Przez cały rok – przyznaję z pewnym rozczarowaniem – szukałem powodów, aby przeciwstawić się Błyskawicy. Przede wszystkim dlatego, jak napisał kiedyś mądry bloger: to gówno jest trudne. Wystarczająco trudno jest wrócić do siebie w lidze z ograniczonymi zarobkami, w której szczęście, kontuzje lub gorący bramkarz mogą rządzić dniem, a wykładniczo trudniej jest trzykrotnie toczyć, coś, czego nie robiono od czasów, gdy bramkarze byli praca na co dzień jako mleczarz i utrzymywanie formy oznaczało palenie między miesiączkami, a nie między zmianami.

Tampa wydawała się rozwiać moje wątpliwości, robiąc trochę lunatyku przez cały sezon zasadniczy, chociaż z perspektywy czasu wygląda na to, że robią to, co LeBron, oszczędzając energię na postsezon i mając pewność, że mogą zakwalifikować się z prędkością trzech czwartych. Następną przeszkodą, po przetrwaniu Toronto w siódmym roku, było powstrzymanie zmiany warty. Żadna dynastia nie trwa wiecznie, a przyszłość Wschodu wydaje się leżeć w młodszych zespołach, takich jak Floryda i Nowy Jork. Czy to przekazanie nastąpi w tym roku? Absolutnie nie. Doświadczeni weterynarze pokazała nowicjuszom o rozgwieżdżonych oczach kilka rzeczyprzezwyciężając dwumeczową czkawkę, która zmiażdżyła obu graczy.

Stamkos to wciąż Stamkos, Hedman to wciąż Hedman, Kucherov to wciąż Kucherov, Palat wciąż jest we właściwym miejscu we właściwym czasie, ze sprytem graniczącym z jasnowidzeniem, trzecia linia na nowo jest tak samo trudna do zagrania jak czapka – poszkodowany na całym świecie, który musiał zastąpić, Wasilewski nadal jest najlepszy na świecie, a Jon Cooper, mimo całej tej tajemniczej, niewyrażalnej magii, która towarzyszy trenowaniu hokeja, wciąż naciska właściwe przyciski. Jest to zespół tak podobny do poprzednich edycji mistrzowskich, że wydaje się, że nie ma powodu, aby go przeciwstawiać. Oprócz. Z wyjątkiem jednego rażąco brakującego nazwiska w tym akapicie. Tyle że Błyskawica nie miała Brayden Point.

Cóż, o tym. Point, maszyna do rozgrywania i elementarna siła play-off, może wreszcie wrócić na lód w dzisiejszej pierwszej grze, po tym, jak nie grała od odejście na początku meczu 7 przeciwko Toronto z urazem dolnej części ciała. „Jeśli nie jest [tonight]” Cooper powiedział„W takim razie naprawdę spodziewamy się gry 2.”

Rola Point w dwóch ostatnich Pucharach Błyskawic jest naprawdę nie do przecenienia. Strzelił 14 goli w 23 meczach w każdym, a nawet ze skróconymi 2022 playoffami ma najwięcej goli ze wszystkich graczy NHL w ciągu ostatnich trzech sezonów. Zrobił to ze śmiertelną kombinacją możliwości dotarcia do niebezpiecznych miejsc z krążkiem lub bez, refleks do końcai sangfroid, aby poprawić swoją grę w najjaśniejszych światłach. Cała lista Błyskawic jest teraz na tyle przetestowana i zahartowana, by nie więdnąć w wielkich momentach, ale Niezłomność Pointa wyróżnia się nawet wśród jego kolegów z drużyny. Są dwie soczewki, przez które można zobaczyć jego powrót po kontuzji i obie dobrze załamują się w Tampie. W pierwszym wracają do czegoś, co przypomina pełną siłę. To wystarczająco imponujące. W drugim przeszli 9-2 w postsezonie bez niego i teraz dodają do tego Brayden Point. O cholera.

Jeśli istnieje zastrzeżenie, to jest to, że nie jest jasne, jaki jest lub będzie powrót do 100 procent Punktu. Może zająć mu trochę czasu, zanim się rozkręci, a wiele wskazuje na to, że nie zostanie natychmiast rzucony z powrotem na szczyt. Na ostatnich treningach Tampy koncentrował się na Nicku Paulu i Rossie Coltonie i w tej roli mógł zapewnić trochę więcej punktów do świetnej dwukierunkowej trzeciej linii. Jeśli uda mu się wrócić na szczyt, dorzucenie Stamkosa i Cirelliego ulepszy cały skład. Jedyną pewną rzeczą jest to, że jeśli będzie mógł grać, Cooper upewni się, że… gra. „Brayden Point jest elitarnym graczem w tej lidze i będzie rozgrywał swoje minuty zgodnie z tym, jak odpowiada” Cooper powiedział. „Nie sklasyfikowałbym tego, że Pointer będzie często siedział na ławce. Jeśli jest zdrowy, będzie tam ”.

Zdrowy punkt i głębia, którą zapewniłby jego dodatek, mogą zdziałać cuda w rodzaju ostrego, nieustępliwego hokeja, który Błyskawica ma nadzieję grać przeciwko Avalanche. Tampa uwielbia jeździć na rowerze, używając odstępów i groźby snajperskiej, aby rozebrać obronę, i lubi sprowadzać grę do serii bitew z krążkami, ponieważ wygrywają je częściej niż nie. Świeże odcinki i wiele zagrożeń punktowych na linię sprawiają, że ich preferowana gra jest łatwiejsza do wykonania. (Kolorado, dla kontrastu, faworyzuje szybszą ofensywę z północy na południe, która stwarza swoje szanse na szarże. Ciekawie będzie zobaczyć, jak radzi sobie z tym niebieska linia Tampy – układająca się w stosy, zapychająca gniazda. Rzeczą do obejrzenia w tej serii jest jeśli gra ma tendencję do pośpiechu i kontrataku, lub jeśli przewinienia są bardziej agresywne i celowe. Jeśli to drugie, Tampa prawdopodobnie jest w dobrej formie.)

Tak więc nieobecność Point jest potencjalnym powodem, aby wybrać przeciwko Błyskawicy. A jednak są słabi (choć nie przytłaczająco). W końcu, w tym trzecim z rzędu wyścigu Pucharu, pozostał tylko jeden argument, który rozsądny obserwator może wykorzystać, aby udowodnić, że czas Tampy dobiegł końca. Ten argument, chociaż znajdziesz dysydentów, nie wymaga sięgania: że Kolorado jest lepszym zespołem i nadszedł ich czas. Ten finał będzie dobry.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.