Blokady Covid „NIE uczyniły nas grubszymi”: naukowcy twierdzą, że po prostu staliśmy się bardziej pulchni jak zwykle (i że włożyliśmy POTRÓJNĄ kwotę na rok przed uderzeniem wirusa)

  • Badanie przeprowadzone w USA na 100 000 dorosłych wykazało, że blokada nie doprowadziła do wybrzuszenia talii
  • Chociaż ludzie przybierali na wadze, było to podobne lub mniejsze niż w normalnym roku
  • Przejadanie się i brak ruchu w zamknięciu podsyciły obawy przed wzrostem otyłości

Naukowcy twierdzą, że blokady Covid nie uczyniły nas grubszymi.

Zamiast tego naukowcy twierdzą, że obwód talii społeczeństwa mógł wybrzuszyć się mniej niż oczekiwano podczas pandemii.

W roku przed atakiem wirusa ludzie przybrali średnio 280g (9,9 uncji).

Ale dorośli zyskali tylko dodatkowe 90 g (3,2 uncji) podczas pierwszych dwunastu miesięcy Covida, sugeruje badanie.

Eksperci twierdzą, że ich odkrycia, oparte na 100 000 osób w USA, odrzucają obawy, że nakazy zamknięcia tylko pogorszyły kryzys związany z otyłością.

Wskaźniki otyłości rosły w ciągu ostatnich kilku dekad z powodu diet typu fast food i siedzącego trybu życia.

Istniały obawy, że zablokowanie powodowało komfort jedzenia i pozostawanie w domu, co prowadziło do braku ruchu, co prowadziło do wzdęcia talii, ale nowe badanie wykazało, że chociaż przybraliśmy na wadze podczas pandemii, nie było ono większe niż w poprzednim roku (zdjęcie podstawowe)

Istniały obawy, że zablokowanie powodowało komfort jedzenia i pozostawanie w domu, co prowadziło do braku ruchu, co prowadziło do wzdęcia talii, ale nowe badanie wykazało, że chociaż przybraliśmy na wadze podczas pandemii, nie było ono większe niż w poprzednim roku (zdjęcie podstawowe)

Gwałtowny wzrost poziomu otyłości wśród dzieci powoduje 50-procentowy wzrost liczby zachorowań na cukrzycę typu 2

Według organizacji charytatywnej rosnący poziom otyłości wśród dzieci spowodował ogromny wzrost liczby zachorowań na cukrzycę typu 2.

Liczba dzieci leczonych na oddziałach diabetologii dziecięcej w Anglii i Walii wzrosła z 621 w sezonie 2015/16 do 973 w sezonie 2020/21.

Diabetes UK nazwało dziś 57-procentowy wzrost, zauważony w ciągu ostatnich pięciu lat, „dotyczący”.

Oskarżył rząd o „zawiedzenie naszych dzieci”, ponieważ wezwano go do skoordynowanych działań w celu rozwiązania problemu wypukłej talii w Wielkiej Brytanii.

A Diabetes UK ostrzegło, że kryzys związany z kosztami życia może prowadzić do dalszych problemów w nadchodzących latach.

Eksperci opisali mieszankę gwałtownie rosnącego poziomu otyłości i nacisku na finanse jako „doskonałą burzę, która grozi nieodwracalnym uszczerbkiem na zdrowiu młodych ludzi”.

Jedno z badań Public Health England z zeszłego roku wykazało, że ponad 40 procent dorosłych w Anglii zmagało się z pandemią funtów, a średni przyrost masy ciała wynosił 7 funtów (3 kg).

Obwiniano objadanie się niezdrowym, komfortowym jedzeniem w celu radzenia sobie z pandemicznym stresem i zamówieniami na pobyt w domu.

To spowodowało, że szefowie służby zdrowia zalecili letnią jazdę fitness.

Profesor Rena Wing, naczelna autorka nowego badania, powiedziała: “Te odkrycia powinny pomóc w złagodzeniu obaw związanych ze zdrowiem publicznym, że nakazy zamknięcia Covid prowadziły do ​​przybierania na wadze u dorosłych”.

Naukowcy z Centrum Kontroli Wagi i Cukrzycy Szpitala Miriam w Rhode Island przeanalizowali dane 102 889 dorosłych, średnio po pięćdziesiątce i otyłych.

Zarejestrowali wagę i wskaźnik masy ciała (BMI) uczestników dwa razy w roku poprzedzającym pierwsze blokady w USA, w marcu 2020 r.

Pasujące informacje zostały zarejestrowane między kwietniem a listopadem 2021 r., aby zobaczyć efekty krawężników Covid.

Średni czas między pomiarami wagi dla obu zaklęć wynosił dwa i pół miesiąca.

Wstępne odkrycia wykazały, że ludzie przybrali 220 g (7,8 uncji) w okresie po zablokowaniu. Dla porównania, zyskały 180g (6,3 uncji) przed Covidem.

Różnica między tymi dwiema liczbami nie została uznana za znaczącą, co oznacza, że ​​naukowcy nie mogli powiedzieć, że blokady napędzały przyrost masy ciała.

Jednak patrząc na 83 678 uczestników, których wagę zmierzono osobiście, wyniki uległy zmianie.

W tej grupie uczestników ludzie przybrali na wadze trzykrotnie więcej podczas zaklęcia przed zablokowaniem, niż później.

Badanie opublikowane w Sieć JAMA otwartanie dowodzi jednak ostatecznie, że blokady Covid nie uczyniły nas grubszymi.

Nie zbadano, jak zmieniały się diety lub poziomy aktywności fizycznej podczas pandemii.

Otyłość stała się ważnym tematem epidemii wirusa, a dane ze świata rzeczywistego pokazują, że grubsi ludzie są bardziej narażeni na ryzyko.

Badanie, które już nie istnieje, Public Health England wykazało, że 41 procent Brytyjczyków przytyło podczas blokady, a średni przyrost wyniósł pół kamienia.  Ale od marca 2020 roku 21 procent osób, które przytyły, przybrało kamień lub więcej

Badanie, które już nie istnieje, Public Health England wykazało, że 41 procent Brytyjczyków przytyło podczas blokady, a średni przyrost wyniósł pół kamienia. Ale od marca 2020 roku 21 procent osób, które przytyły, przybrało kamień lub więcej

To wywołało apele, aby ludzie zdrowo się odżywiali i więcej ćwiczyli.

Oficjalne dane pokazują, że dwie trzecie dorosłych Brytyjczyków to za gruby i analiza przeprowadzona w zeszłym miesiącu przez Cancer Research UK przewiduje, że liczba ofiar przekroczy 70 procent w ciągu najbliższych dwóch dekad.

Szacuje się, że w USA 73,6% dorosłych ma nadwagę lub otyłość.

Wiadomo, że nadwaga lub otyłość zwiększają ryzyko co najmniej 13 różnych rodzajów raka, a także powodują inne niebezpieczne schorzenia, takie jak wysokie ciśnienie krwi i cukrzyca typu 2.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.