Kluczowe dania na wynos

  • Inwestorzy Terra złożyli pozew przeciwko Binance.US, skarżąc się, że giełda błędnie przedstawiła stablecoin UST.
  • Inwestorzy skarżyli się, że Binance.US reprezentuje stablecoin jako bezpieczną inwestycję i błędnie twierdzili, że jest on wspierany przez walutę fiducjarną.
  • Binance.US również rzekomo nie przestrzegał przepisów i przepisów dotyczących papierów wartościowych, chociaż firma kwestionuje to twierdzenie.

Udostępnij ten artykuł

Zgodnie z dokumentem prawnym złożonym w poniedziałek, kilku inwestorów Terra wniosło pozew zbiorowy przeciwko Binance.US.

Binance.US na celowniku sądowym

Inwestorzy Terra pozywają Binance.US, twierdząc, że giełda zastosowała oszukańczą taktykę marketingową.

Według piłowanie, Binance.US błędnie przedstawił stabilność stablecoina UST Terra. W szczególności Binance.US określił UST jako „bezpieczną” inwestycję w ramach niektórych reklam. UST pamiętnie stracił swój kołek w zeszłym miesiącu, powodując upadek całego ekosystemu, który w ciągu kilku dni wymazał ponad 40 miliardów dolarów wartości.

W innej reklamie Binance.US również błędnie opisał UST jako stablecoin wspierany przez fiat. UST został zaprojektowany jako algorytmiczny stablecoin; w przeciwieństwie do USDT i USDC nie był zabezpieczony żadnym zabezpieczeniem. Zamiast tego miał utrzymać swoją pozycję w stosunku do dolara w ramach mechanizmu podwójnego tokena z niestabilnym aktywem Terra, LUNA.

Pozew dodatkowo stwierdza, że ​​Binance.US sprzedał wskrzeszone wersje tokenów Terra po zdobyciu zysków ze sprzedaży kryptowalut przed upadkiem.

Ponadto w pozwie zarzuca się, że Binance.US nie przestrzegało przepisów dotyczących papierów wartościowych oraz że firma nie jest zarejestrowana jako transakcja brokerska lub giełda. Firma zakwestionowała to twierdzenie, stwierdzając, że jest „zarejestrowana przez FinCEN i przestrzega wszystkich obowiązujących przepisów”.

Skargi dotyczą tysięcy inwestorów, stwierdza pozew. Łączna wartość roszczenia przekracza 5 mln USD.

Opad Terra

Sprawa dotyczy Binance.US, filii największej na świecie giełdy kryptograficznej z siedzibą w Kalifornii.

Binance.US jest znacznie mniejszy niż Binance: jako 15. największa giełda obsługuje 24-godzinny wolumen obrotu wynoszący około 500 milionów dolarów.

Wydaje się, że Binance nie stoi w obliczu procesu sądowego, ale w ostatnich tygodniach spotkała się z podobną krytyką. Podczas opadu po implozji Terry, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao niezależnie skrytykował obsługę incydentu przez Terraform Labs i próbę odzyskania sieci.

Chociaż Terra uruchomiła nową wersję swojego łańcucha bloków po upadku, projekt pozostaje ogólnie w niepewnej sytuacji. Nowy token LUNA uruchomiony w ramach odrodzonej sieci jest wart 2,58 USD. Oryginalny stablecoin Terra, obecnie nazwany USTC, jest obecnie wart 0,01 USD. Tymczasem jego powiązany token, obecnie znany jako LUNC, jest praktycznie bezwartościowy.

Ujawnienie: W momencie pisania tego tekstu autor tego artykułu był właścicielem BTC, ETH i innych kryptowalut.

Udostępnij ten artykuł

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.