Bentley Latająca Ostroga S

Bentley uzupełnia swoją nową, skoncentrowaną na kierowcy gamę S, wprowadzając na rynek nowy Flying Spur S, który zapewnia dodatkowe wymiary zwiększonych możliwości dynamicznych, dramatyczną prezencję wizualną i podwyższony dramat dźwiękowy, aby jeszcze bardziej ulepszyć szczytowy czterodrzwiowy sedan firmy Bentley. Po raz pierwszy historyczny znaczek „S” firmy Bentley został zastosowany do produktu hybrydowego i jest kolejnym krokiem w kierunku Beyond100, wizji przyszłości i zrównoważonego rozwoju firmy Bentley.

Bentley Flying Spur od dawna jest ceniony za zdolność angażowania kierowcy bez uszczerbku dla komfortu pasażerów. Podobnie jak w przypadku niedawno wprowadzonych na rynek Continental GT S i GT S Convertible, nowe modele Flying Spur S skupiają się na przyjemności z jazdy, ale z dodatkowym wyborem między 4-litrowymi silnikami V8 lub V6 Hybrid.

Klienci firmy Bentley mają teraz jasny wybór, z ukierunkowanym na komfort Flying Spur Azure kładącym nacisk na „dobre samopoczucie za kierownicą” lub nowymi modelami Flying Spur S rozszerzającymi wizualne, dotykowe i dźwiękowe wrażenia z jazdy.

Dwie drogi do radości

Bentley Flying Spur S jest oferowany z dwoma układami napędowymi do wyboru, z których każdy zapewnia sportowe i satysfakcjonujące wrażenia z jazdy dzięki uzupełniającym podejściom inżynieryjnym, zachowując przy tym bezproblemowe osiągi, których synonimem jest Bentley.

Wersja V8 Flying Spur S jest napędzana przez zaawansowany 4,0-litrowy silnik V8 firmy Bentley, rozwijający 550 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Benchmark 0-62 mil na godzinę zajmuje zaledwie 4 sekundy, a prędkość maksymalna – tam, gdzie to możliwe i zgodne z prawem – wynosi 198 mil na godzinę. Jest standardowo wyposażony w Bentley Dynamic Ride, który może zastosować do 1300 Nm momentu zapobiegającego przechyłom w ciągu 0,3 sekundy, aby utrzymać nadwozie płasko i stabilnie podczas pokonywania zakrętów, jednocześnie zapewniając pasażerom płynną i elastyczną jazdę przy mniejszych prędkościach dzięki odłączeniu koła na każdej osi. Elektroniczny układ kierowniczy na wszystkie koła jest również w standardzie. Podczas manewrów z małą prędkością system obraca tylne koła w kierunku przeciwnym do przednich nawet o 4,2°, aby zmniejszyć promień skrętu i zwiększyć zwinność. Przy wyższych prędkościach tylne koła skręcają w tym samym kierunku co przednie, zapewniając stabilność podczas zmiany pasa ruchu i wyprzedzania.

Bentley Latająca Ostroga S (2023)

2023 Bentley Latająca Ostroga S

Dla tych, którzy skupiają się na mieście lub dbają o środowisko, Flying Spur S jest również dostępny z hybrydowym układem napędowym. Łączy 2,9-litrowy silnik benzynowy V6 z zaawansowanym silnikiem elektrycznym, zapewniający łącznie 536 KM (544 KM) i 750 Nm (553 lb.ft) momentu obrotowego, w czasie od 0 do 100 km/h w zaledwie jedną dziesiątą sekundy wolniej niż V8 w 4,1 s. Flying Spur Hybrid S jest w stanie przejechać do 41 km w trybie czysto elektrycznym i emitować zaledwie 75 g CO2 na kilometr (WLTP).

Klienci, którzy lubią poznawać osiągi swoich Bentleyów, doceniają również dźwiękową przyjemność płynącą z nastawionego na osiągi układu napędowego; Flying Spur S z silnikiem V8 zapewnia to dzięki przeprojektowanemu sportowemu układowi wydechowemu, podczas gdy Flying Spur Hybrid S (w trybie Sport) oferuje genialne ulepszenia dźwięku w komorze silnika, które pasują do bardziej sportowego charakteru samochodu dla kierowcy przy zachowaniu niskiego poziom hałasu w tylnej kabinie.

Wygląd zewnętrzny — celowy, ale dyskretny

Czarne, jasne elementy modeli Bentley Flying Spur S tworzą atletyczny i dyskretny wygląd, niezależnie od wybranego wykończenia zewnętrznego. Jak doskonale rozumie zespół projektowy Crewe, brak jasnych, polerowanych elementów metalowych zachęca oko do przyjęcia formy pojazdu i postrzegania go jako niższego i szerszego – esencji sportowego Bentleya. Efekt uzupełniają błyszczące, czarne dolne osłony zderzaka, przyciemnione reflektory i tylne światła, czarne końcówki końcówek rur wydechowych w kolorze czarnym oraz charakterystyczne znaczki S na przednich błotnikach. Maskownica jest błyszcząca w kolorze czarnym z pionowymi lamelami i czarną błyszczącą obwódką. Jedynie skrzydlaty znaczek Bentley i napis na pokrywie bagażnika wyróżniają się jasnym chromowanym wykończeniem.

Gama S jest oferowana z całkowicie nową opcją 22-calowych kół, z pięcioma szprychami w kształcie litery Y w błyszczącej czerni lub alternatywnie dostępna w nowym wykończeniu Pale Brodgar Satin. Druga opcja dla modeli S to 21-calowe tri-ramienne projekt felgi, który łączy błyszczącą czerń i jasne, obrobione powierzchnie – także unikalne dla S. Niezależnie od felgi, standardowo montowane czerwone zaciski hamulcowe podkreślają ekstrawertyczny charakter modeli S.

Wnętrze — wskazówki wizualne i dotykowe

W przypadku wnętrza Bentley Flying Spur S klienci mogą puścić wodze fantazji, wybierając ukierunkowany na wydajność dwukolorowy podział, ręcznie wykonany w sklepie skórzanym Crewe przy użyciu połączenia gładkiej skóry i miękkiej skóry Dinamica. Ten przypominający zamsz materiał został użyty do wykonania podgrzewanej kierownicy, dźwigni zmiany biegów, poduszek siedzeń i oparć siedzeń, podczas gdy skórzana skóra została zastosowana na zagłówkach siedzeń, nakładkach drzwi, wzdłuż deski rozdzielczej i wokół konsoli.

Fotele w stylu S są rowkowane, z pikowaniem dostępnym jako opcja, a emblemat „S” jest wyhaftowany na zagłówkach każdego siedzenia; haftowane skrzydła Bentley to bezpłatna alternatywa. Oprzyrządowanie kierowcy czerpie inspirację z chronometrów sportów motorowych, z tą samą grafiką, co w modelu Continental GT Speed. Wykończenie obejmuje metalową plakietkę S na desce rozdzielczej oraz podświetlane nakładki progowe firmy Bentley z oznaczeniem „S” zastępującym tabliczkę Bentley Motors Ltd.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.