Dyrektor ds. Inwestycji globalnych instrumentów o stałym dochodzie w Blackrock, największej na świecie firmie zarządzającej aktywami, mówi, że bitcoin i kryptowaluty to aktywa trwałe. „Myślę, że trwa zdrowa rekalibracja”, powiedział, zauważając, że „jeśli spojrzysz za dwa do trzech lat, będą one wyższe niż dzisiaj”.

Dyrektor firmy Blackrock ds. Bitcoin i Crypto

Rick Rieder, dyrektor ds. inwestycji (CIO) globalnego dochodu w Blackrock, podzielił się swoim poglądem na bitcoin i kryptowalutę w wywiadzie dla Yahoo Finance Live w czwartek. Blackrock jest największym na świecie zarządzającym aktywami, zarządzając aktywami o wartości około 10 bilionów dolarów (AUM).

Rieder został zapytany, jak zareaguje rynek kryptowalut, gdy Rezerwa Federalna zacznie agresywnie zacieśniać. Fed wędrował jego stopa referencyjna o 75 punktów bazowych w tym tygodniu – największy wzrost od 1994 roku.

CIO wyjaśnił: „Myślę, że ludzie nie doceniają. Kiedy zostawiasz stawki na tak niskich poziomach przez tak długi okres… kiedy utrzymujesz politykę zbyt łatwą, dźwignia buduje się w systemie „jak szybko uchwycić zwrot” – i widzisz dużą dźwignię, która była zbudowany wokół krypto, szybko się odkleja”.

Doszedł jednak do wniosku:

Nadal uważam, że bitcoin i kryptowaluty to aktywa trwałe. To trwały biznes, ale wokół niego narosło tyle nadmiaru.

Rieder opisał: „Nie różni się to strasznie od bańki internetowej… jeśli cofniesz się do lat 1999 i 2000, czy internet był złym pomysłem? Nie, to nie był zły pomysł. Ale stworzyłeś wokół tego tyle nadmiaru i musisz po prostu odłączyć tę dynamikę i myślę, że widzimy to dzisiaj ”. Zauważył: „Rynki spadają pięć razy szybciej niż idą w górę… To dlatego widziałeś ten niesamowity relaks”.

Powtarzając, że nadal uważa, że ​​bitcoin i kryptowaluty są trwałymi aktywami, które „będzie trwać”, dyrektor Blackrock wyraził opinię:

Myślę, że trwa zdrowa rekalibracja. To kwestia tego, ile będzie kosztować ta rekalibracja.

Zapytany o ceny głównych kryptowalut przyznał, że w przypadku kryptowalut: „Jest to dość trudne, gdy nie ma prawdziwej wartości wewnętrznej. Więc ile to jest warte? Warto, ile zapłaci następna osoba ”.

Kontynuował: „Mam wrażenie, że we wszystkich tych sytuacjach przesadzasz i przypuszczam, że prawdopodobnie masz teraz pewne minusy. Ale trudno powiedzieć, czym jest wartość godziwa”. Dyrektor ds. inwestycji Blackrock podzielił się dalej:

Moje poczucie jest jak wiele aktywów, jeśli spojrzysz za dwa do trzech lat, będą one wyższe niż dzisiaj.

„Ale to może przerosnąć z drugiej strony. Trudno to rozgryźć, podobnie jak złoto, ponieważ nie mogę ustalić wielokrotności moich wolnych przepływów pieniężnych i jakie jest pod tym moje bezpieczeństwo ”- podsumował.

Rieder poczynił w przeszłości kilka komentarzy pro-bitcoin. W listopadzie 2020 r. powiedział, że kryptowaluta pozostanie, zauważając, że bitcoin może zastąpić złoto. Powiedział też: BTC jest „o wiele bardziej funkcjonalny niż przekazywanie sztabki złota”. We wrześniu ubiegłego roku ujawnił, że posiada „mały kawałek bitcoina”, podkreślanie: „Lubię aktywa, które są niestabilne i mają wypukłość w górę. Widziałem, jak bitcoin znacznie wzrósł.”

Co sądzisz o komentarzach dyrektora ds. inwestycji Blackrock? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Kevin Helms

Kevin, student ekonomii austriackiej, znalazł Bitcoina w 2011 roku i od tego czasu jest ewangelistą. Interesuje się bezpieczeństwem Bitcoina, systemami open source, efektami sieciowymi oraz skrzyżowaniem ekonomii i kryptografii.
Kredyty obrazkowe: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Zastrzeżenie: Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to bezpośrednia oferta ani zachęta do złożenia oferty kupna lub sprzedaży, ani rekomendacja lub poparcie jakichkolwiek produktów, usług lub firm. Bitcoin.com nie świadczy porad inwestycyjnych, podatkowych, prawnych ani księgowych. Ani firma, ani autor nie ponoszą odpowiedzialności, bezpośrednio lub pośrednio, za jakiekolwiek szkody lub straty spowodowane lub rzekomo spowodowane przez lub w związku z wykorzystaniem lub poleganiem na jakichkolwiek treściach, towarach lub usługach wymienionych w tym artykule.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.