Kiedy podczas WWDC 2021 dowiedzieliśmy się, że iPhone 6S i 6S Plus otrzymają iOS 15, byliśmy zarówno zszokowani, jak i podekscytowani, ponieważ wszyscy spodziewali się, że iOS 14 będzie ostatnią aktualizacją oprogramowania, jaką otrzyma iPhone 6S.

I mimo że Jabłko przełożyło się pożegnanie iPhone’a 6S, jesteśmy już tutaj… Rok później wiemy już, że iPhone 6S i iPhone 6S Plus nie otrzymają nowej aktualizacji Apple iOS 16. Ale to nie jest powód do zmartwień!Właściwie chciałbym poświęcić chwilę na uczczenie iPhone’a 6S niezrównana długowieczność. Jednak, jak się okazuje, musimy również porozmawiać o iPhonie 7 i dlaczego ten również nie otrzyma iOS 16, mimo że jest o rok nowszy od 6S – wiele osób wydaje się być tym zdenerwowanych.

Przyjrzymy się również przyszłości obsługi oprogramowania Apple i zobaczymy, czy ta będzie się skracać, czy wydłużać. Oba wyniki są prawdopodobne. Zanurzmy się!

iPhone 6S: Czy najdłużej obsługiwany smartfon wszech czasów będzie nadawał się do użytku w 2022 roku?

Muszę zacząć od wyjaśnienia, że ​​iPhone 6S „technicznie” nigdy nie miał otrzymać sześciu aktualizacji iOS i siedmiu lat wsparcia oprogramowania. Tradycyjna obsługa oprogramowania Apple obejmuje „tylko” pięć lat aktualizacji systemu operacyjnego i łącznie sześć lat ciągłej pomocy technicznej od premiery iPhone’a. Jednak, oczywiście, Tim Cook & Co czuł się hojny, ale czuł też, że iPhone 6S i iPhone 6S Plus sobie z tym poradzą. iOS 15 i dał mu go, dzięki czemu iPhone 6S jest najdłużej obsługiwanym smartfonem w historii. Szynka.

W każdym razie, prawie siedem lat po premierze iPhone’a 6S i 6S Plus, telefony pozostają zaskakująco użyteczne. Moje urządzenie ma zupełnie nową baterię, co czyni ją realną opcją dla urządzenia zapasowego w 2022 r., gdy główny telefon zepsuje się lub nie będzie wymagał naprawy.

Jasne, po sześciu aktualizacjach systemu operacyjnego i siedmiu latach istnienia iPhone 6S wydaje się powolny, a czasem nawet opóźniony, gdy naciskany jest mocniej. Jednak w żaden sposób nie powstrzymuje Cię to przed wykonywaniem połączeń, wysyłaniem SMS-ów, oglądaniem filmów na YouTube i przewijaniem mediów społecznościowych, co i tak robi większość ludzi na swoich telefonach. Żadna poważna gra nie jest już opcją na 6S, zarówno ze względu na stary układ, ale głównie z powodu małej baterii, która wyczerpie się w mgnieniu oka.

Mimo to fakt, że ten starożytny iPhone działa z tą samą wersją iOS, co najnowsza i najlepsza iPhone 13 Pro Max i obejmuje podstawy, jest czymś, za co można oklaskiwać Apple!

Nadszedł (prawie) czas, aby przejść od ponadczasowego designu Apple: jak iPhone 6 i 6S stały się najlepiej sprzedającymi się smartfonami wszechczasów

Pierwsze iPhone 6 i iPhone 6 Plus, które pojawiły się na rynku w 2014 roku, spotkały się z mieszanymi opiniami. iPhone 5 był ostatnim iPhonem zaprojektowanym przez Steve Jobs & Co., a ludzie pokochali kompaktową obudowę. Większy iPhone 6 i ogromny iPhone 6 Plus wydawały się poza zwykły, ale Apple musiał trzymać się trendu większych urządzeń.

Na szczęście użytkownicy iPhone’a wskoczyli na pokład w mgnieniu oka! W rzeczywistości ludzie kupili wystarczająco dużo jednostek iPhone 6 i iPhone 6S, aby urządzenia Apple z 2014 i 2015 roku stały się najlepiej sprzedającymi się smartfonami w historii, a do dziś żaden iPhone ani urządzenie z Androidem nie zdołały się zbliżyć.

iPhone 6 i iPhone 6S sprzedały się w około 400 milionach sztuk w ciągu swojego życia, co odpowiada łącznej liczbie fizycznych albumów, fizycznych singli, cyfrowych albumów, cyfrowych singli, LP i strumieni sprzedanych przez The Beatles – najlepiej sprzedających się artystów muzycznych ze wszystkich -czas.

iPhone SE (2022) utrzyma kultowy przycisk Home przez kolejne pięć lat, ale potem jest naprawdę koniec

I dla tych, którzy są głęboko zakochani w iPhone’ach 6S klasyczny design (co prawdopodobnie czyni go najbardziej rozpoznawalnym smartfonem w historii) lub po prostu nie chce wydawać więcej niż 400 dolarów na nowy iPhone 2022 iPhone SE… istnieje i jest potężniejszy i bardziej wydajny niż kiedykolwiek!

