27 marca 2022;  Phoenix, Arizona, Stany Zjednoczone;  Larry Fitzgerald, właściciel mniejszości Phoenix Suns, rozmawia z właścicielem Robertem Sarverem podczas pierwszego kwartału przeciwko Philadelphia 76ers w Footprint Center.

Gdy śledztwo NBA w sprawie właściciela zespołu Phoenix Suns, Roberta Sarvera, podobno zbliża się do końca, ESPN poinformowało we wtorek, że Melissa Fender Panagiotakopoulos zrezygnowała w zeszłym miesiącu, twierdząc, że doświadczyła zastraszania ze strony przełożonych zespołów po tym, jak podzieliła się obawami dotyczącymi równości płci i wykroczeniami w ramach serii.

Pracownica Suns od 2007 roku, Panagiotakopoulos wysłała wiadomość e-mail z rezygnacją 20 maja do 16 członków grupy właścicielskiej, w tym Sarvera, którzy wezwali ich do zajęcia się „toksyczna i mizoginistyczna kultura pracy” wewnątrz organizacji.

Raport ESPN powiedział, że Panagiotakopoulos napisał, że Słońca „nigdy nie były bardziej dysfunkcyjne, a kultura szybko ulega erozji”.

W odpowiedzi firma Suns wydała ESPN następujące oświadczenie:

„Zostaliśmy poinformowani o zarzutach ze strony byłego pracownika i badamy je, zgodnie z naszą Polityką Szacunku w miejscu pracy. Phoenix Suns zobowiązuje się do tworzenia bezpiecznego, pełnego szacunku i integracyjnego środowiska pracy, wolnego od dyskryminacji i nękania, a my nie toleruj odwetu za zgłoszenie domniemanego niewłaściwego postępowania”.

Panagiotakopoulos nie odnotował konkretnie problemów z Sarverem ani nie wymienił konkretnego pracownika, ale wymienił kilka zarzutów, które odzwierciedlają „charakter naszego przywództwa”, zgodnie z raportem ESPN.

Melissa Fender Panagiotakopoulos, była pracownica Suns.

NBA wszczęła śledztwo w sprawie Sarvera w odpowiedzi na raport ESPN w listopadzie zeszłego roku o zarzutach rasizmu i mizoginii przeciwko Sarverowi, twierdząc, że stworzył „toksyczne” środowisko pracy w organizacji Suns.

Sarver zaprzeczył zarzutom i powiedział, że z zadowoleniem przyjął śledztwo ligi.

Odnosząc się do tego, co uważała za dyskryminację ze względu na płeć, Panagiotakopoulos zapytała: „Czy to przypadek, że przez ostatnie 15 lat byłam jedyną matką w całej organizacji sprzedaży? Czy to dlatego, że niektórym mężczyznom płacono więcej w takich samych rolach?”

Źródła poinformowały Republikę w zeszłym miesiącu, że śledztwo było „w toku”.

Potem w zeszłym tygodniu Wieśniak! Sport zgłaszany przez komisarza NBA Adama Silvera powiedział, że śledztwo jest bliskie zamknięcia.

30 stycznia 2022 r.;  Phoenix, Arizona, Stany Zjednoczone;  Właściciel Phoenix Suns, Robert Sarver, obserwuje, jak jego drużyna gra przeciwko San Antonio Spurs podczas czwartej kwarty w Footprint Center.

„Nie, żadnej aktualizacji poza tym, że zbliżamy się do końca”, Silver powiedział Yahoo Sports. „Nie ma co do tego wątpliwości. To złożone śledztwo. Zaangażowane są setki osób, które wymagają wywiadu. Chcemy też mieć pewność, że chronimy prawa wszystkich zaangażowanych osób. Tak więc te rzeczy z natury, wiem, co frustruje ludzi, wydaje się zajmować dużo czasu, ale z pewnością zbliżamy się do końca ”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.