Bitcoin (BTC) oszczędziło hodlerom bólu utraty 20 000 $ 15 czerwca po tym, jak BTC/USD niebezpiecznie zbliżył się do maksimum z poprzedniego cyklu.

1-godzinny wykres świecowy BTC / USD (Bitstamp). Źródło: TradingView

Bitcoin „dół” nikogo nie oszukuje

Dane z Cointelegraph Markets Pro oraz TradingView pokazał wzrost BTC / USD po osiągnięciu 20 079 $ na Bitstamp.

W przerwie od wyprzedaży, para podążała za akcjami Stanów Zjednoczonych w górę na otwarciu Wall Street, osiągając 21 700 USD. S&P 500 zyskał 1,4% po otwarciu dzwonu, podczas gdy Nasdaq Composite Index osiągnął 1,6%.

Odnowiona siła rynku, zdaniem komentatorów, była spowodowana przez większość, która już wyceniała nadmierne kluczowe podwyżki stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, które mają zostać potwierdzone w tym dniu.

Niemniej jednak to kryptowaluty ucierpiały najgorzej w środowisku inflacyjnym, zauważył główny strateg towarowy Bloomberg, Mike McGlone. W tweecie on skontrastowany Wyniki Bitcoina i altcoina z gwałtownie rosnącymi surowcami, w szczególności ropą naftową WTI, której kontrakty futures są obecnie notowane prawie dwukrotnie w stosunku do 200-tygodniowej średniej kroczącej.

„Bezprecedensowy wzrost cen ropy kontra dna w bitcoinach, obligacjach i złocie – historycznie ekstremalne rozciągnięcie kontraktów terminowych na ropę naftową powyżej średniej z 200 tygodni jest wystarczającym paliwem do gwałtownego wzrostu inflacji, spadku nastrojów konsumentów, przyspieszenia podwyżek stóp Rezerwy Federalnej i trwałego kaca , “przekonywał.

Kontrakty terminowe na ropę naftową WTI 1-tygodniowy wykres świecowy z 200-dniową średnią kroczącą. Źródło: TradingView

Pomimo stłumionej akcji cenowej, wielu nie było przekonanych, że Bitcoin może oznaczać znacznie dłuższe utrzymanie nawet niskiej strefy 20 000 USD.

„Musimy jeszcze zobaczyć kapitulację na rynkach Crypto”, popularny trader Crypto Tony powiedział Obserwatorzy na Twitterze.

„Jest blisko, ale jeszcze nie ma na to ochoty. Każde odbicie jest przepełnione optymizmem i nie powinno tak być”.

Kolega trader i analityk Rekt Capital zgodził się, twierdząc, że wyprzedaży nie towarzyszył odpowiedni wolumen.

„Dla BTC trwa silna sprzedaż na całym rynku”, on napisał w dniu.

„Niewątpliwie przed nami jest wyczerpanie sprzedawcy. Uważaj na słupki o wysokim wolumenie sprzedaży. Zazwyczaj sygnalizują one dno po ciągłej sprzedaży i poprzedzają całe odwrócenie trendu w czasie”.

Jak Cointelegraph zgłoszone200-tygodniowa średnia krocząca Bitcoina wyniosła 22 400 USD, Rekt Capital ostrzega, że ​​poziom ten może teraz tworzyć magnes dla tygodnie, a nawet miesiące.

Straty nadal nie równają się „kapitulacji” – dane

Tymczasem dane pokazały, w jakim stopniu wyprzedaż paniki miała miejsce w krótkim okresie.

Związane z: Przepływ wymiany górników bitcoinów osiąga szczyt od 7 miesięcy, gdy cena BTC spada poniżej 21 000 USD

Tygodniowe zrealizowane straty osiągnęły 2,6% zrealizowanego limitu Bitcoina, najwyższy w historii, według danych firmy analitycznej Glassnode ilustrowany przez CryptoVizArt.

Miernik niezrealizowanego zysku/straty netto Bitcoina (NUPL), pokrycie monety, które nie zostały fizycznie sprzedane, wykazały również, że znaczna część zapasów była pod wodą – w rzeczywistości najwięcej od marca 2020 r.

Zgodnie z towarzyszącą jej skalą metryka zmienia kolor na czerwony po spadku poniżej zera, czyli historycznej strefy „kapitulacji”.

Bitcoin NUPL vs. Wykres BTC/USD. Źródło: TradingView

Poglądy i opinie wyrażone tutaj są wyłącznie poglądami autora i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Cointelegraph.com. Każda inwestycja i ruch handlowy wiąże się z ryzykiem, przy podejmowaniu decyzji powinieneś przeprowadzić własne badania.