Bitcoin spadła do 18 248 USD i eter spadł do 944 USD w sobotę po południu, ponieważ wyprzedaż na rynku kryptograficznym przyspiesza. W zeszłym tygodniu dwie najpopularniejsze na świecie kryptowaluty spadły o ponad 35%, ponieważ obie łamią symboliczne bariery cenowe.

Rzeź na rynku kryptowalut jest częściowo związana z presją sił makroekonomicznych, w tym spiralą inflacji i sukcesja podwyżek stóp Fed. Widzieliśmy również, że te kryptowaluty blue chip śledzą akcje niższe. To w niczym nie pomaga firmy kryptograficzne zwalniają duże pokosy pracownikówa niektóre z najpopularniejszych nazw w branży to w obliczu załamania wypłacalności.

Oto jak się tu dostaliśmy.

Poniedziałek

Prezes Celsius Alex Mashinsky.

Piaras Ó Mídheach | Sportsfile na Web Summit | Obrazy Getty

Tydzień rozpoczął się gwałtownym spadkiem cen kryptowalut, a bitcoin spadł aż o 17% w pewnym momencie dnia. Wyglądało na to, że nadeszła kryptowalutowa zima.

W chaosie Celsius, duża firma zajmująca się kryptowalutami i pożyczkami, zaszokowała rynek, gdy ogłosiła, że ​​wszystkie wypłaty, swapy i przelewy między kontami zostały wstrzymane z powodu „ekstremalnych warunków rynkowych”. W notatce adresowana do społeczności Celsius, platforma stwierdziła również, że posunięcie to miało na celu „stabilizację płynności i operacji”.

Celsjusz skutecznie zamknięty zarządza aktywami kryptograficznymi o wartości 12 miliardów dolarów, wzbudzając obawy dotyczące wypłacalności platformy. Wiadomości rozeszły się po całej branży kryptograficznej, przypominając trochę o tym, co wydarzyło się w maju, kiedy nieudany projekt stablecoin związany z dolarem amerykańskim stracił 60 miliardów dolarów na wartości i pociągnął za sobą szerszą branżę kryptograficzną.

Celsjusz był znany z oferowania użytkownikom wydajności do 18,63% na swoich depozytach. To jak produkt oferowany przez bank, z wyjątkiem braku zabezpieczeń regulacyjnych.

Te szalenie wysokie plony ostatecznie znalazły się pod kontrolą.

„To ryzyko z pewnością wydaje się, że to dopiero początek” powiedział John Todarowiceprezes Needham ds. aktywów kryptograficznych i badań nad blockchain.

„To, co powiedziałbym, jest po stronie zdecentralizowanej – wiele z tych protokołów DeFi, wiele z tych pozycji jest nadmiernie zabezpieczonych, więc nie powinieneś do końca widzieć sytuację niedofinansowania, która może się zdarzyć w przypadku scentralizowanych pożyczkobiorców i pożyczkodawców. , nadal można było zobaczyć wiele likwidacji z tym zabezpieczeniem wyprzedanym w protokołach DeFi ”- kontynuował Todaro.

Wtorek

Ludzie patrzą, jak logo Coinbase Global Inc, największej amerykańskiej giełdy kryptowalut, jest wyświetlane na jumbotronie Nasdaq MarketSite na Times Square w Nowym Jorku, USA, 14 kwietnia 2021 r.

Shannon Stapleton | Reuters

Rynki kryptowalut wydawały się ustabilizować we wtorek, z bitcoinem oscylującym wokół 22 000 USD, a etherem na poziomie około 1100 USD.

Inwestorzy oceniali upadek Celsjusza, a tymczasem inna firma kryptograficzna dołączyła do rosnącej listy firm tnących personel, aby spróbować zwiększyć zyski.

Baza monet ogłosił, że to było zwalnia prawie jedną piątą swojej siły roboczej ze względu na zmienność kryptowalut. Firma wcześniej ograniczyła wydatki, a nawet wycofała oferty pracy w nadziei na ustabilizowanie swojej działalności.

„Mieliśmy niedawny raport o inflacji, który, jak sądzę, zaskoczył wielu ludzi” – wyjaśniła prezes i dyrektor ds. operacyjnych Emilie Choi.

„Mieliśmy Jamie Dimon i inni rozmawiali o nadchodzącym huraganie gospodarczym, więc biorąc pod uwagę to, co dzieje się w gospodarce, wydaje się, że jest to najostrożniejsza rzecz do zrobienia w tej chwili” – kontynuował Choi.

Firmy kryptograficzne na całym świecie szukają sposobów na obniżenie kosztów, ponieważ inwestorzy rotują z najbardziej ryzykownych aktywów, zmniejszając wolumeny obrotu.

Crypto.com ostatnio ogłosił redukcję personelu o 260 osóbpodobnie jak Gemini, który powiedział, że będzie zwolnić 10% swojej siły roboczej – pierwszy dla amerykańskiej giełdy i depozytariusza kryptowalut.

Środa

Michael Saylor, prezes i dyrektor generalny MicroStrategy, po raz pierwszy zetknął się z bitcoinami w 2020 roku, kiedy zdecydował się rozpocząć dodawanie kryptowaluty do bilansu MicroStrategy w ramach niekonwencjonalnej strategii zarządzania finansami.

