W świetle niedawnej kruchości sektora finansów zdecentralizowanych (DeFi), Bitcoin (BTC) maksymalista i dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor uważa, że ​​Bitcoin i sieć Lightning mogą przyjść na ratunek rynkowi DeFi.

Z dwoma ogromnymi protokołami, Terra i Celcius, które stoją w obliczu poważnych trudności w ciągu miesiąca, sektor DeFi przechodzi trudny okres. W ostatnim tweecie Saylor zasugerował, że Bitcoin i Lightning mogą pomóc ustabilizować branżę.

Według Saylora Bitcoin zapewnia „zdrową podstawę etyczną, ekonomiczną i techniczną dla DeFi”. Dodał, że protokół Lightning i token BTC zostaną wykorzystane do budowy następnej generacji DeFi.

Saylor odpowiadała na Bloomberg fabuła we wtorek, podkreślając wiele kluczowych problemów w dziedzinie DeFi. Mahin Gupta, założyciel platformy przechowywania zasobów cyfrowych Liminal, powiedział agencji Bloomberg, że:

„To, co dzieje się z Celsjuszem, będzie miało poważne reperkusje dla branży. To nie bez znaczenia gracz, a jego pozorna porażka będzie miała efekt domina ”.

Celsius Networks zamknął wypłaty i inne transakcje na jego platformie zaledwie miesiąc po spektakularnym upadek blockchaina Terra, co przyciągnęło inwestorów rocznymi zwrotami na poziomie około 20%. Upadek Terra, który został wywołany, gdy jej stablecoin stracił powiązanie 1 do 1 z dolarem amerykańskim, a „wstrzymanie wypłat przez Celsjusza” dodało do strat kryptowalut.

W rezultacie dyrektor generalny MicroStrategy był bardzo entuzjastycznie nastawiony do Lightning Network, rozwiązania skalowania warstwy 2 Bitcoina. Według Saylor uważa, że ​​Bitcoin to przyszłość pieniądza, a protokół Lightning pomoże w skalowalności transakcji. Dodał, że:

„Jeśli zamierzasz dokonywać płatności i transakcji z dużą prędkością, będziesz potrzebować warstwy bazowej, która jest etycznie rozsądna, ekonomicznie rozsądna i technicznie rozsądna” – powiedział. „To właśnie jest Bitcoin. Ale potem miliardy i miliardy transakcji będą przechodzić na warstwę 2, taką jak Lightning ”.

Do tej pory aplikacje DeFi w sieci Bitcoin nie osiągnęły takiego samego poziomu popularności, jak w przypadku innych łańcuchów bloków, takich jak Ethereum (ETH) i Solany (SOL). Mimo to niektórzy ludzie, którzy studiowali DeFi, uważają, że można je wdrożyć w sposób zrównoważony w sieci Lightning Network, powiedzenie „Stabilne monety i w pełni zabezpieczone pożyczki pod Twoje BTC mają swoje zalety”.

Związane z:Opłaty za pojemność sieci Bitcoin Lightning Network wynoszą 4000 BTC

Według twórcy projektu „the littles” Wila Lee, projektu non-fungible token (NFT), BTC i LN mogą dodać energii DeFi i NFT. Powiedział Cointelegraph, że chociaż różne nowe protokoły są wciąż w fazie eksperymentalnej, protokoły takie jak BTC i LN już wykazują swoją wrodzoną siłę, dodając, że:

„Dla każdego, kto chce wejść do krypto, stabilność jest czymś, czego chcą być pewni. Kiedy wiem, że mamy do czynienia z ustalonym protokołem, mam spokój ducha, co dodaje siły również całemu ekosystemowi kryptograficznemu. Wspierany przez nikogo innego jak BTC, Twój projekt DeFi lub NFT z pewnością przyciągnie o wiele więcej chętnych.”

Jak mówi Aliasgar Merchant z Ignite, DeFi „walczy” i wszyscy robią wszystko, co w ich mocy, aby przetrwać kryptozimę. Zauważył ostatnie wydarzenia na Terra i Celius jako dowód na to, że DeFi, które ma być rdzeniem Web3, zawodzi. Dwa najważniejsze aspekty rozwoju solidnego systemu DeFi, według Merchanta, to interoperacyjność i skalowalność. Dodał, że „gdy baza jest mocna, możemy zacząć bardziej koncentrować się na protokołach niszowych, aby zaspokoić nasze potrzeby DeFi”.