Drugie LV = Test ubezpieczeniowy, Trent Bridge (dzień czwarty)
Nowa Zelandia 553 (Mitchell 190, Blundell 106) i 224-7 (Młody 56, Potts 2-32)
Anglia 539 (Korzeń 176, Papież 145)
Nowa Zelandia prowadzi przez 238 biegów
Karta z punktami

Anglia ma szansę wymusić zwycięstwo w drugim teście po zdobyciu późnych bramek Nowej Zelandii czwartego dnia na Trent Bridge.

Gospodarze zdobyli 3-37 w końcowych etapach, aby wyjechać z Nowej Zelandii 224-7, 238.

W formie, Daryl Mitchell pozostaje na 32. pozycji, ale ma tylko ogon do towarzystwa, starając się zwiększyć przewagę Black Caps.

Anglia miała wcześniej okazję wywrzeć presję na turystach, gdy Joe Root i Ben Foakes rozpoczęli niesamowity start w poniedziałek rano.

Ale po tym, jak Root wyszedł na majestatyczny 176, rozpoczął się upadek pięciu bramek na 23, w tym Foakesa na 56.

Drużyna gospodarzy została zwolniona za 539, co oznacza stratę 14 rund w pierwszym meczu.

Udział w ostatnim dniu będzie bezpłatny, a Nottinghamshire poprosi kibiców o zakup biletów online przed przybyciem na stadion.

Późny wzrost zwiększa szanse Anglii

Jest to zgodne z fascynującą naturą tego testu, że wszystkie wyniki są możliwe do ostatniego dnia, ale późny wybuch Anglii może teraz mieć je jako faworytów.

Kiedy Mitchell i Tom Blundell – znani wrogowie Anglii – byli razem, Nowa Zelandia prowadziła 190 z sześcioma bramkami w ręku.

Mogło być tak, że Black Caps pracowaliby w kierunku pozycji, z której mogliby zadeklarować, tylko po trzy bramki w sześciu overach, aby umieścić Anglię na silniejszej pozycji.

Anglia będzie teraz starała się jak najszybciej zakończyć ogon we wtorek, a następnie przystąpić do pościgu, który przypieczętuje zwycięstwo w serii.

Pomoże im boisko, które pozostaje prawdziwe, oraz fakt, że nowozelandzki melonik Kyle Jamieson zmaga się z kontuzją pleców.

Biorąc pod uwagę nowo odkrytą pozytywną postawę Anglii pod wodzą kapitana Bena Stokesa i trenera Brendona McCulluma, wydaje się prawdopodobne, że pierwszą myślą będzie wygrana, a nie zapewnienie, że nie zostaną pokonani.

Wytrwałość Anglii nagrodzona

Były chwile, kiedy wydawało się, że Anglia straciła swoje najlepsze szanse na wymuszenie zwycięstwa.

Ich poranny upadek nadszedł, gdy perspektywa przewagi w pierwszym inningu była realna, a po południu byli sfrustrowani stuletnią rozgrywką pomiędzy Willem Youngiem i Devonem Conwayem.

Anglia była utrudniona przez niezdolność spinnera Jacka Leacha do zapewnienia penetracji lub kontroli i nawet gdy Conway i Young zostali zwolnieni, Mitchell i Blundell po raz kolejny pokazali swoją zawziętość.

Ale rzadki błąd Blundella – wpadł w pułapkę krótkiej piłki Stuarta Broada i zahaczył o Stokesa tyłem do kwadratu – wpuścił Anglię.

Michael Bracewell wykonał zamach 25 z 17 piłek, ale zagrał o jeden strzał za dużo, by zostać złapanym w połowie meczu z Matthew Pottsem.

Mitchell był już zaangażowany w ucieczkę Younga, a wraz z rosnącą presją, kolejna pomyłka spowodowała, że ​​Tim Southee został poświęcony na rzut Zaka Crawleya.

Nowa Zelandia inżynierów własnych problemów

To, że Nowa Zelandia znalazła się w pewnym niebezpieczeństwie, jest głównie ich własnym wytworem i pojawia się w końcu dnia, w którym w dużej mierze mieli to, co najlepsze.

Wracając na 473-5, z Root na 163 i Foakes na 24, Anglia strzelała do woli w początkowych etapach. Kiedy Root prowadził wolniejszą piłkę Trenta Boulta do osłony, był to główny punkt zwrotny.

Broad był znakomicie trzymany przez Mitchella w poślizgu, Foakes wybiegł w pomieszaniu z Potts, która następnie została rzucona, aby dać Boultowi zasłużony zasłużony cios za pięć bramek. Ostatni zawodnik, James Anderson, został zakłopotany podczas biegu na Bracewell poza spinnerem.

Chociaż Tom Latham trzymał ramiona, by zostać rzuconym przez Andersona, Conway i Young budowali powoli. Conway, w szczególności, wywierał presję na Leacha zagarnianiem i odwracaniem w swoim 52.

Mimo to był to szczytowy zamach, który dowiódł zguby Conwaya, Henry Nicholls został złapany w miejscu, a 56-letni Young został wykończony przez dobrą robotę Ollie Pope’a i Stokesa.

Wszystko było spokojne, gdy Mitchell i Blundell byli razem, a potem przyszedł późny dramat.

„Piąty dzień będzie ekscytujący”

Były kapitan reprezentacji Anglii Michael Vaughan: „Nowa Zelandia potrzebuje kogoś, kto będzie spędzał czas z Darylem Mitchellem, a jeśli zdobędzie kolejne 20 lub więcej, a ktoś inny zrobi to samo, wtedy Anglia będzie ścigać około 300 w 75 rundach.

„Cokolwiek się stanie, nie sądzę, że czeka nas nudny dzień, w którym Anglia nagle się zamknie. Oni to zrobią. Myślę, że z tym nowym zespołem i nową atmosferą wszyscy chcemy wygrywać.

„To, czy wypadnie, to inna historia, ale przybędą jutro całkowicie podekscytowani próbą wygrania meczu.

Trent Boult będzie kluczem. Mógłby rzucić zaklęcie z nową piłką, która przewróci Anglię.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.