Andrew Wiggins w końcu gra jak konkurent.

Andrew Wiggins w końcu gra jak konkurent.
Obraz: Obrazy Getty

Stephen Curry był hipnotyzujące w piątkową noc. Jeśli Golden State Warriors wygrają swoje czwarte mistrzostwa NBA w ciągu ośmiu sezonów, będzie to jeden z najbardziej pamiętnych występów mistrzowskich w historii ligi. Curry, talent pokoleniowy i jeden z najpopularniejszych graczy NBA, odpowiedział, gdy jego drużyna najbardziej go potrzebowała.

Chociaż to wszystko prawda, Curry potrzebował kogoś, kto byłby w tym samym klimacie, co on, kogoś, kto nie był gotowy na sezon, aby być na linii w domu w następny poniedziałek. Gdy Draymond Green walczył przez większość meczu, a Klay Thompson nie zapewniał zbyt dużego wsparcia w ofensywie aż do drugiej połowy, Wojownikiem walczącym przez całą noc u boku Curry’ego był Andrew Wiggins.

Wiggins zaliczył rekordowe w karierze 16 zbiórek, gdy Warriors pokonali Boston Celtics, 107-97, aby zremisować serię po dwa zwycięstwa za sztukę. Nie chodziło tylko o całość, to była jego aktywność przez całą noc. Wiggins dał Jaysonowi Tatumowi pasującemu do wszystkich serii jako główny obrońca gwiazdy pierwszego zespołu Celtics w All-NBA. Do serii Tatum strzela 34,1 proc. z boiska – FInals nagrywać niski dla gracza, który ma średnio 20 lub więcej prób. W grze 4 wziął kilka oddechów, podczas gdy Nemanja Bjelica strzegł Tatum, a potem Wiggins wrócił do pracy, wykonując pracę yeomana w obronie, podczas gdy Tatum strzelił 34,8 procent z pola. Wiggins również prowadził Warriors w ciągu kilku minut z nieco ponad 43 minutami – o trzy minuty więcej niż Curry – i był drugim najlepszym strzelcem Warriors do późnej czwartej kwarty z 17 punktami.

Wiggins zrobił to w najważniejszym meczu w swojej karierze, ponieważ przez cały sezon grał w eliminacjach z Memphis Grizzlies i Dallas Mavericks. To zrozumiałe, dlaczego on powiedział Yahoo Sports: „Zawsze byłem konkurentem i chciałem wygrać. To nigdy nie powinno być kwestionowane ”.

O to najczęściej pytano o niego, odkąd był najlepszym rekrutem na pierwszym roku studiów w Kansas. Zawodnik, który wstaje tak szybko, jakby ktoś nacisnął przycisk, przechodziłby przez długie okresy bezczynności na boisku. Kontynuował w NBA w swoim czasie z Minnesota Timberwolves jako ich numerem. 1 ogólny wybór draftu w 2014 roku. Miał ponad 20-punktowych sezonów na mecz, ale jego obrona była częściej oczerniana niż uzupełniana i nikt by nie pomyślał, że zdobędzie 16 zbiórek w meczu.

Potem była niesławna bójka z Jimmym Butlerem. Pamiętaj, że w 2018 roku pierwsza transakcja z Miami Heat nie powiodła się, a Butler pojawił się, aby ćwiczyć i był jej właścicielem. Wyklął całą drużynę, dominując na starterach z trzecią smyczką i oddał tylko jeden strzał. Po rozdrobnieniu swojego byłego zespołu, rozmawiał z byłą gospodarzem ESPN Rachel Nichols o swoich problemach z organizacją. Jego problem polegał na tym, że jego młodsi, bardziej utalentowani koledzy z drużyny nie grali tak ciężko jak on.

„Kto jest najbardziej obdarzonym boskim graczem w naszej drużynie? Peruki ” Butler powiedział do Nicholsa. „Peruki mają najdłuższe ramiona, największe ręce, potrafią najwyżej skakać, mogą najszybciej biegać. Ale jak kto gra najmocniej? Ja. Gram ciężko. Gram naprawdę ciężko ”.

To wkracza sezon piąty dla Wiggins. W swoim siódmym sezonie ten dawny numer 1 ogólny wybór został sprzedany Golden State Warriors.

Aby znaleźć się w NBA, potrzebny jest profesjonalny poziom zarówno atletyki, jak i konkurencyjności. Niektórzy gracze radzą sobie z jednym bardziej niż z drugim. Butler radzi sobie bardziej z konkurencyjnością i dlatego był tak zdenerwowany Timberwolves. Wiggins przez większość swojej kariery był przeciwieństwem. Butler czuł, że dzięki temu stał się lepszym graczem i nadal jest lepszym graczem niż Wiggins.

Jednak w pierwszej połowie sezonu zasadniczego i po sezonie 2022 NBA widzieliśmy wysiłki Wigginsa podobne do Butlera. Bez niego w najlepszym razie sezon Warriors już się skończył po czteromeczowym przejściu do Celtics. Tak wspaniały jak Curry był, MVP finałów świetnie, sporty zespołowe nie działają bez pomocy. Wiggins daje jemu, Wojownikom i Celtykom wszystko, co ma w każdym posiadaniu. Nie wymazuje tego, co wydarzyło się wcześniej w jego karierze, ale zmieni sposób, w jaki ludzie mówią o nim w przyszłości.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.