Natywny token Ethereum Ether (ETH) wszedł na swoje terytorium „wyprzedane” 12 czerwca, po raz pierwszy od listopada 2018 r., zgodnie z jego tygodniowym wskaźnikiem siły względnej (RSI).

Oczy ETH wyprzedane odbijają się

Tradycyjni analitycy uważają, że aktywa są nadmiernie wyprzedane po spadku wskaźnika RSI poniżej 30. Co więcej, widzą również, że spadek jest okazją do kup dipuważając, że sygnał wyprzedaży doprowadziłby do odwrócenia trendu.

Poprzedni wyprzedany odczyt Ethera pojawił się w tygodniu kończącym się w listopadzie. 12, 2018, który poprzedziła około 400% rajd cenowyjak pokazano niżej.

Tygodniowy wykres cen ETH / USD z wyprzedanym RSI. Źródło: TradingView

Chociaż wyniki w przeszłości nie są wskaźnikami przyszłych trendów, ostatni ruch RSI poniżej 30 zwiększa prawdopodobieństwo, że Ether przejdzie podobne – jeśli nie równie gwałtowne – cofnięcie się w górę w przyszłości.

Przypuszczać ETH rejestruje wyprzedane odbicie. Wtedy natychmiastowym wyzwaniem dla pary ETH / USD byłoby odzyskanie 200-tygodniowej wykładniczej średniej kroczącej (200-tygodniowa EMA; niebieska fala) w pobliżu 1620 USD jako wsparcia.

Jeśli tak się stanie, byki mogą spodziewać się wydłużonego ruchu w górę w kierunku 50-tygodniowej EMA (czerwona fala) powyżej 2700 USD, czyli prawie o 100% więcej niż cena z 12 czerwca.

Jeśli nie, Ether może wznowić trend spadkowy, a kolejnym celem będzie 1,120 USD, co odpowiada poziomowi zbiegające się z linią Fib tokena 0,782, jak pokazano na poniższym wykresie.

Tygodniowy wykres cen ETH / USD z poziomami wsparcia i oporu Fibonacciego. Źródło: TradingView

Konsekwencje makro i cena docelowa Etheru w wysokości 650 USD

Bycze prognozy oparte na RSI pojawiają się w obliczu fali niedźwiedzich przeciwności, od uporczywych wyższa inflacja do klasycznego wskaźnika technicznego z odchyleniem w dół.

Mówiąc dokładniej, cena Ethera spadła o ponad 20% w ciągu ostatnich sześciu dni, przy czym większość strat nastąpiła po 10 czerwca, kiedy Departament Pracy Stanów Zjednoczonych zgłoszone inflacja ta osiągnęła w maju 8,6%, najwyższa od grudnia 1981 roku.

Związane z: Całkowita kapitalizacja rynkowa kryptowalut spada poniżej 1,2 tys. USD, ale dane pokazują, że inwestorzy są mniej skłonni do sprzedaży

Wyższy indeks cen towarów i usług konsumenckich (CPI) wzmocnił obawy inwestorów, że zmusi Rezerwę Federalną do bardziej agresywnych podwyżek stóp procentowych, jednocześnie obniżając bilans o wartości 9 bilionów dolarów. To osłabiło apetyt na ryzykowne aktywa, szkodząc akcjom, Bitcoin (BTC) i ETH.

Wykres dziennych cen ETH / USD w porównaniu do SPX i BTC / USD. Źródło: TradingView

Niezależny analityk Vince Prince obawia się, że ostatni spadek ETH może się przedłużyć, dopóki cena nie osiągnie 650 USD. U podstaw jego celu spadkowego leży masywna głowa i ramiona – klasyczny niedźwiedzi wzór odwrócenia z 85% wskaźnikiem sukcesu w osiągnięciu celu zysku, według do Akademii Handlu Samurajów.

Tymczasem główny analityk sieciowy Glassnode, znany pod pseudonimem Checkmate, zwrócił uwagę na potencjalną katastrofę zdecentralizowanych finansów (DeFi), która może obniżyć cenę Ethera do 2022 roku.

Analityk zauważył, że 11 czerwca stosunek kapitalizacji rynkowej Ethereum do trzech najlepszych stablecoinów wzrósł do 80%.

Ponieważ „większość ludzi pożycza stablecoiny”, zapewniając ETH jako zabezpieczenie, potencjał sieci Ethereum, który stanie się mniej wartościowy niż najlepsze tokeny powiązane z dolarem, spowodowałby, że wartość długu byłaby wyższa niż samo zabezpieczenie.

Szach mat odnotowany:

„Jest pewien niuans, ponieważ nie wszystkie stablecoiny są pożyczone, a także nie wszystkie są ON ethereum. Niemniej jednak ryzyko likwidacji [is] cholernie dużo wyższy niż trzy miesiące temu ”.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.