Bitcoin i inne kryptowaluty spadły, ponieważ inwestorzy zrzucali aktywa związane z ryzykiem. Firma pożyczająca kryptowaluty o nazwie Celsius wstrzymuje wypłaty dla swoich klientów, wywołując obawy przed zarażeniem na szerszym rynku.

Nurphoto | Nurphoto | Obrazy Getty

Krypto miało brutalną pierwszą połowę 2022 roku, ale kilka dni było tak złych dla branży, która zbudowała się wokół walut cyfrowych.

W poniedziałek platformy handlowe zatrzymany wypłaty, firmy redukują miejsca pracya spanikowani inwestorzy porzucili swoje aktywa, obniżając kapitalizację rynkową kryptowalut poniżej 1 biliona dolarów, spadła z 3 bilionów dolarów w szczycie w listopadzie.

Bitcoin zanurzony w 18-miesięczny najniższy, spadający poniżej 23 000 $. Najcenniejsza kryptowaluta spadła o 15% w ciągu ostatnich 24 godzin, podczas gdy eterktóry jest drugi po bitcoinie, spadł o 17%.

Wyprzedaż następuje, gdy inwestorzy wycofują się z najbardziej ryzykownych aktywów z powodu trudności makroekonomicznych i rosnących stóp procentowych. Ale jest gorzej. Poniedziałkowa akcja pokazała fundamentalną nieufność do kryptowalut i obsługujących je platform. To, co już było głębokim spadkiem, zaczęło wyglądać jak panikowa wyprzedaż.

Oto niektóre z poniedziałkowych lowlights na temat kryptowalut:

Efekt zarażenia Celsjusza

Od tygodni rośnie obawa, że ​​Celsius, jedna z bardziej popularnych platform do stakowania i pożyczania kryptowalut, znajduje się w trakcie kryzysu płynności. Celsjusz oferuje użytkownikom wydajność do 18,63% na swoich depozytach. To jak produkt oferowany przez bank, z wyjątkiem braku zabezpieczeń regulacyjnych.

Token celsjusza spadł z ponad 7 dolarów do około 33 centów w zeszłym roku – i to jest w dół o ponad 50% w zeszłym tygodniu. Celsjusz jest największy posiadacz tokena.

Tymczasem firma ma 26 miliardów dolarów w funduszach klientów więcej niż o połowę od października.

Celsjusz miał wcześniej przyznał się do utraty środkówchoć nie sprecyzował ile, w wyniku 120 milionów dolarów włamania się do zdecentralizowanej platformy finansowej BadgerDAO.

Na początku poniedziałku Celsius zaszokował rynek, ogłaszając, że wszystkie wypłaty, swapy i przelewy między kontami zostały wstrzymane z powodu „ekstremalnych warunków rynkowych”. W notatce skierowana do społeczności Celsius, platforma powiedziała również, że posunięcie to miało na celu „stabilizację płynności i operacji”.

„Podejmujemy dziś to działanie, aby postawić Celsiusa w lepszej sytuacji, aby z czasem uhonorować swoje zobowiązania do wycofania się” – napisano w notatce.

Celsjusz skutecznie zamknięty zarządza aktywami kryptograficznymi o wartości 12 miliardów dolarów, wzbudzając obawy dotyczące wypłacalności platformy. Wiadomości rozeszły się po całej branży kryptograficznej, przypominając trochę o tym, co wydarzyło się w maju, kiedy nieudany projekt stablecoin związany z dolarem amerykańskim stracił 60 miliardów dolarów na wartości i pociągnął za sobą szerszą branżę kryptograficzną.

Akcje platformy handlu kryptograficznego Baza monet spadła o 11% w poniedziałek do najniższego poziomu od debiutu firmy w kwietniu 2021 roku.

Przeczytaj więcej o technologii i krypto z CNBC Pro

Binance wstrzymuje wypłaty bitcoinów

Binance również wcisnął przycisk pauzy w poniedziałek. Największa na świecie giełda kryptowalut wstrzymane wypłaty bitcoinów przez ponad trzy godziny „z powodu zablokowanej transakcji powodującej zaległości”.

Chociaż dyrektor generalny Changpeng Zhao powiedział, że naprawa zajmie tylko pół godziny, później poprawił swoje szacunki, mówiąc, że potrwa to „nieco dłużej” niż początkowo przewidywano. Około 11:30 usługa została przywrócona.

“Partia $ BTC transakcje utknęły z powodu niskich opłat TX, co spowodowało zaległości w wypłatach z sieci BTC, ” Binance napisał w tweecie.

W serii post mortem tweetów giełda zauważyła, że depozyty były „nienaruszone“i wyjaśnił, że problem wynikało z planowych prac remontowych.

Zhao zapewnił klientów, że wszystkie fundusze to „SAFU”. To odniesienie do „Fundusz bezpiecznych aktywów dla użytkowników”, która została założona przez Binance w 2018 roku w celu ochrony zasobów użytkowników.

Podczas przerwy w wypłacie Zhao napisał na Twitterze, że posiadacze nadal mogą wykupić swoje bitcoiny w innych sieciach, takich jak CEP-20.

Zwolnienia przed „kryptozimą”

Wspierany przez Petera Thiel start-up BlockFi dołączył do rosnącej listy firm kryptograficznych, które obniżają koszty poprzez redukcję miejsc pracy.

W poniedziałek firma ogłosiła, że ​​zmniejszy zatrudnienie o około 20%. Przed ostatnimi cięciami firma powiększyła się ze 150 pracowników na koniec 2020 roku, do ponad 850.

CEO Zac Prince powiedział w tweecie, że BlockFi zostało dotknięte „dramatyczną zmianą warunków makroekonomicznych”, które miały „negatywny wpływ” na wzrost.

Staje się to tematem znanym firmom w kosmosie.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Crypto.com ogłosił redukcję personelu o 260 osób, zaledwie siedem miesięcy po tym, jak firma uzyskała prawa do nazwy areny, na której mieszkają Los Angeles Lakers z NBA za 700 milionów dolarów. Na początku tego miesiąca Gemini powiedział, że tak będzie zwalnia 10% swojej siły roboczej i ostrzegł, że branża znajduje się w „fazie skurczu” znanej jako „krypto zima”.

Tymczasem, Coinbase przedłużył pauzę w zatrudnianiu na „przewidywalną przyszłość” i plany wycofania niektórych ofert pracy.

ZEGAREK: Awaria UST spowodowała, że ​​niektórzy inwestorzy ponownie wycenili swoje inwestycje w kryptowaluty

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.