W miarę jak sezon NBA 2021-22 zbliża się do końca, pojawiły się drogi do Filadelfia 76ers aby ulepszyć ich skład, zbliżyli się. Wśród tych dróg jest Darmowa agencja NBA, który rozpocznie się 30 czerwca o godzinie 18:00 czasu wschodniego. W miarę zbliżania się tej daty Liberty Ballers będzie niszczyć niektórych wolnych agentów, którzy mogą mieć sens w mundurze Sixers.

Gary Payton II

  • Profil statystyczny 2021-22: 71 meczów, 17,6 minuty, 7,1 punktu, 3,5 zbiórki, 1,4 przechwytu, 67,9% prawdziwego strzelania (split 0,616 / 0,358 / 0,603)
  • Statystyki playoffów: 12 meczów, 16,9 minuty, 6,5 punktu, 3,1 zbiórki, 1,2 przechwytu, 75,1 procent true strzelania (split 0,659 / 0,533 / 0,667)
  • Zaawansowane metryki: +3,5 Szacowany plus-minus (30. miejsce ogółem), -0,1 O-EPM (168.), +3,6 D-EPM (drugi)

Po pół dekadzie gry w NBA i G League, Gary Payton II w końcu znalazł dom z żołnierze złotego Stanu w minionym sezonie. Zapewnił sobie ostatnie miejsce w składzie zespołu i szybko ugruntował swoją pozycję jako stały element rotacji na początku listopada. Jego 71 meczów rozegranych w tym sezonie odpowiadało łącznie jego poprzednim czterem latom, a jego 1247 minut z łatwością przyćmiło poprzednie 808.

Payton – nieograniczony wolny agent, którego Prawa wczesnego ptactwa trzymają Warriors – stał się głównym zagrożeniem z punktu ataku Golden State. Świadczył usługi kalibru wszystkich sił obronnych na minutę – to D-EPM nie jest przypadkiem. Oczywiście każda kandydatura do tej nominacji została zatrzymana przez jego ilość minut, ale mimo to jest znakomitym obrońcą.

Wyróżnia się wywieraniem nacisku na piłkę i ekrany oblodzenia dzięki swojej solidnej ramie o długości 6 stóp-3, 190 funtów. Niespokojni obrońcy piłek mogą przemknąć obok niego, ale wie, jak chronić większych przeciwników, agresywnie ich tłocząc i wchodząc w ich osobistą bańkę.

Jego ręce należą do najszybszych i najbardziej lepkich w lidze; jeśli jeszcze nie, NBA2K z pewnością powinien nadać mu odznakę Pick Pocket Badge. Często płynnie manewruje po ekranach. Zarówno grając na pasach podań, jak i przygotowując się do wybierania, jego oczekiwanie jest ostre. Warriors nie mają nic przeciwko zmienianiu zadań i chociaż najlepiej radzi sobie ze strażnikami, nie jest cudem od jednego uderzenia. Jego wyczyny w piłce są dorównywane przez kilku na pozycji gardy wokół NBA.

Payton jest prawnie wyjątkowym obrońcą, ponieważ nie ogranicza się do scenariuszy z piłką, aby jego artyzm błyszczał. Jego silne dłonie pozwalają mu całkiem dobrze grać na gwoździu jako pomocnik w wyczynach kaskaderskich. Jego nawigacja na ekranie przekłada się na piłkę, gdzie pozostaje w ryzach z zadaniami podczas grania roli ścigającego (jak powiedziałem wcześniej, jest to archetyp, którego Sixers naprawdę mogliby używać w defensywie). Rzadką cechą jest sposób, w jaki opuszcza ramiona, aby zejść z ekranu i pozostaje wystarczająco mobilny, aby śledzić przeciwnika.

Jest również szybki w wykonywaniu przełączników, subtelnego, ale ważnego elementu obrony ciężkiej od przełączników. Elitarne obrony 2021-22, takie jak Warriors, Boston Celtics oraz Miami ciepło wszyscy praktykują ten pomysł. Jego kula zaprzeczania jest wyjątkowa. W razie potrzeby może renderować posiadłości 4 na 4. Rodzaj rozmieszczenia, w którym się rozwija, jest dość rozległy. Jest specjalistą defensywnym, ale ma rozległą specjalizację.

Wartość obronna Paytona, zarówno nadrzędna, jak i w stosunku do Sixers, powinna być oczywista. Wnosił niezbędny sok na piłkę, gdzie czuje się najwygodniej w starciu ze strażnikami, ale może też wystarczyć na skrzydła w razie kaprysu. Z dala od akcji, nęka poza piłką strażników strzelających z piłek wokół kilofów, przyjmuje akt wyłączenia narożnika w przypadku odmów i jest odpowiedzialnym strażnikiem przy gwoździu.

Nie jest dokładnie wysokim, rozłożystym skrzydłowym obrońcą, którego wszyscy pragną w tym filadelfijskim klubie, ale ich zdobycie jest raczej trudne, zwłaszcza na rynku wolnych agentów za oszczędną cenę. Payton jest jednak dobry, a jego plastyczna obrona zatkałaby dziury dla Sixers.

