Tak łatwo rzucamy słowo „biust”. Wiesz, kto był popiersiem? Michael Ołowokandi był popiersiem. LaRue Martin był popiersiem. Kwame Brown był popiersiem. Chcesz trochę rozszerzyć pole gry i włączyć NFL? JaMarcus Russell był popiersiem. Tim Couch był popiersiem. Sam Bradford był popiersiem.

Andrew Wigginsa?

Posiada trofeum NBA Rookie of the Year. W trzech różnych sezonach zdobył średnio ponad 20 punktów w meczu NBA. Rozpoczął mecz All-Star. Za wszelką cenę graczowi, który zdobywa ten rodzaj kariery, należy oszczędzić widząc jego imię i „popiersie” w tym samym zdaniu.

Taki jest ciężar niezwykłego talentu i bycia wybranym Nie. 1 ogólnie w wersji roboczej. Do diabła, zanim zagrał w uniwersyteckim meczu w Kansas, otrzymał nieprawdopodobny przydomek na cześć zarówno jego ojczyzny, jak i pewnego gracza, o którym jego talent wskazywał przedwcześnie umiejętności: Maple Jordan.

Jimmy Butler, kolega z drużyny Wiggins w Minnesocie i równie wymagający sędzia, jak wszyscy, powiedział kiedyś: „Wiggs ma teraz więcej zdolności od Boga niż jakikolwiek inny gracz w lidze”.

Więc cokolwiek – wszystko – robił Wiggins, zawsze było jakieś zastrzeżenie. Zawsze było poczucie, że mógł zrobić więcej. Istniało przekonanie, że jest ładowaczem statystyk, facetem, który zdobędzie kilka punktów w przegranej po przegranej. Został nazwany najgorszym zawodnikiem NBA. Został oskarżony o prowadzenie ligi w pustych minutach.

Andrew Wiggins idzie do lay-upu podczas zwycięstwa Warriors' Game 5 nad Celtics.
Andrew Wiggins idzie do lay-upu podczas zwycięstwa Warriors’ Game 5 nad Celtics.
USA DZIŚ Sport

A teraz jest 48 minut od jednej z wielkich historii o odkupieniu w historii NBA, może 48 minut od zaakceptowania Bill Russell Trophy jako MVP finałów NBA, jeśli Warriors mogą również zakończyć Celtics w grze 6 w czwartek wieczorem w Bostonie lub w Game 7 w niedzielę w San Francisco.

Chociaż odmówienie Stephowi Curry’emu tytułu MVP po raz czwarty może wymagać nadwyżki zimnokrwistych, bystrych wyborców, jeśli Warriors to zrobią, fakt, że Wiggins jest tak samo widoczny w rozmowie, jak on sam. opowiada najbardziej fascynującą historię tych finałów. Ma średnio 18,4 punktu i 9,4 zbiórki, ale konkretniej, w dwóch najważniejszych meczach sezonu – i jego życiu – zdobył 17 punktów i 16 zbiórek w meczu 4, a następnie z 26 i 13 w meczu 5, pomagając wyciągnij Golden State z dołka dwóch meczów na jednego i popchnij Warriors na skraj tytułu.

„To nie jest większe niż to”, powiedział Wiggins po piątym meczu i powiedział to z satysfakcją, która pozwala ci wiedzieć: słyszał szepty. Wie, co ludzie o nim mówili. I wie, że kiedy to miało największe znaczenie, podnosił swoją grę.

„Myślę, że to przypomnienie, że dla prawie każdego gracza w NBA okoliczności są wszystkim”, powiedział trener Golden State Steve Kerr. „Trzeba znaleźć właściwe miejsce, odpowiednich kolegów z drużyny, tego typu rzeczy. Wiggs świetnie pasował ”.

Nieczęsto widzisz „Nie”. 1-całkowity wybór zniesie rodzaj upokarzającego Wigginsa – i pamiętaj, że to jego ósmy sezon w lidze – a następnie wykonaj skok milowy do przodu.

Naprawdę, jedynym przykładem, który czuje się choć trochę podobny, jest Jim Plunkett, który wybrał Nie. 1 w NFL Draft z 1971 roku, miał trochę wczesnej prędkości w Nowej Anglii (drugie miejsce w ofensywnym debiutancie roku), a następnie spadł z pola startowego na siedem lat. Potem, raczej niemożliwie, ponownie pojawił się jako gwiazda z Raiders, prowadząc ich do zwycięstw w Super Bowls XV i XVIII i całkowicie rekalibrując kronikę swojej kariery.

Preludium do gwiazdorskiego zwrotu Wigginsa nie było tak ostre, jak w przypadku Plunketta, ale jego rozwój jako niezbędnego trybika w mistrzowskim silniku jest równie nieprawdopodobny. Warriors zadziwili wiele ligi, kiedy zamienili D’Angelo Russella i kilku słabszych graczy na Wigginsa i kilka typów. Nazywali ten handel wieloma rzeczami, z wyjątkiem tego, co się okazało: brakującym składnikiem.

„Podjął wyzwanie konsekwencji i tego, co jest w stanie zrobić na obu końcach podłogi” – powiedział Curry. „Objęliśmy go od pierwszego dnia. Staramy się namalować obraz tego, co jego zestaw umiejętności może zrobić, aby osiągnąć najwyższy poziom”.

Ten płaskowyż jest teraz w ich zasięgu. I jakoś – niemożliwie, niemożliwie – Andrew Wiggins zapewnił im odpowiednią siłę, by tam dotrzeć. Kiedyś biust, teraz zastrzyk. Kto to widział, może z wyjątkiem samego Maple Jordana?

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.