SEATTLE – Trudny odcinek dla Aniołów stał się jeszcze trudniejszy w piątek, gdy klub ogłosił trzeci baseman Anthony’ego Rendona na początku przyszłego tygodnia przejdzie operację naprawy prawego nadgarstka kończącą sezon.

To kolejny cios dla Aniołów, którzy przez ostatni miesiąc mieli problemy ze zdobywaniem punktów, a także kolejna kontuzja kończąca sezon dla Rendona, który również zakończył swój sezon 2021 na początku lipca z powodu kontuzji prawego biodra, która ostatecznie wymagała operacji w sierpniu. To znacznie osłabia skład, ponieważ jest jedną z kluczowych gwiazd klubu, obok Shohei Ohtani i Mike’a Trouta, a dzieje się tak, gdy Aniołowie przegrali 18 z ostatnich 21 meczów.

“Wiedzieliśmy [surgery] zawsze było opcją, ale staraliśmy się wymyślić, jak przejść przez to każdego dnia, ale doszło do punktu, w którym nie było lepiej ”- powiedział Rendon. „Wczoraj była ostatnia kropla. Próbowałem przejść przez nową rutynę, aby spróbować sprawdzić, czy mogę grać. I próbowaliśmy zrobić kilka rzeczy podczas gry, ale tak się nie stało ”.

Rendon zmagał się z kontuzją nadgarstka od 8 maja i był na liście kontuzjowanych od 17 maja do 10 czerwca z czymś, co określano jako zapalenie prawego nadgarstka. Zagrał w czterech meczach po swoim występie w IL, zanim opuścił wtorkowy mecz przeciwko Dodgersom z dyskomfortem.

Główny trener Mike Frostad wyjaśnił w piątek, że Rendon ma niestabilne ścięgno w prawym nadgarstku, które ostatecznie wymagałoby operacji. Doszło do punktu, w którym Rendon nie mógł już przez to przejść, więc zdecydował się na operację teraz, aby mógł mieć normalny sezon poza sezonem w przyszłym roku. Jego czas powrotu do zdrowia wynosi od czterech do sześciu miesięcy.

„Po prostu się rozpala, a on próbował przez to przejść, ale niestety dla niego, po prostu stało się to zbyt trudne do grania każdego dnia” – powiedział Frostad. „Zrobił co w jego mocy i pochwaliłem go za to, że próbował przez to przejść. Spodziewaliśmy się, że to będzie rezultatem, ale on po prostu próbował przejść przez rok i po prostu nie był w stanie tego osiągnąć ”.

Rendon był uważany za dzień po tym, jak w środę i czwartek był przetrzymywany poza składem przeciwko Mariners. Ale ostatecznie ustalono, że tego urazu nie można po prostu odtworzyć, zamiast tego wymaga operacji w celu naprawy. Nadal nie jest jasne, w jaki sposób Rendon doznał kontuzji.

32-letni Rendon kończy sezon osiągając .228 / .324/ .383 z pięcioma osobami korzystającymi z domów i 24 RBI w 45 meczach. Jego ostatnia linia jest podobna do jego produkcji z zeszłego roku, kiedy uderzył .240 / .329 / .382 z sześcioma osobami korzystającymi z domów i 34 RBI w 58 meczach. W ciągu ostatnich trzech lat grał w 155 meczach z Aniołami, uderzając 0,252 / 0,359 / 0,421 z 20 osobami korzystającymi z domu, 34 deblami i 89 RBI.

Rendon podpisał siedmioletni kontrakt o wartości 245 milionów dolarów przed rozpoczęciem sezonu 2020, ale nie był zdrowy ani produkowany tak, jak w Nationals do 2019 roku, kiedy był uważany za jednego z najlepszych trzeciorzędnych graczy w baseballu. Był także kluczową postacią, która pomagała Waszyngtonowi wygrać World Series w tym roku, uderzając .586 w siedmiomeczowym 2019 Fall Classic. Rendon ma na swoim kontrakcie cztery lata i 154 miliony dolarów.

„Uwielbiam się tam bawić” — powiedział Rendon. „Myślę, że jednym z głównych czynników, dla których próbowałem się przebić, było to, że mamy tutaj świetną grupę facetów. Nie chciałem tego robić dwa lata z rzędu. W zeszłym roku byliśmy poza tym i nie mieliśmy szans, ale w tym roku uwielbiałem codziennie walczyć z tymi facetami ”.

Bez Rendona oczekuje się, że Anioły użyją kombinacji Matta Duffy’ego, Jacka Mayfielda, Luisa Rengifo i Tylera Wade’a w trzeciej bazie. Mayfield został wezwany z Triple-A Salt Lake i wystartował tam w piątek. David Fletcher pozostaje po operacji biodra, ale może wrócić na początku lipca i ma doświadczenie na tym stanowisku, podczas gdy trzeci bazowy David MacKinnon ma mocny rok w Triple-A Salt Lake. Możliwym rozwiązaniem może być również kolega z pola, Michael Stefanic, ale obecnie znajduje się on na liście kontuzjowanych Minor League z nieujawnioną kontuzją.

„Mamy kilka różnych opcji” – powiedział tymczasowy menedżer Phil Nevin. „Na pewno mamy facetów, którzy mogą tam iść i grać dobrze w defensywie. Ale kiedy usuniesz Anthony’ego Rendona ze składu, to sposób, w jaki pracuje na miotaczach i gra na nietoperzach, tylko to nazwisko w składzie, jest inne. Nie będę cię okłamywał. Ale z tym, gdzie jest, po prostu nie mógł iść, więc codziennie będziemy to łączyć ”.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.