Firma MLS ujawniła we wtorek przełomową umowę z Apple. Po raz pierwszy wszystkie gry MLS – zarówno lokalne, jak i krajowe – będą dostępne za pośrednictwem jednej usługi przesyłania strumieniowego bez żadnych przerw w dostawie prądu. Nie oznacza to, że ta umowa jest idealna lub pozbawiona uzasadnionej krytyki, ale wyznacza śmiałą drogę naprzód dla ligi, która od dawna walczy o znalezienie się w amerykańskim krajobrazie sportowym.

Oto, co fani Sounders powinni wiedzieć o tej nowej umowie:

Przejdźmy od razu do sedna — będziesz musiał subskrybować nową usługę przesyłania strumieniowego za pośrednictwem aplikacji do przesyłania strumieniowego Apple TV. Ta aplikacja będzie zawierać każdą grę, w którą grają Sounders, zarówno w MLS, jak i Leagues Cup, a także wybrane gry MLS Next Pro i MLS Next.

Nie. Jeśli jest jedną rażącą wadą tej nowej umowy, jest to, że tradycyjne usługi naziemne, kablowe i satelitarne są całkowicie odcięte od większości gier.

MLS najwyraźniej nadal pracuje nad liniową umową telewizyjną, która powinna umieścić niektóre gry w miejscach takich jak ESPN, FS1 i / lub Univision, ale nie będą one ekskluzywne i nie jest jasne, ile gier będzie dostępnych w ten sposób. Atletyczny poinformował, że ESPN jest bliski czteroletniej umowy, która będzie umieszczać 23-25 ​​gier na różnych kanałach ESPN rocznie z MLS Cup na przemian z nimi i Apple. To około 50% mniej meczów niż transmitowali w tym roku.

Wszystkie strumienie będą dostarczane z rozwijanym menu, które pozwala wybrać kanał audio, który chcesz usłyszeć. Na przykład, jeśli Sounders zachowają swój obecny zespół radiowy Keith Costigan, Kasey Keller i Steve Zakuani, będziesz mógł sparować ten strumień audio ze strumieniem wideo dla każdej gry. Nie zabraknie też paszy krajowej za każdą grę z udziałem 10-14 drużyn spikerów.

Trochę. Sounders obecnie zajmuje się produkcją wszystkich swoich lokalnych gier. Obsługują kamery, reżyserują transmisję i wszystko inne. Jeśli audycja chce mieć określony kąt konkretnej powtórki, mogą to uzyskać. Zgodnie z tą nową umową, wszystko to będzie obsługiwane na szczeblu krajowym. Mogłoby być lepiej, mogłoby być gorzej, ale wiemy, że obecny zespół nadawców Sounders jest silniejszy niż większość lokalnych nadawców i nie jest jasne, jak to będzie wyglądać.

Sounders to jedna z niewielu drużyn, które transmitują wszystkie mecze w rozdzielczości 1080p, czyli mniej więcej tak dobrej, jak w przypadku transmisji sportowych. Większość innych zespołów nadaje w rozdzielczości 1080i lub 720p, które mają niższe rozdzielczości. Kierownictwo MLS obiecało, że wszystkie gry Apple będą w rozdzielczości 1080p, ale będzie to wymagało rozbudowania dużej ilości infrastruktury i dopiero okaże się, jak szybko to się stanie.

TAk. Każdy mecz będzie zawierał pokazy przed i po meczu, a także pokaz w przerwie. Nie jest od razu jasne, czy będzie to coś w rodzaju transmisji NFL, w której jeden zespół studyjny mówi o wszystkich meczach, czy też będą one wykonywane przez dedykowane zespoły radiowe. Odbędzie się również pokaz, który będzie zawierał skróty na żywo z każdego meczu. Wszystko to jest nieco ułatwione dzięki przejściu MLS na harmonogram, który będzie zawierał prawie wyłącznie gry w środy i soboty wieczorem, które rozpoczynają się o 19:00 lub 20:00 czasu lokalnego.

Wszyscy posiadacze biletów sezonowych na Sounders uzyskają dostęp do tej usługi za darmo, przynajmniej w 2023 roku. Nie jest jeszcze jasne, ile ta usługa będzie kosztować dla firm innych niż STH lub po 2023 roku, ale będzie to usługa dodatkowa dla Apple Aplikacja do strumieniowego przesyłania telewizji. Wydaje się, że rozsądnym przypuszczeniem jest ustalenie kosztu na poziomie od 5 do 10 USD miesięcznie.

Jak być może wiesz, Apple ma już usługę przesyłania strumieniowego o nazwie Apple TV +. To tam na żywo koncerty takie jak Ted Lasso. Możesz już mieć dostęp, nawet o tym nie wiedząc! Większość osób, które kupują nowy produkt Apple, otrzymuje roczny bezpłatny serwis i istnieje wiele sposobów na połączenie go z innymi usługami. Niektórzy użytkownicy T-Mobilena przykład, może je również otrzymać za darmo.

