SEATTLE – trzeci sezon Anthony’ego Rendona z Aniołami dobiegł przedwcześnie końca, podobnie jak jego drugi.

Anioły ogłosiły w piątek, że trzeci bazowy przejdzie operację naprawy podwichnięcia ścięgna w prawym nadgarstku, co będzie wymagało od czterech do sześciu miesięcy rehabilitacji.

W zeszłym roku Rendon przeszedł operację biodra w sierpniu, która kosztowała go koniec sezonu.

„Mamy tu świetną grupę facetów i nie chciałem tego robić dwa lata z rzędu” – powiedział Rendon w piątek. „W zeszłym roku wyszliśmy z tego. W tym roku uwielbiam tę grupę facetów, którzy każdego dnia będą z nimi walczyć. Dlatego po prostu starałem się przez to przepychać i starać się przez to walczyć najlepiej, jak potrafiłem, a moje ciało ciągle odmawiało ”.

Rendon, który jest w trzecim roku siedmioletniej umowy o wartości 235 milionów dolarów, przetrwał do tej pory tylko jeden sezon, i to był skrócony sezon 2020. W ciągu trzech sezonów rozegrał zaledwie 155 meczów. Chociaż był 10. w głosowaniu na MVP American League w 2020 roku, ostatnie dwa sezony były rozczarowaniem z powodu kontuzji. Trafił .235 z .710 OPS w dwóch sezonach, w tym .228 z .707 OPS w 45 meczach w tym sezonie.

Rendon powiedział podczas wiosennego treningu, że czuł się jak “Noc i dzień” od czasu, gdy walczył z problemami dolnej części ciała, które wysysały go z jego produkcji i czasu gry w 2021 roku, ale nie minęło dużo czasu w 2022, zanim ten sezon również został utracony.

Rendon powiedział, że poczuł ból w nadgarstku podczas trzeciego ataku w dniu 8 maja, kiedy to jego singiel RBI na dole dziewiątej rundy odniósł zwycięstwo nad Washington Nationals, jego poprzednią drużyną.

Główny trener lekkoatletyki Mike Frostad powiedział, że kontuzja Rendona została wcześnie zdiagnozowana jako podwichnięcie ścięgna, ale istnieje pewien precedens, aby gracze mogli grać z tym schorzeniem i przechodzić operację poza sezonem.

Rendon grał z warunkiem przez kilka tygodni, ale stało się to zbyt trudne po meczu 26 maja z Toronto Blue Jays, który był drugą porażką w serii przegranych 14 meczów.

Kontynuacja leczenia przyniosła dobre wyniki i Rendon wrócił do składu w zeszły piątek. Powiedział, że był „świetny” podczas serii w zeszły weekend przeciwko New York Mets, ale „znowu wybuchł” we wtorek przeciwko Dodgersom.

W ciągu następnych dwóch dni Angels i Rendon próbowali różnych leków i terapii, aby przywrócić go na pole.

„Wczoraj była ostatnia kropla”, powiedział Rendon. „Próbowaliśmy przejść przez nową rutynę. To była ostatnia rzecz, jaką zrobimy, żeby dowiedzieć się, czy jestem w stanie zagrać. Przed grą. Próbowałem zobaczyć, czy uda mi się znaleźć w składzie. A potem zrobiliśmy więcej rzeczy w czasie gry i po prostu tak się nie działo ”.

Rendon powiedział też, że nie chce dalej maskować bólu, żeby grać.

„Chirurgia to jedyny sposób, w jaki można to naprawić” – powiedział. „Był moment, w którym zwiększałem dawkę przyjmowanych przeze mnie rzeczy. Nie czułem się z tym komfortowo.”

Kiedy w czwartek wieczorem podjęto decyzję o operacji kończącej sezon, był to miażdżący cios dla zespołu, który walczył od miesiąca. The Angels w końcu we wtorek mieli wszystkich swoich kluczowych graczy z powrotem w składzie, ale nie przetrwało to nawet całego meczu.

„Czuję się dla niego okropnie” – powiedział tymczasowy menedżer Phil Nevin. „Chce tu być w zły, zły sposób. Ale po (operacji) teraz jego czas rekonwalescencji da mu dobry normalny okres poza sezonem i będzie gotowy na następną wiosnę. Bez wątpienia wiem, jak bardzo będzie głodny w przyszłym roku. Jeśli znasz Anthony’ego Rendona, wróci on następnej wiosny i będzie bardziej niż gotowy.

W międzyczasie Anioły spróbują poskładać wszystko razem z Jackiem Mayfieldem, Mattem Duffym, Tylerem Wade i Luisem Rengifo. Wszyscy mogą grać jako trzeci, chociaż żaden z nich nie jest na co dzień trzecim basemanem.

Infielder Michael Stefanic, który konsekwentnie dobrze radził sobie w ofensywie wśród nieletnich, może w pewnym momencie pomóc, ale obecnie znajduje się na liście kontuzjowanych w Triple-A.

ODPOCZYNEK MVP

Nevin postanowił dać Shohei Ohtani dzień wolny w piątek po tym, jak w czwartkowy wieczór rozegrał sześć rund. Nevin powiedział, że poszedł do Ohtaniego i powiedział mu, że będzie wolny, a nie Ohtani, który powiedział, że potrzebuje przerwy.

The Angels mają w sobotę podwójne uderzenie, a Nevin chce, aby Ohtani był przewodnikiem w obu meczach. Nevin powiedział, że jest również świadomy faktu, że w tym sezonie Anioły nie mają już wbudowanych dni wolnych dla Ohtani, które zapewniał harmonogram, kiedy grali w parkach National League w zeszłym roku.

Ohtani zagrał w 63 z pierwszych 65 meczów Aniołów, zaczynając od pitchera lub DH w 61 z nich. Nevin powiedział, że Ohtani zaplanowany jest na następny występ w środę, co dogodnie wypada przed następnym planowanym dniem wolnym od Angels.

Dając Ohtaniemu dzień wolny w piątek, Nevin miał również okazję, aby Mike Trout wystartował w DH, co daje Troutowi szansę na zerwanie się z nóg tydzień po tym, jak wyszedł z kontuzji pachwiny.

Ponieważ Ohtani jest teraz ustawiony na DH oba mecze w sobotę, Trout będzie musiał albo rozegrać oba mecze na środku pola, albo całkowicie przeczekać jeden mecz.

„Denerwuję się, że jutro podpalę go dwa razy, ale zobaczymy, jak się poczuje rano” – powiedział Nevin.

Nevin przyznał, że siadanie żadnego z graczy nie jest idealne.

„Wiem, jak to wygląda, ale długoterminowa perspektywa dla obu tych facetów jest ważniejsza dla nas wszystkich” – powiedział Nevin.

STOJĄCE UPTON

Justin Upton, który był wyznaczony do przydziału przez Anioły pod koniec wiosennego szkolenia, przypadkowo powrócił do wielkich lig przeciwko Aniołom w piątek wieczorem. Mariners, którzy podpisali kontrakt z Uptonem w zeszłym miesiącu, zadzwonili do niego z Triple-A i umieścili go w składzie w piątek wieczorem.

Upton rozmawiał z dziennikarzami przed meczem i powiedział, że nie był zaskoczony, że Anioły pozwoliły mu odejść.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.