Bitcoin (BTC) napotkał ciągłą presję sprzedaży przed otwarciem Wall Street 13 czerwca jako Ether (ETH) powróciły do ​​wieloletnich minimów.

1-godzinny wykres świecowy BTC / USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Bitwy Bitcoin o 24 000 $

Dane z Cointelegraph Markets Pro oraz TradingView pokazał BTC / USD zaćmienie jego dziesięciomiesięczne minima ustawić w połowie maja.

The największa kryptowaluta napotkał niedźwiedzie wyzwalacze na wielu frontach, pochodzące zarówno ze sfery kryptograficznej, jak i spoza niej.

Protokół FinTech Celsius znalazł się na krawędzi krachu po zatrzymaniu operacji, zamieniając miliardy dolarów w zabezpieczenie w nowe ryzyko dla rynków kryptowalut. W wydarzeniu, jak na ironię, podobnym do tego, które spowodowało majową porażkę, Bitcoin i altcoiny wciąż spadały, gdy świeża niepewność wypełniła powietrze.

Warunki makro nie były lepsze, a rynki azjatyckie wyprzedały się, a kontrakty terminowe na Wall Street prawdopodobnie utrzymają trend spadkowy z zeszłego tygodnia.

Obawy inflacyjne również pozostały przed kluczowymi komentarzami Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, które miały pojawić się 15 czerwca.

„Nazywam to… długim niedźwiedziem”, popularny analityk Crypto Chase streszczony.

„Jednak tak naprawdę nie wiemy, kiedy Fed zmieni melodię, przebieg wojny na Ukrainie, wybory prezydenckie w USA na horyzoncie, problemy z łańcuchem dostaw itp. Rynki NIE lubią niepewności. ale inwestor?

Inni byli bardziej pewni siebie, zarówno w dłuższych, jak i krótszych ramach czasowych.

„Oczekuje się, że Fed podejmie podwyżkę na posiedzeniu w przyszłym tygodniu”, współpracownik Cointelegraph, Michaël van de Poppe dodany.

“Normalne i wysoce oczekiwane. Jednak to oczekiwanie jest zawyżone w kierunku znacznych podwyżek (75 punktów bazowych). Nie widzę tego. Prawdopodobnie 50 punktów bazowych i to wszystko. Rynki zawsze reagują przesadnie.”

W międzyczasie ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut spadła poniżej 1 biliona dolarów po raz pierwszy od lutego 2021 r.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut 1-tygodniowy wykres świecowy. Źródło: TradingView

Ethereum ma cenę docelową w wysokości 1000 USD

Kontynuując niedźwiedzi motyw, altcoiny wyglądały na jeszcze bardziej przygotowane do wartości krwotoku.

Związane z: Najniższe tygodniowe zamknięcie od grudnia 2020 r. – 5 rzeczy, które warto wiedzieć o Bitcoin w tym tygodniu

Ethereum, świeżo po upuszczeniu poniżej zrealizowanej ceny przez weekend, teraz notowany poniżej rekordowych wartości ustalonych podczas poprzedniego cyklu halvingu Bitcoina.

ETH/USD oscylował w momencie pisania tego tekstu w pobliżu 1230 USD, co jest ostatnim poziomem odnotowanym w styczniu 2021 r. Szczyt starego cyklu, ustalony w styczniu 2018 r., wynosił około 1530 USD.

ETH / USD 1-tygodniowy wykres świecowy (Bitstamp). Źródło: TradingView

„Sprawy stają się tak złe tak szybko, że 200W SMA dla $ BTC i $ ETH zostanie poddany surowym testom”, założyciel kryptońskiego funduszu venture capital Chris Burniske zawarta.

„$ETH prawdopodobnie łamie to czysto i kieruje się do większego testu psychologicznego w wysokości 1 000 $, $ BTC podejmie większą walkę, ale biorąc pod uwagę chmury na horyzoncie, trudno zauważyć, że nie bawi się z 20 000 $ i poniżej”.

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.