedzieć, że nie wszystkie subskrypcje w chmurze są równe. Niektórzy dostawcy pamięci masowej oferują dodatkowe funkcje, takie jak szyfrowanie, lepsza integracja i współpraca. Dysk Google od dawna jest głównym celem firmy w zakresie przechowywania w chmurze, więc co dokładnie Google One wnosi do stołu i czy naprawdę potrzebujesz najnowszej iteracji rozwiązania do przechowywania w chmurze firmy Big G?

Co to jest Google One?

Krótko mówiąc, Google One to pamięć masowa w chmurze, która jest wyposażona w zestaw narzędzi do zarządzania danymi w chmurze, które płynnie łączą się z innymi usługami Google, takimi jak Gmail, Dysk i Zdjęcia. Po otwarciu konta Google automatycznie otrzymujesz 15 GB bezpłatnego miejsca w chmurze za pośrednictwem Google One — wcześniej było to częścią Dysku Google. Przestrzeń dyskowa w Google One jest współdzielona przez różne produkty Google w chmurze — Dysk, Gmail i Zdjęcia — więc przesyłanie plików do którejkolwiek z tych usług zajmie dostępną przestrzeń. Google One oferuje również płatne subskrypcje rozszerzonej przestrzeni dyskowej na wypadek, gdyby zabrakło Ci 15 GB bezpłatnego miejsca lub planujesz korzystać z kopii zapasowych w chmurze.

ANDROIDPOLICE WIDEO DNIA

Co zyskujesz dzięki Google One?

Chociaż jest ograniczone do 15 GB, bezpłatne miejsce, które otrzymujesz z Google One, jest nadal przydatne, jeśli nie próbujesz tworzyć kopii zapasowej dużej biblioteki zdjęć – dając miejsce do tworzenia kopii zapasowych ustawień telefonu, przechowywania e-maili i zapisywania niewielkiej kolekcji ważne dokumenty. Główną zaletą posiadania tego miejsca do przechowywania jest to, że masz dostęp do plików, których kopie zapasowe są tworzone w zasadzie na każdej platformie obsługującej przeglądarkę internetową.

Płatna miesięczna subskrypcja Google One jest dostępna w trzech wersjach — w warstwie Basic 1,99 USD, w warstwie Standard 2,99 USD i w warstwie Premium o wartości 9,99 USD — z których każdy nie tylko zapewnia użytkownikom dostęp do określonej ilości miejsca na e-maile, kopie zapasowe w chmurze i ogólne zarządzanie plikami , ale także daje użytkownikom dostęp do innych korzyści, które na pierwszy rzut oka mogą nie być oczywiste. Jeśli 2 TB to dla Ciebie za mało, dostępne są również plany miesięczne 5 TB (25 USD), 10 TB (50 USD), 20 TB (100 USD) i 30 TB (150 USD). Należy również zauważyć, że Google oferuje zniżkę na subskrypcję, jeśli jest rozliczana corocznie, w wysokości 100 TB za 19,99 USD, 200 GB za 29,99 USD i 2 TB za 99,99 USD rocznie — powyżej 2 TB nie ma rozliczenia rocznego zniżka.

Poziom Google One Basic o wartości 1,99 USD zapewnia użytkownikom dostęp do 100 GB przestrzeni dyskowej, ekskluzywnych filtrów fotograficznych Pixel i narzędzi do edycji zdjęć z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do zdjęć Zdjęcia Google oraz całodobowego czatu na żywo, poczty e-mail lub pomocy telefonicznej od Ekspertów Google. Przejście o jeden poziom do pakietu Standard po prostu zwiększa pojemność do 200 GB, zachowując wszystkie inne zalety pakietu Basic. Sprawy stają się ciekawsze, jeśli chodzi o pakiet 9,99 USD, który nie tylko zwiększa Twoje miejsce do 2 TB, ale także zapewnia dostęp do usługi Google VPN.

Subskrybenci Google One w Australii, Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych również mogą otrzymywać nagrody za wybrane zakupy w Google Store. Członkowie poziomu 200 GB są uprawnieni do 3% zwrotu w przypadku zakupów dokonanych w Google Store — w formie kredytu sklepowego — podczas gdy członkowie planów 2 TB i wyższych mogą otrzymać do 10% zwrotu.