Nie do końca. To trochę skomplikowane, ale proszę mi wierzyć: aplikacja Apple TV to tak naprawdę bardziej rynek, na którym można kupować lub wypożyczać programy i filmy, a nawet uzyskiwać dostęp do innych aplikacji do przesyłania strumieniowego. Apple TV + to jedna z tych aplikacji do przesyłania strumieniowego, do których masz dostęp. Ta nowa usługa przesyłania strumieniowego MLS będzie po prostu kolejnym kanałem. Ale plan jest taki, aby niektóre gry były dostępne dla wszystkich subskrybentów Apple TV +, a nawet inne dostępne za darmo dla każdego, kto ma aplikację. Ale jeśli chcesz wszystkie gry MLS, musisz subskrybować dedykowany kanał.

W tym momencie, jeśli Twoje urządzenie ma dostęp do Internetu, prawdopodobnie masz dostęp. Są dedykowane aplikacje dla większości dekoderów, takich jak Roku, telewizory Smart TV, różne konsole do gier wideo, iPhone’y i prawie wszystkie usługi przesyłania strumieniowego. Jest również dostępny za pośrednictwem przeglądarki, dzięki czemu jest dostępny dla każdego, kto ma szybkie łącze internetowe.

Raport autorstwa Dziennik biznesu sportowego jest to, że Apple płaci co najmniej 250 milionów dolarów rocznie przez 10 lat i może przynieść jeszcze większe przychody, jeśli usługa będzie się dobrze sprzedawać. Ta suma nie obejmuje również żadnych pieniędzy MLS, które można jeszcze zebrać z tradycyjnych krajowych praw telewizyjnych, chociaż nie jest jasne, czy Apple odsprzedaje te prawa, czy też MLS może to zrobić osobno. Cały pakiet ofert transmisji przed tym wynosił około 90 milionów dolarów rocznie. Nawet zakładając ekspansję do 30 zespołów, każdy zespół MLS zbierze co najmniej dwa razy więcej niż w ramach starej umowy.

Na pewno jest ich kilka, więc przejrzyjmy je:

  • To kolejna usługa przesyłania strumieniowego. Wszyscy mamy różne tolerancje na wszystko, co nowe i nie da się obejść tego, jeśli nie znasz jeszcze ekosystemu Apple TV, że będzie to przynajmniej wymagać przekazania swoich informacji jeszcze innej firmie technologicznej.
  • Koszt jest nieznany. Podejrzewam, że MLS wie, że jego główni odbiorcy są przyzwyczajeni do wydawania od 0 do 5 USD miesięcznie na oglądanie swoich gier, więc muszą o tym pamiętać. Mimo to niezmiennie jest część ich potencjalnych odbiorców, którzy po prostu nie zrobią tego ruchu.
  • Potrzebujesz szybkiego połączenia internetowego. Chociaż szybki internet staje się coraz bardziej dostępny, w rzeczywistości duże obszary kraju nadal nie mają możliwości przesyłania strumieniowego wideo na telefony lub komputery.
  • Będzie trudniej znaleźć. Chociaż prawdopodobnie prawdą jest, że więcej gier będzie bardziej dostępnych niż kiedykolwiek wcześniej, będziesz musiał wiedzieć, gdzie szukać, aby je znaleźć. Nie będzie to wielkim problemem dla oddanych fanów, ale sprawi, że liga będzie poza zasięgiem wzroku i pamięci dla wielu bardziej przypadkowych fanów. Większość meczów nie będzie pokazywana w telewizji, co z pewnością jest tym, jak ogromna rzesza fanów zostaje po raz pierwszy wystawiona na spotkanie z ligą. MLS będzie musiał pracować ciężej niż kiedykolwiek, aby zrobić to pierwsze wrażenie. Szanse są takie, że lokalny bar niebędący piłką nożną również nie będzie w stanie uruchomić dla ciebie żadnej gry losowej.

Myślę, że byłbym podejrzliwy wobec każdego, kto powiedziałby, że odpowiedź brzmi jednoznacznie „tak”, ponieważ wciąż jest wiele rzeczy, których nie wiemy. Największą zmianą w tym wszystkim jest to, że wymaga to od MLS wejścia do branży produkcji telewizyjnej bez wielu dowodów na to, że wiedzą, co robią. Do tej pory MLS zawsze polegało na tym, że każdy zespół wyprodukował własną transmisję. Dla niektórych zespołów, które nigdy tak naprawdę nie wkładały w to dużo pieniędzy ani wysiłku, z pewnością będzie to ogromna poprawa. W przypadku innych, takich jak Sounders, nie jestem tego taki pewien.

MLS Next Pro był pierwszą próbą ligi, aby wyprodukować własne transmisje i szczerze mówiąc, okropny. Oczywiście jest dużo motywacji, aby to poprawić, ale w ciągu najbliższych sześciu miesięcy jest dużo pracy.

Jak już wspomniałem, myślę, że wywrze to znacznie większą presję na MLS, aby znaleźć nowe i innowacyjne sposoby docierania do nowych fanów.

To powiedziawszy, jest wiele rzeczy do polubienia w tej transakcji, i to nie tylko dlatego, że jest to dla MLS większą motywacją do dalszego inwestowania w swój produkt. To, że fani mogą łatwo subskrybować jeden serwis, aby oglądać dowolną grę, jest ogromnym ulepszeniem i odróżnia MLS od jakiejkolwiek innej ligi w Ameryce Północnej. Ale 10 lat to wieczność i myślę, że daleko nam do poznania, jakie to dobre.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.