(Wiadomości Kitco) Według założycielki i partnerki zarządzającej Fairlead Strategies, Katie Stockton, największa na świecie kryptowaluta może być zagrożona ponownym przetestowaniem szczytów cen z 2018 r. poniżej 20 000 USD, gdy Bitcoin spadł o 15% w ciągu dnia i handlu około 23 100 USD.

Po nieutrzymaniu poziomu wsparcia 27 000 $, Bitcoin Stockton powiedział Kitco News na marginesie konferencji Consensus 2022, która odbyła się w Austin w dniach 9-12 czerwca.

„Ta strefa ma dwojakie znaczenie. Wiele osób zapamięta poziom 19 500 USD jako dawny szczyt. A ponieważ pamięć rynkowa działa w ten sposób, jeśli Bitcoin tam wróci, możesz zobaczyć, jak ludzie mówią: „Chciałbym dostać z powrotem na tym poziomie. Wystarczy pomyśleć o psychologii rynku, która tworzy zjawisko oporu, który staje się wsparciem” – wyjaśniła.

Bitcoin jest w stanie wyprzedaży, ale zmiana tych trendów może zająć miesiące, dlatego Stockton nie przewiduje szybkiego powrotu do zdrowia Bitcoina.

„Próbujemy zrobić z tymi wskaźnikami, aby upewnić się, że jesteśmy po właściwej stronie dominującego trendu. w dłuższej perspektywie wygląda na niższy ”- powiedział Stockton. „A to tylko przypomnienie, że ryzyko jest zwiększone i zamiast przyjmować pozycje przeciwne do trendu, czujemy się bardziej komfortowo będąc na uboczu”.

Bitcoin został złapany w szał sprzedaży wraz z resztą aktywów ryzyka. Jeszcze zanim w piątek pojawiły się gorętsze od oczekiwań dane o inflacji, doszło do niewielkiego załamania i warunki wyprzedaży nie zostały skorygowane.

„Każdy składnik ryzyka, na który patrzysz, znajduje się w trendzie spadkowym. Dlatego musimy kontekstualizować krótkoterminowe wzrosty jako przeciwne do trendu” – zauważyła. „Kiedy widzisz, że warunki wyprzedaży utrzymują się, oznacza to, że znajdujesz się w trendzie spadkowym”.

Założenie Stocktona w przyszłości jest takie, że ta tendencja spadkowa w Bitcoin utrzyma się, dopóki nie pojawi się znaczący impuls do zmiany narracji. Ale nawet jeśli tak się stanie, zmiana będzie powolna i zdominowana przez szeroko zakrojony handel boczny.

„Podejrzewam, że nie nastąpi to w dramatyczny sposób, ale raczej po fazie bazowej. Spadek tej siły i wielkości nie kończy się szybko ani łatwo. Zwykle jest to proces. I ten proces charakteryzuje się początkowym odkrycie wsparcia, ale często seria ponownych testów tego wsparcia, które ogólnie mogą wyglądać bardziej jak zakres handlu bocznego, zanim Bitcoin i inni będą mogli przejść z tej pozycji ”- opisała.

Stockton dodał, że dopóki Bitcoin będzie wpadał w tak niestabilne wahania cen, trudno będzie sugerować, że kryptowaluta jest aktywem bliższym złota.

„Złoto radziło sobie lepiej od początku roku i jest to normalne, gdy rynek akcji spada. I oczywiście nie widzieliśmy tego samego w przypadku Bitcoina ani kryptowalut. Z pewnością widzimy, jak złoto pozostaje bardziej wierne swojemu typowi bezpiecznej przystani jakości. I to mimo tego, że złoto też nie było tak naprawdę źródłem rozmachu ”- powiedziała.

Jednak Bitcoin może rozszerzyć swoją charakterystykę ryzyka, gdy dojrzeje i zyskuje większą ekspozycję instytucjonalną. „Ponieważ dojrzewa bardziej z fundamentalnej perspektywy, wtedy można się spodziewać, że przyjmie swoje własne cechy w sposób, w jaki czuję, że tego nie zrobił. Myślę, że wraz z jego dojrzałością zobaczysz więcej instytucjonalnego przyjęcia Bitcoina ”, powiedział Stockton.

Firma Stockton’s Fairlead uruchomiła wiosną ETF o nazwie TACK Fairlead Tactical Sector ETF, której głównym celem jest wykorzystanie względnej siły sektora. A ze względu na obecne środowisko wykluczenia ryzyka, ETF posiada ponad 20% pozycji w złocie.

„Zaczynamy od funduszy SPDR. Ale potem, gdy rynek dyktuje, przejdzie w kombinację krótkoterminowych obligacji skarbowych, długoterminowych obligacji skarbowych i złota. ponad 20% pozycji w złocie w tej chwili. Jest to bardzo pozbawione ryzyka w sposobie, w jaki jest pozycjonowane ”- zauważył Stockton.


Zastrzeżenie: Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; jednak ani Kitco Metals Inc. ani autor nie może zagwarantować takiej dokładności. Ten artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Nie jest nakłanianiem do wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. a autor tego artykułu nie ponosi winy za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.