SAN FRANCISCO – Wśród pryszniców szampana, które zalały szatnię Golden State w TD Garden, Jordania Poole oraz Andrzeja Wigginsa wskoczył na Instagram Live, aby podzielić się uroczystością ze swoimi obserwatorami.

W transmisji na żywo Poole spojrzał na Wigginsa i oznajmił: „Dostaniesz torbę”.

Niekontrolowany uśmiech pojawił się na twarzy Wigginsa, zanim odpowiedział: „Nie, dostaniemy torbę”. Poole powtórzył te same słowa do kamery.

Wiggins, który jest w ostatnim roku swojego debiutanckiego rozszerzenia o 147 milionów dolarów z 2017 roku z Minnesota Timberwolves, a Poole, który wchodzi w ostatni rok swojej debiutanckiej umowy, obaj czekają na przedłużenie kontraktu, zanim zostaną wolnymi agentami w następnym sezonie poza sezonem. Mają czas do października. 17, aby wynegocjować nowy kontrakt z Warriors.

„Chciałbym tu zostać” – powiedział Wiggins w sobotnie popołudnie podczas wywiadów z Warriors. „Bycie tutaj jest na najwyższym poziomie. Sposób, w jaki traktują graczy… wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną. Czuję, że wiele miejsc, które tak mówię, ale pokazują to poprzez swoje działania”.

Wiggins przybył do Golden State w handlu, który wywodził się z Kevin Durantodejście w 2019 roku. Na początku pojawiły się pytania, jak efektywny będzie ten handel.

Wiggins opuszczał Timberwolves z reputacją, która sugerowała, że ​​jest leniwy. Wielu nie sądziło, że był ciężko pracujący lub byłby w stanie wywrzeć prawdziwy wpływ na Warriors – zwłaszcza nie taki, który pomógłby im zdobyć tytuł.

Ale pod koniec roku z wnętrza Warriors dotarła wiadomość, że nie wygraliby bez Wigginsa. I stał się pierwszym graczem, który otrzymał swoje pierwsze skinienie w All-Star i wygrał swój pierwszy tytuł z drużyną, z którą nie zadebiutował.

„Dużo się rozmawiało, ludzie mają coś do powiedzenia o każdej drobnostce, ale teraz cieszę się, że udało mi się tutaj” – powiedział Wiggins. „Ludzie nie myśleli, że kiedykolwiek będę na takiej pozycji, ani nawet nie będę pomocny w drużynie mistrzowskiej. Ale udowadniam wątpiącym, że się mylą i zamierzam to kontynuować”.

Podobnie jak Wiggins, było wiele wątpliwości dotyczących przyszłości Poole’a. Po swoim debiutanckim roku w 2020 roku pojawiły się pytania, czy w ogóle miałby przyszłość w lidze. Ale w tym sezonie nie tylko wypełnił początkowe miejsce strzeleckie, gdy Kay Thompson pracował w drodze powrotnej, ale także zaczął w miejsce Stephen Curry przez ostatni miesiąc sezonu regularnego – i kilka pierwszych meczów play-offów – zanim stworzył własną rolę jako szóstego zawodnika.

„Zdecydowanie zasługuje [a new contract]„Wiggins powiedział”. Jordan jest kimś, kto tak ciężko pracuje, który poprawia jakość swoich kolegów z drużyny i może wyjść na kort i dominować.

Poole nie był tak zdecydowany jak Wiggins, gdy zapytano go, czy chciałby wrócić do Golden State, ale nie było tak, że chciałby jechać gdziekolwiek indziej.

„Jeśli mam być całkowicie szczery, nie byłem jeszcze w stanie pojąć niczego na temat tego procesu” – powiedział Poole. „Byłem tak zamknięty w mistrzostwach. Wiemy, że tak się stanie, że postawiliśmy się w sytuacjach, aby odnieść sukces, a wszystko inne zajmie się sobą”.

Podczas gdy podpisanie kontraktu z Wigginsem i Poole’em byłoby krokiem, który uniemożliwiłby im zostanie wolnymi agentami następnego lata, Warriors mają wielu wolnych agentów poza sezonem.

Gary Payton II, Andre Iguoda, Kevon Looney, Otto Porter Jr.., Nemanja Bjelica, Damion Lee oraz Chris Chiozza wszyscy będą nieograniczonymi wolnymi agentami. Tylko Juan Toscano-Anderson oraz Wiatrówka Quinndary będą podlegać ograniczeniom wolnych agentów.

Spośród kilku nadchodzących wolnych agentów, których udostępniono na wywiady końcowe, wszyscy wyrazili chęć pozostania w Golden State.

Payton, który stał się kluczowym graczem Warriors po zdobyciu 15. miejsca w składzie na początku sezonu, powiedział, że „absolutnie” chciałby zostać z Warriors.

Payton, czeladnik, który większość swojej kariery spędził w lidze G i został wycięty z pięciu różnych drużyn, powiedział, że spodziewa się, że tego lata po raz pierwszy wybierze miejsce, w którym znajdzie się.

Po przełomowym sezonie Looneya, w którym grał w każdym sezonie regularnym i meczu play-off, powiedział, że „zdecydowanie” chce wrócić do drużyny, która go wybrała.

„Zawsze chcę tu wrócić” – powiedział Looney. „Chcę wrócić i spróbować obronić to, co właśnie wygraliśmy, i znów być częścią czegoś wyjątkowego”.

Porter podpisał roczną umowę z Warriors, aby zapewnić drużynie obecność weterana. Kiedy dołączył do zespołu zeszłego lata, Porter postrzegał zdobycie tytułu jako możliwy wynik, a teraz, kiedy to się stało, również wyraził chęć powrotu po więcej.

„Teraz wiem, że ta drużyna może ponownie rywalizować o kolejne mistrzostwa i byłaby to świetna okazja, gdybym mógł tu zostać” – powiedział Porter. „Byłoby wspaniale być tutaj z tą grupą facetów i robić to od nowa”.

Nie wiadomo, czy Warriors utrzymają wszystkich tych graczy. Już teraz wydają najwięcej w lidze.

Ale istnieje wzajemne pragnienie między recepcją a graczami, aby mieć podobny skład z tego roku mistrzostw w przyszłym sezonie.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.