HOUSTON – Pomyśl tylko, jak niebezpieczne mogą być Astros, jeśli się dostaną Alex Bregman oraz Yuli Gurriel idąc w tym samym czasie na talerz. Menedżer Dusty Baker miał nadzieję i modlił się do Bregmana i Gurriela, aby potrząsnęli wszystkim, co utrudniało ich huśtawki i powrócili do poziomu produkcji, który cieszyli przez większość ich kariery.

Baker w końcu spełnił swoje życzenie w piątek wieczorem w Minute Maid Park, kiedy Bregman i Gurriel trafili na osoby, które wcześnie wracały do ​​domu, ale Houston dopiero się rozgrzewała. Astros wybuchło w 10 rundach w szóstym inningu – ich największym pojedynczym wybuchu od ponad pięciu lat – w 13-3 zwycięstwo nad White Sox o 40. zwycięstwo w sezonie.

„Zaczyna się od jednej gry i mam nadzieję, że dwie, trzy i cztery” – powiedział Baker. „Twoja pewność siebie wzrasta, wzrasta również twoja koncentracja. Zaraz potem, miejmy nadzieję, pojawi się wiele hitów ”.

Astros wysłał 14 ciastek na talerz w szóstym i zdobył trzy homery – od Michael Brantley, Jordania Alvarez oraz Kyle Tucker – w ciągu czterech pałkarzy przeciwko zszokowanej White Sox, aby przełamać remis 3:3. To było najwięcej runów, jakie Astros strzelili w inningu, odkąd zdobyli 11 punktów w ósmym inningu 29 maja 2017 roku, przeciwko Twins w Minnesocie.

„To było piękne, stary”, powiedział środkowy obrońca Chas McCormick, który miał singiel RBI w szóstym miejscu. „Walczyłem tam, dostałem pukanie, a potem wydawało się, że wszyscy nie przestali uderzać. To bardzo satysfakcjonujące, zwłaszcza zdobycie 10 punktów w jednej rundzie. To było ogromne. Jako klub piłkarski potrzebowaliśmy tego i było to dobre zwycięstwo dla nas wszystkich ”.

Alvarez – liga amerykańska Najcenniejszy kandydat na gracza – Brantley i Tucker dołączyli do Jose Altuve w prowadzeniu ofensywy Houston przez większą część tego roku, a skuteczny Bregman i Gurriel pomogliby w skompletowaniu składu.

Bregman wszedł do gry ze średnią 0,214 mrugnięć i 0,694 OPS – znacznie poniżej średniej w swojej karierze – i przeszedł 1 do 3 z dwoma punktami chodów i trzema punktami. Gurriel, który w zeszłym roku zdobył tytuł w mrugnięciach AL, wszedł w piątek, osiągając 0,218 i wygrał 3 do 3 z dwoma punktami.

„Uderzenie jest zaraźliwe i nikt nie lubi być pomijany” – powiedział Baker. „Są kolesie, którzy są spóźnieni jak na swoje normalne lata i jak widać na całym świecie, w innych grach, a także w naszej, ofensywa nadrabia zaległości. Wyniki rosną prawie codziennie. To czas, w którym bijacy powinni zacząć bić.”

Bregman rozpoczął zdobywanie punktów, kiedy w pierwszym inningu obrócił się na boisku Lucasa Giolito i posłał go 407 stóp nad lewą środkową ścianą boiska po zdobyciu bramki w dwóch seriach – jego pierwszy od 65 nietoperzy. Fakt, że Bregman zdążył na czas i wyrównał szybką piłkę 94 mil na godzinę, jest dla niego dobrym znakiem.

„Czułem się dzisiaj dobrze, krok we właściwym kierunku” – powiedział. „Po prostu zabieraj się za to i pracuj każdego dnia, ale wiesz, miło było zobaczyć, do czego zdolna jest ta ofensywa”.

Guriel poprowadził drugą rundę z homerem, zanim Astros wylądował na Giolito w szóstym. Objęli prowadzenie 6-3 dzięki pomocy podwójnego RBI Tuckera i singla RBI McCormicka, ale Brantley otworzył grę potężnym wielkim szlemem na prawe pole z odciążającego Matta Fostera, który pokonał dwóch bazy załadowane, zanim Brantley zabrał go głęboko.

„Foster wkracza i wykonuje tę robotę ucieczki z dwoma wybiciami, a ty myślisz o grze w trzech rundach i nagle, to jest trzask, a potem po prostu, w tym momencie, sprowadza się do: Zrób jeszcze jedno dobre boisko wyjść z inningu trzema przejazdami, a mieliśmy dziewięć outów [left]”, powiedział Tony La Russa, menedżer White Sox. „Więc, kiedy to uciekło, uciekło”.

Jeden pałkarz później, Alvarez pokonał dwie rundy u siebie na prawe pole – jego 18. w sezonie – poza Fosterem, który dał mu wynik 12:3, a Tucker podążył za gospodarzem, który zjechał z Tannera Banksa, uzyskując prowadzenie 13:3. Tucker przedłużył swoją passę uderzeń do 15 meczów w karierze, co jest najdłuższą aktywną passą w Major Leagues.

„Za każdym razem, gdy zdobywasz punkty w ten sposób, jest to zabawne” – powiedział Bregman. „Ale myślę, że to po prostu ludzie, którzy łączą jakość na nietoperza za jakością na nietoperza i kontynuują walkę. Wszyscy tutaj pracowali, aby być jak najlepszymi, a to może być dla nas dobrą rzeczą ”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.