Około pięć lat temu Richard Bernstein zaczął odczuwać tajemniczy ból w prawym palcu.

„Poszedłem do mojego podiatry”, 62-letni mieszkaniec Montvale w stanie New Jersey powiedział The Post. „Myślałem, że złamałem palec u nogi, ale nie mógł znaleźć w tym nic złego”.

Dwa lata później ból wkradł się w jego kostkę, więc udał się do lekarza medycyny sportowej, który myślał, że ma zwężenie – zwężenie przestrzeni w kręgosłupie, które czasami jest leczone fizjoterapią.

Ból stopy i kostki nie ustępował, nieznacznie wpływając na jego mobilność. Następnie, w marcu 2022 roku, jego prawa noga wyraźnie spuchła. Poszedł do swojego lekarza rodzinnego, który podczas badania wykonał skan jamy brzusznej. Lekarz natychmiast wysłał go na wizytę Dr. Michael Grasso, dyrektor urologii w szpitalu Phelpsktóry dostarczył niepokojących wiadomości.

„Powiedział mi, że zostały mi cztery dni życia” — wspomina Bernstein.

Tomografia komputerowa tułowia Richarda Bernsteina ujawnia guz nerki i skrzeplinę nowotworową
Tomografia komputerowa Bernsteina jego tułowia, ukazująca guz nerki i skrzeplinę nowotworową.
Dzięki uprzejmości Northwell Health

Badanie jamy brzusznej wykazało, że żonaty ojciec jednego z nich miał dużego guza nowotworowego nerki i skrzeplinę nowotworową, która wyrosła w żyle nerkowej i wypełniła żyłę główną, która jest główną żyłą spływającą do serca.

Grasso przyjął Bernsteina do szpitala Lenox Hill, więc wraz z kardiochirurg Michael Hemli oraz chirurg naczyniowy Alfio Carrocciomoże wykonać złożony zabieg usunięcia guza.

Ale testy przedoperacyjne ujawniły bardziej palące problemy medyczne. Dwie z głównych tętnic wieńcowych Bernsteina były w 99% zablokowane, a jego wątroba zawodziła, ponieważ nowotwór utrudniał jej funkcję.

Urolog dr.  Michael Grasso, kardiochirurg dr.  Jonathan Hemli i chirurg naczyniowy Alfio Carroccio operujący na Bernsteinie w 12-godzinnym zabiegu
Urolog dr. Michael Grasso, kardiochirurg dr. Jonathan Hemli i chirurg naczyniowy Alfio Carroccio operujący na Bernstein w 12-godzinnym zabiegu.
Zdrowie w Northwell

„Chodził po cienkiej linie”, powiedział Grasso The Post. „Masz dwie sytuacje, w których życie kończy się w bardzo krótkim czasie, a dzieje się to jednocześnie”.

Trójka chirurgów musiała zarówno usunąć guz, jak i wykonać bypass. Zabieg trwał prawie 12 godzin i był swego rodzaju medyczną symfonią.

Nerki, guz i otaczający tłuszcz wraz ze skrzepliną guza usunięto z Richarda Bernsteina
Nerka, guz i otaczający tłuszcz wraz ze skrzepliną guza usunięto z Bernsteina.
Zdrowie w Northwell

Po pierwsze, musieli „kontrolować krążenie” poprzez odcięcie przepływu krwi bez szkody dla mózgu. Aby to osiągnąć, podłączyli Bernsteina do maszyny płucno-sercowej, która chłodzi ciało do 18 stopni.

„Nie możemy po prostu otworzyć żyły głównej, zgarnąć skrzepu i ponownie go zamknąć, ponieważ krwawienie jest gwałtowne” – powiedział Hemli. „Chcemy całkowicie zatrzymać krążenie”.

Podczas gdy ciało przechodziło dwugodzinny proces chłodzenia, Hemli i jego zespół wykonali pomostowanie tętnic wieńcowych. Następnie trio zabrało się za usunięcie nerki i guza.

„Otworzyliśmy żyłę główną, a oni otworzyli serce po prawej stronie [and] uwolnił guz. Uwolniłem go od dołu, wyciągnąłem węża, naprawili żyłę główną i zaczęli go ponownie rozgrzewać ”- powiedział Grasso.

„Wąż” – tj. guz i skrzeplina nowotworowa – do którego się odniósł, mierzył około stopy długości i ważył prawie 2,5 funta.

Richard Bernstein z żoną Ann i córką Emmą
Bernstein z żoną Ann i córką Emmą.
Dzięki uprzejmości Richarda Bernsteina

„Nie mogę powiedzieć, że w pełni rozpoznałem złożoność, kiedy wszedłem, mimo że Grasso powiedział mi, że jest złożona. Niewiele mogłem z tym zrobić i [that attitude] pozwolił mi przejść ”- powiedział Bernstein.

Według Grasso ból objawiał się w stopie, kostce i nodze Bernsteina z powodu blokady żylnej.

„Żona główna była zablokowana. W jego kończynach dolnych był nacisk ”- powiedział Grasso.

Rak nerki notorycznie pojawia się późno, kiedy nowotwór postępuje. Objawy mogą być niejasne, jak ból pleców, chociaż mocz we krwi jest kolejną wskazówką.

Bernstein powiedział, że miał mały guzek na klatce piersiowej, który jego lekarz odrzucił. Jednak czuje się szczęśliwy.

„Gdyby cała moja noga nie spuchła, padłbym martwy” – powiedział Bernstein, który po operacji był poddawany sedacji przez około trzy dni. Po tygodniu opuścił Lenox Hill na odwyk w szpitalu Phelps, gdzie nabrał sił. Teraz chodzi bez pomocy i powoli odzyskuje utracone 30 funtów.

Lekarze uważają, że usunęli cały jego nowotwór, więc nie musi przechodzić żadnego dodatkowego leczenia. Skupia się teraz na powrocie do zdrowia po intensywnej operacji.

„Wciąż trochę cierpię z powodu mgły” – powiedział Bernstein, który teraz mówi ludziom, którzy doświadczają niejasnych objawów, aby ich nie lekceważyć.

„Nie było żadnego poważnego bólu. Moja rada jest taka, że ​​jeśli coś jest nie tak i nie mogą tego znaleźć, nie rezygnuj z szukania ”- powiedział. „Zaufaj swoim uczuciom dotyczącym własnego ciała”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.