Eva Marie Uzcategui | Bloomberg | Obrazy Getty

MikroStrategia Dyrektor generalny Michael Saylor pojawił się w CNBC w środę rano, aby omówić obawy związane z jego firmą, która sprawiła, że: 4 miliardy dolarów postawione na bitcoin. Saylor powiedział, że firma podwaja się jako pierwszy i jedyny kasowy fundusz giełdowy bitcoin w USAwięc inwestowanie w MicroStrategy jest najbliższe ETF-owi bitcoin spot.

MicroStrategy wykorzystało dług firmy do zakupu bitcoinaa w marcu Saylor zdecydował się zrobić kolejny krok w kierunku normalizacji finansów wspieranych przez bitcoin, kiedy pożyczył 205 milionów dolarów, używając swojego bitcoina jako zabezpieczenia – aby następnie kupić więcej kryptowaluty.

„Mamy zabezpieczenie w wysokości 5 miliardów dolarów. Pożyczyliśmy 200 milionów dolarów. Więc nie mówię ludziom, aby brali pożyczkę o wysokim stopniu lewarowania. Myślę, że robię wszystko, co w mojej mocy, znormalizować branżę finansowania opartego na bitcoinach, ” powiedział Saylorktóry dodał, że notowana na giełdzie koparka kryptowalut Maraton Cyfrowy Również zaciągnął linię kredytową w Silvergate Bank.

Ponieważ ceny bitcoinów spadły w tym tygodniu, inwestorzy obawiali się, że firma zostanie poproszona o ustanowienie większego zabezpieczenia pożyczki, ale Saylor powiedział, że obawy były przesadzone.

„Wezwanie do uzupełnienia depozytu to dużo hałasu o nic” Saylor powiedziała CNBC na początku tego tygodnia. „To właśnie uczyniło mnie sławnym na Twitterze, więc doceniam to… Czujemy, że mamy bilans fortecy, czujemy się komfortowo, a pożyczka na zabezpieczenie jest dobrze zarządzana”.

Następnie w środowe popołudnie Rezerwa Federalna podniosła swoje referencyjne stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego w najbardziej agresywnej podwyżce od 1994 roku. Fed powiedział, że ruch ten został wykonany w celu ograniczenia niebotycznej inflacji.

Ceny kryptowalut początkowo wzrosły w związku z wiadomościami, ponieważ inwestorzy mieli nadzieję, że uda nam się uniknąć recesji, ale wzrost ten był krótkotrwały.

Czwartek

Bitcoin i inne kryptowaluty spadają powoli.

Dan Kitwood | Obrazy Getty

W czwartek znów byliśmy na minusie. Bitcoin spadł do około 20 000 dolarów, do cen, których nie widział od końca 2020 roku.

Straty były ściśle związane z wyprzedażą na Wall Street, podczas której Dow spadł o 700 punktów do najniższego poziomu od ponad roku.

Wygląda na to, że inwestorzy nie mogą pozbyć się obaw przed recesją, a niektórzy twierdzą, że powrót kryptowalut po wyprzedaży bardziej ryzykownych aktywów może zająć trochę czasu.

„Myślę, że mamy tutaj długi okres wyczerpywania”, Jill Gunter, współzałożycielka Espresso Systems i dyrektor ds. strategii, powiedział CNBC Squawk on the Street.

„Myślę, że zjechaliśmy windą na dół i myślę, że jako przemysł będziemy musieli wrócić po schodach i wyjść, budując prawdziwą użyteczność” – powiedziała.

Gunter powiedział, że pod wieloma względami to, co widzimy, jest „zdrowym wypłukaniem”.

„Nie chcesz, jako budowniczy, jako inwestor na dłuższą metę… być na rynku, na którym napędza go tylko krótkoterminowa akcja cenowa, spekulacja, jak, bądźmy szczerzy, kryptowaluta rynek był w dużej mierze w ciągu ostatnich kilku lat ”- kontynuował Gunter.

Od piątku do soboty

Bitcoin i inne kryptowaluty spadły, ponieważ inwestorzy zrzucali aktywa związane z ryzykiem. Firma pożyczająca kryptowaluty o nazwie Celsius wstrzymuje wypłaty dla swoich klientów, wywołując obawy przed zarażeniem na szerszym rynku.

Nurphoto | Nurphoto | Obrazy Getty

Rzeź na rynkach kryptograficznych nie wykazuje oznak spowolnienia, ponieważ bitcoin i eter kontynuują wyprzedaż w szybkim tempie w sobotnie popołudnie.

Dzieje się tak, gdy kryptowalutowe fundusze hedgingowe i firmy stają w obliczu rosnących pytań dotyczących niewypłacalności.

„Mieliśmy niestabilność finansową z powodu tej nieprzejrzystej dźwigni, po prostu nie można było powiedzieć, gdzie narastało to całe ryzyko”, dyrektor generalny i współzałożyciel Paxos, Charles Cascarilla powiedział CNBC.

„Pod pewnymi względami to tylko stara historia. Pożyczasz krótko, a pożyczasz na długo. I myślę, że to naprawdę niefortunne, że ludzie stracili pieniądze, i myślę, że pod pewnymi względami cofnie to przestrzeń, ponieważ ty straci kilku wczesnych użytkowników lub część osób, które właśnie pojawiły się w kosmosie ”- kontynuował Cascarilla.

Ale Cascarilla mówi również, że inwestorzy nadal szukają wysokiej jakości inwestycji kryptograficznych.

„Podstawowa technologia tutaj i krzywa adopcji, którą widzimy, instytucje, które się pojawiają, jak sprawić, by system finansowy działał z prędkością Internetu, to rzeczy, które muszą się wydarzyć” – powiedział.

Przeczytaj więcej o technologii i krypto z CNBC Pro

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.