Wielu zorientowanych na defensywę graczy obwodowych z ograniczonym skoczkiem zobaczy, jak ich wpływ i czas gry tracą na wartości po zakończeniu sezonu. Wcale tak nie jest w przypadku Paytona, który w tych play-offach otrzymuje mniej więcej taką samą liczbę minut, jak w sezonie zasadniczym i produkuje mniej więcej w tym samym tempie. Jego obrona nadal przeszkadza ludziom, a jego wyraźny pakiet ofensywny nadal jest użyteczny.

Payton to absolutnie niesamowity kuter i finiszer. Według Synergy zdobywał 1598 punktów za posiadanie piłki (97. percentyl) po cięciach w tym sezonie zasadniczym. Wśród 120 graczy, którzy zanotowali co najmniej 40 takich posiadłości, jego PPP prowadził wszystkich uczestników. Ten rodzaj PPP jest tak astronomicznie dobry, że wydaje się błędem drukarskim.

Zazwyczaj pracuje z rogów, czając się wzdłuż linii bazowej i rzucając się w odpowiednim momencie. Ale rozpoznaje również, jak synchronizować swoje nurkowania z miejsca na przerwę. Silny ruch Golden State, prowadzony przez Stephena Curry’ego, regularnie osłabiał obronę i zapewniał Paytonowi korzystne sytuacje.

Rozwijał się tam jako zarówno finiszer, jak i łączny przechodzień. Wspaniale funkcjonuje dzięki zaletom, które z pewnością widziałby u boku Joela Embiida i Jamesa Hardena.

Częścią tego, co pomogło Paytonowi uzyskać pozornie mityczną wydajność jako kuter, jest jego cudowne rzemiosło wykończeniowe. Na czyszczenie szkła strzelił w tym roku 81 procent na obręczy (100. percentyl wśród strażników combo). Prawie 80 procent z nich przychodzi przez asysty, co z pewnością wzmacnia jego pozycję, ale to nie wyjaśnia wszystkiego.

Jego odbicie, siła i koordynacja to ważne atuty i pozwalają mu działać jako rolkarz. Prawdziwy status Curry’ego i Jordana Poole’a zachęcał do wielu pułapek lub agresywnej osłony zrzutów, aby otworzyć drogę Paytonowi do obręczy.

Ktoś taki jak Harden może nie przyciągać uwagi w takim samym stopniu jak Curry, chociaż zespoły niewątpliwie go schwytają, a Payton będzie się rozwijał. Jest dobrym przesiewaczem i płynie z nich w kierunku obręczy. Widzieliśmy, jak Matisse Thybulle może współpracować z Hardenem w ekranach kulowych. Payton jest jeszcze lepszy.

Nawet jeśli był karmiony łyżką mnóstwem powtórzeń, strażnicy o długości 6 stóp i 3 cm nie mają szczęścia do 81-procentowego klipu na obręczy. Payton jest świetnym finiszerem na cięciach i rolkach. Dopasowanie w ofensywie skoncentrowanej na Embiid i Harden powinno być oczywiste.

29-letni strażnik rozwija swoją przenikliwość wykańczającą do przejścia, gdzie promienieje po podłodze i dodaje trochę szyku do gry. Jest demonem szybkości na otwartej przestrzeni i trudnym do utrzymania na oku, gdy możliwości wczesnej ofensywy są marynowane z rąk gwiazdorskich treserów piłek. Biorąc pod uwagę, jak niszczycielski był Tyrese Maxey podczas przerwy z Hardenem, łatwo wyobrazić sobie, jak Payton odniesie podobny sukces.

Przy zaledwie 32 procentach w 206 próbach kariery Payton nie jest zbytnio strzelcem zewnętrznym, a obrona działa odpowiednio. Jednak w tym sezonie wykonał trzykrotnie 40 procent swoich rzutów rożnych i jest tam znacznie bardziej chętny i skuteczny niż powyżej przerwy. Długa piłka jest niewielką częścią jego ofensywnego pakietu i praktycznie każdy wkład z jego strony poza łukiem jest wygraną.

Payton wymaga defensywnej uwagi do zerowania w innym miejscu, aby mógł się ofensywnie rozwijać. Jego cięcie, walcowanie i wykańczanie zależą od kogoś lub czegoś innego naginającego obronę. To sprawia, że ​​czasami jest trochę niestabilnym graczem. Filadelfia, podobnie jak Golden State, ma personel do uzbrajania się w obronę.

Tymczasem jego własna obrona dominuje na pozycji strażnika, gdy tylko jest na twardym drewnie. Warriors właśnie zdobyli tytuł, a Payton odegrał znaczącą rolę. Prawdopodobieństwo, że ucieka z Zatoki, wydaje się znikome. Jeśli jednak to zrobi, będzie należało do Sixers, aby potraktować go priorytetowo na rynku wolnych agentów.

Każdy, kto odgrywa znaczącą rolę w bohaterze, jest wart rozrywki jako cel, nie mówiąc już o kimś z umiejętnościami Paytona, które pasują do Filadelfii.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.