W rzeczywistości iPhone SE ma wystarczającą moc, aby działać i pozostać przez co najmniej kolejne pięć lat, dzięki chipowi A15 Bionic iPhone’a 13, który znajduje się w SE. A więc tak, ponadczasowy wygląd iPhone’a 6 może nadal być nieco aktualny w 2027 roku. Niech to zapadnie…

Dla fanów iPhone’a SE ważne jest, aby pamiętać, że Ross Young, analityk wyświetlaczy i leakster ze stuprocentowymi osiągnięciami, donosi, że następny iPhone SE pojawi się z nowszym projektem Apple, co oznacza, że ​​SE (2022) jest dosłownie ostatnie urządzenie Apple wyglądające na iPhone’a 6, jakie widzieliśmy.

Wsparcie dla oprogramowania iPhone’a w przyszłości: Czy nowe iPhone’y otrzymają aktualizacje oprogramowania od 6 do 7 lat?

Mówiąc o obsłudze oprogramowania i starszych iPhone’ach, nie możemy zignorować serii iPhone 7, głównie dlatego, że wydaje się, że brak iOS 16 w tym modelu zdenerwował niektórych użytkowników którzy nie chcieliby zrezygnować ze swojego starego iPhone’a… Więc pozwól mi oczyścić powietrze!

Dlaczego iPhone 7 nie otrzymuje iOS 16

Krótko mówiąc – nigdy nie było to zamierzone. Krótka historia długa…

Decyzja Apple o rozszerzeniu obsługi oprogramowania iPhone’a 6S na sześć lat aktualizacji iOS była czymś nowym, nieoczekiwanym i niezwykłym w 2021 roku. Jak wspomniano na początku historii, standardowa liczba aktualizacji iOS dla iPhone’a to pięć – to dużo i nadal sprawia, że ​​iPhone jest najdłużej obsługiwanym telefonem na świecie (przed flagowcami Samsunga, które teraz otrzymują cztery lata aktualizacji systemu operacyjnego).

Więc, technicznie Apple miał zrezygnować ze wsparcia oprogramowania dla iPhone’a 6S w zeszłym roku, co oznacza, że ​​iOS 16 był nigdy i tak miało przyjść na iPhone’a 7 – tak się stało. Decyzja o utrzymaniu świeżości iPhone’a 6S przez dodatkowy rok sprawiła, że ​​wydawało się, że Apple odciął dwa iPhone’y z cyklu aktualizacji systemu operacyjnego w tym samym czasie, ale jak już wiesz – tak nie jest. Chociaż technicznie to jest walizka.

Wsparcie oprogramowania dla obecnych i nadchodzących iPhone’ów

Tak więc, chociaż wydaje się, że Apple chce aby wspierać iPhone’y przez ponad pięć lat, jak pokazano w przypadku iPhone’a 6S, na drodze Cupertino może pojawić się kilka wyzwań …

Pierwszy to oczywiście procesory zasilające iPhone’y – im starszy chip – tym mniej prawdopodobne jest, że będzie w stanie uruchomić nowe funkcje, które wymagają większej mocy do płynnego działania (co jest kluczowe dla Apple). Innym powodem może być… RAM. Pamięć o dostępie swobodnym (jak absolutnie nikt tego nie nazywa), jest kluczowy do uruchamiania wielu zadań jednocześnie i utrzymywania aplikacji działających w tle.

To jest tajemnica publiczna że stare, a nawet obecne iPhone’y są raczej konserwatywne, jeśli chodzi o pamięć RAM, głównie ze względu na świetną optymalizację Apple, która pozwala w pełni wykorzystać ograniczone 2 GB pamięci RAM w telefonach takich jak iPhone 8 lub 4 GB pamięci RAM w iPhonie 13. Dla porównania, standardem dla flagowców z Androidem jest 8 GB pamięci RAM, która często rośnie do 12-16 GB, jeśli zdecydujesz się zapłacić za więcej miejsca.

W każdym razie, jeśli spojrzymy na ostatnie wydarzenia, wiemy na pewno, że aktualizacje iPhone’a 7 nie zostały zakończone z powodu małej ilości pamięci RAM, ponieważ iPhone 7 ma tyle samo pamięci RAM, co iPhone 8 (2 GB), który zdecydowanie dostaje iOS 16.

Tak więc ciekawie będzie zobaczyć, jak sprawy potoczą się w przyszłym roku z iOS 17. iPhone 8 i iPhone X działają na tym samym chipie A11 Bionic, ale oczywiście są wyglądać jakby dzieli ich wiele lat. Co więcej, iPhone X ma 3 GB pamięci RAM, co może mieć znaczenie, a przynajmniej dobra wymówka dla Apple, aby zachować aktualizacje systemu operacyjnego dla tego modelu przez dodatkowy rok – tak jak w przypadku iPhone’a 6S.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.