Google One VPN

Od czerwca 2022 r. Google One VPN jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS, i chociaż nadal jest ograniczony do mała lista krajówGoogle powoli, ale pewnie rozszerzenie dostępności usługi VPN na nowe terytoria. Niestety, jeśli szukasz sieci VPN, aby uniknąć blokowania geograficznego na takich platformach jak Netflix czy Amazon Prime, nie masz szczęścia — VPN Google udostępnia tylko przełącznik użytkownikowi końcowemu, który automatycznie połączy Cię z siecią najbliższy serwer w Twoim kraju. Sieć VPN firmy Google jest reklamowana głównie jako zabezpieczenie i prywatność, w przeciwieństwie do jej współczesnych, które umożliwiają ręczny wybór lokalizacji i dalsze dostosowywanie. Skupiając się na bezpieczeństwie, VPN firmy Google szyfruje ruch Twojego urządzenia, ukrywa Twój adres IP i rzekomo rejestruje tylko bardzo niewielką ilość anonimowych danych użytkownika – obawy, które wielu miało, gdy Google po raz pierwszy ogłosiło usługę – która służy do zapewnienia szybkiego i stabilne połączenie podczas korzystania z VPN.


Jeśli masz już subskrypcję 2 TB Premium warstwy Google One i jeszcze nie korzystałeś z VPN — masz do niej dostęp, więc równie dobrze możesz ją wypróbować, jeśli nie z innego powodu niż w celu zabezpieczenia połączenia gdy korzystasz z Wi-Fi w kawiarni — zajrzyj do naszego przewodnika na jak korzystać z Google One VPN. Jeśli chciałbyś się zafascynować VPN, Google wydało białą księgę ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi działania systemu, w którym firma twierdzi, że VPN nigdy nie będzie używany do zbierania lub sprzedaży danych użytkownika. Google mocno podkreśla również fakt, że VPN jest kontrolowany przez stronę trzecią, aby upewnić się, że nie ma żadnych wybryków ani obaw o prywatność.

Zarządzanie miejscem w Google One

Google One jest powiązany ze wszystkimi Twoimi usługami Google, co oznacza, że ​​automatycznie korzystasz z miejsca na dane podczas korzystania z Gmaila, Zdjęć Google, Dysku lub podczas tworzenia kopii zapasowej telefonu. Aplikacja Google One, dostępna w Sklepie Play, to centrum Google do zarządzania Twoim miejscem w chmurze. Aplikacja zapewnia dostęp do funkcji, które pomagają zwolnić miejsce w chmurze, zarządzać wszelkimi włączonymi ustawieniami udostępniania rodziny i uzyskać dostęp do całodobowego wsparcia na żywo zawartego w płatnej subskrypcji.


Aplikacja Google One może być fabrycznie zainstalowana na Twoim urządzeniu z Androidem, ale jeśli nie jest, możesz ją zainstalować bezpośrednio ze Sklepu Play lub APKMirror.

Udostępnianie rodziny w Google One

Płatne subskrypcje Google One są wyposażone w funkcję udostępniania rodziny, która pozwala użytkownikom dzielić się korzyściami z Google One z maksymalnie pięcioma innymi osobami, niezależnie od poziomu subskrypcji. Włączenie udostępniania rodzinnego nie musi oznaczać, że osoby, którym zdecydujesz się udostępniać miejsce na dane, będą miały dostęp do Twoich informacji lub plików osobistych — chyba że wyraźnie udzielisz im pozwolenia. Co ciekawe, nawet jeśli dzielisz miejsce w Google One z członkiem rodziny, nadal będzie on musiał wypełnić swoje osobiste 15 GB bezpłatnego miejsca w Google One, zanim zużyje ono Twój płatny limit, co oznacza, że ​​Twoje miejsce będzie wykorzystywane tylko wtedy, gdy staje się to konieczne. Jednak Google uznał za stosowne, aby każdy użytkownik mógł wykorzystać tyle miejsca w grupie rodzinnej, ile mu się podoba, bez możliwości ograniczania użytkowania – więc przygotuj się na to, że w końcu wyrzucisz to ze swoim kuzynem, aby uzyskać więcej miejsca do przechowywania memów.

Aby umożliwić dzielenie się rodziną w Google One, wszyscy członkowie grupy rodzinnej muszą znajdować się w tym samym kraju.

Google One to tylko jedna z wielu dostępnych opcji przechowywania w chmurze, ale oferuje wyjątkową wartość ze względu na udostępnianie rodziny, automatyczne tworzenie kopii zapasowych urządzeń i ścisłą integrację z kontem Google – i za rozsądną cenę, biorąc pod uwagę wszystkie czynniki. Możesz spodziewać się, że więcej firm opracuje własne alternatywy, teraz, gdy nawet najlepsze telefony z Androidem które można kupić za pieniądze, nie ma już rozszerzenia microSD dla wszystkich uroczych zdjęć kotów.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.