Bitcoin (BTC) zbliżył się do 1000 USD w stosunku do wszechczasowych maksimów z poprzedniego cyklu 14 czerwca, ponieważ likwidacje rosły na rynkach kryptowalut.

1-godzinny wykres świecowy BTC / USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Cena Bitcoina spada na najniższy poziom od 18 miesięcy

Dane z Cointelegraph Markets Pro oraz TradingView pokazał, że BTC / USD osiągnął 20 816 USD, na Bitstamp, najniższym poziomie od tygodnia 14 grudnia 2020 r.

Wyprzedaż, która rozpoczęła się przed weekendem, nasiliła się po dzwonku otwierającym 13 czerwca na Wall Street, kiedy Bitcoin i altcoiny zrównały się z akcjami Stanów Zjednoczonych.

S&P 500 zakończył dzień ze spadkiem o 3,9%, podczas gdy Nasdaq Composite Index stracił 4,7% przed kluczowymi komentarzami Rezerwy Federalnej USA na temat jej polityki antyinflacyjnej.

Jednak najgorsza część trasy była zarezerwowana dla kryptowalut, a wraz z tym BTC / USD stracił 22,4% od początku tygodnia do momentu pisania.

Jak zauważyła firma handlowa QCP Capital, para była również „niewygodnie blisko” przekroczenia granicy 20 000 USD, co stanowi najwyższy poziom wszechczasów w porównaniu z poprzednim cykl o połowęcoś, co nigdy wcześniej się nie wydarzyło.

W okólniku skierowanym do subskrybentów kanału Telegram, QCP wskazał zarówno temat inflacji, jak i potencjalną niewypłacalność protokołu Celsius, jako napędzające wyprzedaż.

„Wyrażamy zaniepokojenie upadkiem ważnego gracza kredytowego od czasu wybuchu LUNA. Rynek wpada w panikę z powodu wpływu i zarażenia, jeśli Celsjusz stanie się niewypłacalny ”- wyjaśnił:

„Niektóre kluczowe poziomy likwidacji, których szuka rynek, to 1150 w ETH, 0,8 w sETH / ETH i 20 000 w BTC. Zbliżamy się nieprzyjemnie blisko ”.

Dla innych analityków wszystkie zakłady były przegrane, jeśli chodzi o zgadywanie ceny minimalnej BTC lub czy kluczowe linie trendu utrzymałyby się jako wsparcie.

Rekt Capital ostrzegł, że 200-tygodniowej prostej średniej kroczącej (SMA) na poziomie 22 400 USD nie towarzyszył znaczny wolumen obrotu, pozostawiając otwarte drzwi do testu niższych poziomów.

„BTC osiągnął 200-tygodniowy MA, ale napływ wolumenu nie jest tak silny, jak w poprzednich Bear Market Bottoms utworzonych na 200 MA”, powiedział Obserwujący na Twitterze:

„Ale pojawia się odprowadzanie w dół poniżej 200 MA i być może to odprowadzanie musi wystąpić tym razem, aby zainspirować silny napływ objętości”.

W momencie pisania tego tekstu SMA 200 wydawało się działać bardziej jak opór niż wsparcie w niskich ramach czasowych.

BTC / USD 1-tygodniowy wykres świecowy (Bitstamp) z 200 SMA. Źródło: TradingView

Indeks kontraktów terminowych Altcoin pokazuje pełną siłę zniesienia

Na altcoinach Eter (ETH) spadła do 40% poniżej maksimum z poprzedniego tygodnia zbliżyć się do znaku 1000 $.

Związane z: Najniższe tygodniowe zamknięcie od grudnia 2020 r. – 5 rzeczy, które warto wiedzieć o Bitcoin w tym tygodniu

Gdyby to nastąpiło, byłby to pierwszy raz, kiedy ETH / USD handlował po trzycyfrowych cenach od stycznia 2021 r. Jak donosił Cointelegraph, para miała już przekroczył jej szczyt w wysokości 1530 USD z poprzedniego cyklu halvingu Bitcoina.

Rekt Capital argumentował, że wśród altcoinów nie było powodów do świętowania tego trendu spadkowego, podkreślając słabnącą obecność altów w porównaniu z Bitcoinem.

Tymczasem na znak bólu dotykającego wszystkich traderów kryptowalut, dane z zasobu monitorowania łańcucha Coinglass Potwierdzony likwidacje międzyrynkowe przekraczające 1,2 miliarda dolarów w ciągu zaledwie 24 godzin.

Wykres likwidacji kryptowalut. Źródło: Coinglass

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.