Podczas gdy niedźwiedzie nastroje zalewają rynki finansowe, eksperci zastanawiają się, czy Bitcoin spadnie poniżej 20 000 dolarów — i co może się stać, jeśli tak się stanie.

Bitcoinobecnie mocno w fazie bessy, obecnie notowana jest na poziomie nieco powyżej 22 000 USD, co stanowi niezwykły spadek w porównaniu z rekordowo wysoką ceną wynoszącą prawie 69 000 USD — i spadek, który większość obserwatorów przypisuje pogarszające się warunki makroekonomiczneJak na przykład rosnąca inflacja i stopy procentowe.

W tej chwili wszystkie oczy zwrócone są na linię cenową 20 000 dolarów — nie tylko dlatego, że jest to znaczący psychologiczny poziom oporu, ale także dlatego, że reprezentuje szczyt ostatniej hossy Bitcoina w 2017 roku.

Na poprzednich rynkach bessy Bitcoin nigdy nie spadł poniżej ceny oznaczonej przez szczyt poprzedniego hossy. Tym razem różnica polega jednak na tym, że Bitcoin ma znacznie mniejszą odległość do pokonania, aby przekroczyć ten znak.

Analityk Bitcoin Swan, Sam Callahan, uważa, że ​​w oparciu o doświadczenia z poprzednich bessów, możliwe jest, że Bitcoin może spaść o ponad 80% od swojego rekordowego poziomu, tak jak to miało miejsce w grudniu 2018 roku, kiedy spadł do poziomu nieco powyżej 3000 USD. Oznaczałoby to, że cena Bitcoina spadłaby w tym cyklu do zaledwie 13 800 USD.

Ale Callahan też nie jest tak zmartwiony, jeśli tak się stanie.

„Ważne jest, aby pamiętać, że baza inwestorów Bitcoina jest bardzo inna i bardziej wyrafinowana w porównaniu z poprzednimi rynkami bessy” – powiedział Callahan. „Gdyby Bitcoin spadł poniżej 20 000 $, myślę, że przy tych zdyskontowanych poziomach cen zobaczylibyśmy znaczną presję zakupową, ponieważ długoterminowa propozycja wartości Bitcoina pozostaje nienaruszona”.

Yuya Hasegawa, analityk rynku kryptowalut dla japońskiej giełdy kryptowalut Bitbank, podziela ten sentyment.

Hasegawa powiedział w zeszłym miesiącu Odszyfruj że Bitcoin może spaść do as niskie jak 12 200 $ podczas tej bessy. Ale teraz jej poglądy są bardziej optymistyczne.

„Myślę, że Bitcoin może tymczasowo spaść poniżej 20 tys. USD, ale prawdopodobnie szybko odzyska poziom wokół niego” – powiedział Hasegawa Odszyfruj poprzez e-mail.

Nie wszyscy są tak optymistyczni.

Marcus Sotiriou, analityk z brytyjskiej firmy Global Block, zajmującej się kryptowalutami, uważa, że ​​jeśli Bitcoin spadnie poniżej poziomu 20 000 USD, może być więcej minusów. Sotiriou wskazał na kontrowersje wokół firmy pożyczającej kryptowaluty Celsjuszmożliwość niewypłacalności spółki oraz pozorne płynność kryzys, który zmusił ją do wstrzymania wszystkich wypłat użytkowników na początku tego tygodnia.

Celsjusz [is] w dużych tarapatach ”- powiedział Odszyfruj przez e-mail, „i jeśli wieloryby, które wykorzystały zakłady na Bitcoin i Ethereum zostać zlikwidowane, spowodowałoby to dalsze pogorszenie ”.

„Myślę, że wielu boi się kaskady likwidacji, która nastąpi, gdy na przykład Celsius jest nazywany depozytem zabezpieczającym, a teraz ma cenę likwidacji około 17 000 USD na ich pozycji w BTC” – powiedział Sotiriou.

Wymuszony likwidacje mają miejsce, gdy inwestorzy muszą nieoczekiwanie i mimowolnie zamknąć pozycje na produktach pochodnych Bitcoin (takich jak kontrakty futures i opcje) po tym, jak ich konta natrafią na niewystarczające zabezpieczenie, aby utrzymać te pozycje. Ten rodzaj wymuszonej sprzedaży wywiera dodatkową presję na spadek ceny Bitcoina, co może następnie obniżyć cenę, a to z kolei spowodować więcej likwidacji — stąd „kaskada”.

Artur Hayesbyły dyrektor generalny BitMEX, również podkreślił potencjał tego rodzaju ryzyka w Wątek na Twitterze wczoraj. Wskazując na rynek instrumentów pochodnych kryptowalut, Hayes zauważył, że większość otwartych odsetek — liczba kontraktów futures i opcji, które nie zostały jeszcze rozliczone — wynosi obecnie 20 000 USD za Bitcoin i 1000 USD za Ethereum.

Im bliżej rynek zbliża się do tych poziomów, tym więcej traderów z otwartymi pozycjami będzie musiało sprzedać swoje krypto na rynku kasowym, aby zabezpieczyć swoje pozycje, wyjaśnił Hayes.

A jeśli te poziomy się załamią, „możemy spodziewać się ogromnej presji sprzedaży” na rynku, powiedział Hayes.

Jak źle by się to stało? Jeśli tak się stanie, Hayes powiedział do traderów kryptowalut: „Równie dobrze możesz wyłączyć swój komputer [because] twoje wykresy będą przez jakiś czas bezużyteczne ”.

Zastrzeżenie

Poglądy i opinie wyrażone przez autora służą wyłącznie celom informacyjnym i nie stanowią porady finansowej, inwestycyjnej ani innej.

Chcesz być ekspertem od kryptowalut? Wykorzystaj to, co najlepsze z funkcji odszyfrowywania bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Otrzymuj największe wiadomości o kryptowalutach + cotygodniowe podsumowania i nie tylko!

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.