Burmistrz Eric Adams ponagla gubernatora. Kathy Hochul zawetowała kontrowersyjne ustawodawstwo nałożyłoby to dwuletnie moratorium na wydobycie kryptowaluty w starych elektrowniach zasilanych paliwami kopalnymi, aby pomóc państwu lepiej osiągnąć cele klimatyczne.

„Zamierzam poprosić gubernatora, aby rozważył zawetowanie ustawy, która stanie na drodze kryptowaluty na północy stanu” – powiedział Adams Crain’s New York Business w wywiadzie opublikowany w poniedziałek.

„Kiedy spojrzysz na miliardy dolarów, które są wydawane na kryptowalutę – liderem jest Nowy Jork. Nie możemy dalej stawiać barier ”.

Transakcje kryptowalutowe są rejestrowane w cyfrowej księdze zwanej blockchain, której produkcja wymaga ogromnych ilości energii. Poprzez użyczenie mocy obliczeniowej do tego procesu, „kopacze” kryptowalut są nagradzani nowo wybitymi kawałkami cyfrowych monet, takich jak Bitcoin lub Ethereum.

Burmistrz Eric Adams uważa, że ​​w Nowym Jorku nie należy nadal wprowadzać barier dla kryptowaluty.
Burmistrz Eric Adams uważa, że ​​w Nowym Jorku nie należy nadal wprowadzać barier dla kryptowaluty.
Bloomberg przez Getty Images

Jego sprzeciw wobec ustawodawstwa nie podoba się członkini Zgromadzenia Anne Kelles (D-Ithaca), która sponsorowała ustawę w stanowym Senacie. Kevin Parker (D-Brooklyn).

„Zaskoczyło mnie to i jest to głęboko rozczarowujące, ponieważ sugeruje, że ten projekt ustawy negatywnie wpłynąłby na kryptowalutę w północnej części stanu Nowy Jork [but] to, co robi, to prosi nas, abyśmy wrócili do kamiennej epoki kryptowaluty ”- powiedziała The Post Monday.

Dodała, że ​​ustawa dotyczy tylko nowych operacji kopania kryptowalut, które wykorzystują tak zwany „dowód pracy” do bicia wirtualnej waluty podczas walidacji transakcji, a nie mniej energochłonną technikę znaną jako „dowód stawki”, która jest coraz bardziej modna techników.

Ograniczenie wykorzystania paliw kopalnych do bicia kryptowalut jest konieczne w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w Nowym Jorku, przekonuje Gov.  Hochul.
Ograniczenie wykorzystania paliw kopalnych do bicia kryptowalut jest konieczne w celu zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w Nowym Jorku, przekonuje Gov. Hochul.
Robert Miller

Dodała, że ​​moratorium przewidziane w przepisach pomogłoby pobudzić korzystanie z zielonej energii, a nie z paliw kopalnych.

„Ten projekt ustawy może być postrzegany jako coś, co może promować innowacje… to, co robi, to prośba o powrót do kamiennej epoki kryptowalut” – dodała Kelles, która powiedziała, że ​​Adams nie skontaktował się z nią w sprawie przepisów.

Zwolennicy ustawy stwierdzili, że ograniczenie wykorzystania paliw kopalnych do kryptowalut jest konieczne, aby pomóc państwu zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych o 85% do 2050 r. – w porównaniu z poziomami z 1990 r. – zgodnie z ustawą o przywództwie klimatycznym i ochronie społeczności uchwaloną przez Ustawodawstwo w 2019 roku.

Eric Adams
Adams faworyzuje swoich darczyńców kryptowalut „nad potrzebami zwykłych nowojorczyków”, mówi Yvonne Taylor, wiceprezes Seneca Lake Guardian.
REUTERS

Parker nie odpowiedział na prośbę o komentarz w poniedziałek.

Major był niekwestionowanym cheerleaderem, jeśli chodzi o przyjęcie kryptowaluty jako majora – nawet biorąc swoją pierwszą wypłatę w Bitcoin, pomimo jej malejącej wartości.

Jego ostatnie komentarze wydają się być sprzeczne z jego przeszłym stanowiskiem dotyczącym wspierania kryptowalut, a nie operacji wydobywania kryptowalut emitujących gazy cieplarniane.

„Burmistrz Adams – który według najnowszego sondażu w Sienie ma 29% aprobaty – wyraźnie odpowiada swoim darczyńcom kryptowalut na potrzeby codziennych nowojorczyków, odrzucając swoje zeznania przed władzą ustawodawczą w lutym, kiedy stwierdził:„ Popieram kryptowaluta, a nie kopanie kryptowalut” – powiedziała Yvonne Taylor, wiceprezes grupy ochrony środowiska Seneca Lake Guardian, w komunikacie prasowym: odnosząc się do spadających liczb Hizzonnera.

Rzecznik Adamsa odpalił, zauważając, jak major chciał utrzymać rozwijający się przemysł bez zbędnych regulacji.

„Burmistrz Adams uważa, że ​​Nowy Jork musi być w czołówce gospodarki innowacyjnej, w tym kryptowaluty i sieci Web3, ponieważ kontynuujemy ożywienie gospodarcze. Obawia się, że wprowadzony przez państwo zakaz kopania kryptowalut, który jest pierwszym w kraju, jest niepotrzebnie rygorystyczny i grozi utratą naszej przewagi konkurencyjnej w czasie, gdy przynajmniej nas na to stać. Administracja jest zaangażowana we współpracę z gubernatorem i ustawodawcami stanowymi w celu opracowania odpowiedzialnych przepisów, które dotyczą problemów środowiskowych związanych z wydobyciem kryptowalut, jednocześnie nadal zachęcając do rozwoju tej rozwijającej się branży właśnie tutaj, w Nowym Jorku ”- powiedział rzecznik Jonan Allon w oświadczeniu …

Inni przeciwnicy proponowanego moratorium argumentowali, że zahamowałoby to wzrost liczby miejsc pracy w trudnej ekonomicznie północnej części stanu, zwłaszcza w przypadku firm prowadzonych przez osoby kolorowe.

Hochul otrzymała darowizny na kampanię od interesów kryptowalut, gdy pracuje przez pełną kadencję obok jej kolegi, porucznika. Rządowy Antonio Delgado pomimo krytyki ze strony ekologów.

Musi jeszcze publicznie powiedzieć, czy podpisze ustawę jako ustawę.

Gubernatorzy tradycyjnie czekają do końca roku, aby zadecydować o losie setek ustaw uchwalanych każdego roku przez ustawodawców.

„Mamy dużo pracy do wykonania w ciągu najbliższych sześciu miesięcy”, Hochul powiedział dziennikarzom w zeszłym tygodniu, gdy zapytano go, czy podpisze, czy zawetuje ustawę wcześniej, czy później.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.