Google Nest Hub Max otrzymuje aktualizację do przygotuj go na wsparcie Materii (hura!), ale straci możliwość bezpośredniego połączenia z Nest x Yale Lock (buu). W przyszłym miesiącu „mała liczba” ludzi może zostać tymczasowo rozłączona, dopóki nie dodadzą kolejnego klucza (ugh), ale przynajmniej klucz będzie wolny (znowu hura).

O post na Strona społeczności firmy NestGoogle mówi:

Gdy ta aktualizacja oprogramowania zostanie wdrożona, Nest Hub Max nie będzie już obsługiwać mostowania ani rozszerzania zasięgu. W tym czasie użytkownicy, których zamki są połączone z Wi-Fi przez Nest Hub Max lub są poza zasięgiem ich Nest Connect lub Nest Guard, nie będą mogli zablokować ani odblokować swoich drzwi za pomocą aplikacji Nest. Użytkownicy nadal będą mogli blokować i odblokowywać drzwi za pomocą klawiatury w Nest x Yale Lock. Nest Detects, które są poza zasięgiem Nest Connect lub Nest Guard, nie będą mogły połączyć się z Wi-Fi i zgłosić swój stan w aplikacji Nest.

Jakiś kontekst: kiedy Nest x Yale Lock wprowadzony na rynek w 2018 roku jako jeden z pierwszych”Gotowy do wątku„Urządzenia, potrzebowały albo Połącz z gniazdem most (w zestawie z zamkiem lub sprzedawany osobno za 70 USD) lub wycofany z produkcji system bezpieczeństwa domowego Nest Guard w celu połączenia z Internetem i resztą ekosystemu Nest. Ale Nest Hub Max, wprowadzony na rynek w następnym roku, w zestawie (nieco ukryty) router graniczny wątków, co oznaczało ludzi może podłączyć do niego Nest x Yale Lock bez mostkai kilka osób to zrobiło.

Lipcowa aktualizacja przerywa tę funkcjonalność zamka i czujnika drzwi Nest Guard. Każdy, kto ma urządzenie, które nie ma jeszcze Nest Connect ani systemu bezpieczeństwa Nest Guard, będzie potrzebować Nest Connect, aby ponownie się połączyć. Laura Breen, rzecznik Google, powiedziała nam, że „użytkownicy, którzy nie posiadają ani Nest Connect, ani Nest Guard i są dotknięci tą aktualizacją, otrzymają kod kuponu na jeden darmowy Nest Connect z Google Store lub zostaną skierowani do kontaktu z pomocą techniczną aby otrzymać Nest Connect za darmo”.

Breen twierdzi, że obejście jest konieczne, ponieważ „łączność wbudowana w blokadę Nest x Yale, Nest Guard i Nest Connect jest oparta na wcześniejszej implementacji Thread, a ich implementacje nie obsługują funkcji wymaganych dla Matter. Ponieważ Nest Hub Max nie może obsługiwać wielu sieci wątkowych (lub konfiguracji sieciowych), nie będzie już mógł obsługiwać współdziałania z blokadą Nest Guard, Connect ani Nest x Yale.”

Nest Hub Max ma radio Thread i router od czasu uruchomienia, ale uruchomienie go wymagało trochę majsterkowania.
Fot. Dan Seifert / The Verge

W majowym poście na blogu Google powiedział, że zaktualizuje kilka urządzeń, w tym Nest Hub Max, aby niech działają jako kontrolerzy Materii; w tym samym poście na blogu stwierdzono, że Nest Hub Max będzie również mógł działać jako router graniczny wątków. Ta funkcja zastępuje istniejącą implementację routera granicznego wątków jego nieco kłopotliwy proces instalacji i ograniczona kompatybilność.

Breen powiedział również, że „wsparcie dla zamka Nest x Yale nie jest obecnie planowane”. Sprawa nie była nawet błyskiem w oku Connectivity Standards Alliance, gdy uruchomiono Nest x Yale Lock, więc mimo że ma radio Thread, istnieją ograniczenia, które uniemożliwiają Google wdrożenie Matter over Thread. Kilka żarówek i pasków Nanoleaf z obsługą gwintów również nie będzie działać z materią. (Moja koleżanka Jennifer Pattison Tuohy jest na wakacjach, więc nie mogę jej prosić o wyjaśnienie.)

Mimo to nie możesz zrobić omletu bez rozbicia kilku jajek, a czasami oznacza to konieczność zdobycia kolejnego klucza sprzętowego, aby inteligentna blokada Nest mogła nadal rozmawiać z inteligentnym koncentratorem Nest.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.