Porady dietetyczne stale ewoluował w czasie. Na przykład określone produkty spożywcze, takie jak węglowodany, czerwone mięsoi pełnotłuste mleczarnia, od lat uważane były za „złe”. Pewne powiedzenia, takie jak „kupuj tylko na obrzeżach sklepu spożywczego” i „nie jedz składników, których nie możesz wymówić”, krążyły również przez dziesięciolecia i dyktowały, jak i co ludzie jedzą. Są to jednak staromodne wytyczne żywieniowe wczoraj to te, których nigdy nie powinieneś podążać dzisiaj.

Jeśli szukasz przestarzałych wskazówek żywieniowych, powinieneś kopnąć w krawężnik, a następnie czytaj dalej. Od wycięcia wszystkiego węglowodany nie jeść Składniki nie możesz wymówić, oto osiem staromodnych wskazówek żywieniowych, które należy przyjąć z przymrużeniem okachoć nie dosłownie.

POWIĄZANE: Enawyki odchudzania brzucha wraz z wiekiem, powiedz dietetycy

złe składniki
Shutterstock

To stare powiedzenie krąży już od lat, ale zaleca się, abyś prawdopodobnie nie podążał za nim. „To była twarda rekomendacja w świecie żywienia od dłuższego czasu, jednak tak naprawdę nie ma ona dużego wpływu” – mówi Melissa Mitri, zarejestrowana dietetyk w Zen Mistrz Wellness. Mitri twierdzi, że istnieje wiele trudnych do wymówienia składników, które są w rzeczywistości ważnym źródłem błonnika, witamin lub naturalnych konserwantów, które mogą pomóc w zapobieganiu zatruciu pokarmowemu. „Przestrzeganie tej zasady może spowodować, że staniesz się niepotrzebnie restrykcyjny i możesz obawiać się jedzenia” – dodaje.

węglowodany
Shutterstock

Przez lata węglowodany uważano za „złe”, ale Mitri wyjaśnia, że ​​nie jest to dokładne. „Wiele popularnych diet odchudzających traktuje węglowodany jako złego faceta, ale w rzeczywistości węglowodany powinny stanowić znaczną część naszej diety” – mówi Mitri. Wyjaśnia, że ​​kluczem jest wybór odpowiednich rodzajów węglowodanów – na przykład pełnoziarnistych, owoców i warzyw bogatych w błonnik, witaminy i minerały. „Badania wykazały, że spożycie błonnika wiąże się z utratą wagi i zdrowym sercemwięc nie trzeba obawiać się węglowodanów, takich jak brązowy ryż, komosa ryżowa, owoce i warzywa” – podkreśla.

kalorie obliczone
Shutterstock

Mitri podziela również, że stare powiedzenie „kaloria to kaloria” jest przestarzałą rekomendacją, która może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. „Wszystkie kalorie nie są sobie równe – a co ważniejsze, skąd pochodzą twoje kalorie” – mówi Mitri. „Na przykład, jeśli utrzymasz swoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie, ale wszystko, co zjadłeś, to przeładowane frytkami, prawdopodobnie nie odniesiesz większego sukcesu pod względem utraty wagi i poczujesz się bardzo ospały”. Mitri sugeruje, aby zamiast liczyć kalorie, skoncentrować się na jedzeniu dużej ilości chudego białka, owoców i warzyw, które napełnią cię, dzięki czemu naturalnie będziesz spożywać mniej kalorii.

zboża w sklepie spożywczym
Shutterstock

„Sklep na obrzeżach sklepu spożywczego” to stare powiedzenie, które sugeruje, że nie powinieneś kupować żywności z półek supermarketu, ponieważ uważa się je za mniej zdrowe. To jednak niekoniecznie jest prawdą. „Na obwodzie znajduje się cała świeża żywność, ale jeśli nie robisz zakupów w przejściach, tracisz wiele zdrowych opcji”, mówi Krystyna Iaboni, R & D. Iaboni zwraca uwagę, że alejki są wypełnione nie tylko przetworzoną żywnością. „W przejściach można znaleźć produkty pełnoziarniste, takie jak płatki owsiane i komosa ryżowa, fasola w puszkach i suszona oraz masła orzechowe” – dodaje. „Sekcja mrożona oferuje również mrożone owoce i warzywa, które są świetnymi opcjami, ponieważ są zamrożone u szczytu świeżości i zachowują swoje wartości odżywcze”.

ZWIĄZANE Z: 50 napojów w butelkach, które zawsze zostawiasz na półkach w sklepie spożywczym

skakać w basenie
Shutterstock

Ile razy słyszałeś, że dorastając, nie powinieneś pływać po posiłku? Być może zaskakujące jest to, że to stare powiedzenie nie jest prawdą. W rzeczywistości ćwiczenia o niewielkim wysiłku są korzystne dla naszego zdrowia, a nawet mogą pomóc obniżyć poziom cukru we krwi. „Podczas ćwiczeń zwiększa się tętno i oddychanie, które wykorzystują glukozę z krwiobiegu” — wyjaśnia Rebeka Washuta, MS, CNS, LDN. „Dodatkowo twoje mięśnie również pobierają glukozę, gdy się kurczą, wyciągając więcej glukozy z krwioobiegu i ostatecznie obniżając poziom cukru we krwi”. Washuta sugeruje próbę ćwiczeń 30-45 minut po jedzeniu, co jest znane jako faza środkowa poposiłkowa, aby pomóc obniżyć poziom glukozy.

nabiał o niskiej zawartości tłuszczu
Shutterstock

Washuta twierdzi, że chociaż niskotłuszczowe produkty mleczne, zwłaszcza jogurt, mogą mieć mniej kalorii, ale zazwyczaj zawierają dużo cukru. „Cukier zwiększa poziom insuliny, hormon magazynujący tłuszcz, który może prowadzić do przyrostu masy ciała” – mówi Washuta. „Z drugiej strony tłuszcz utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi i insulinę, jednocześnie wyłączając hormony głodu i sprawiając, że czujemy się bardziej syci i zadowoleni” – sugeruje Washuta, kiedy tylko możesz, wybieraj pełnotłuste produkty mleczne.

bez czerwonego mięsa
Shutterstock

Kolejną przestarzałą wytyczną żywieniową jest to, że czerwone mięso jest uważane za niezdrowe. Czerwone mięso spożywane z umiarem może być jednak dla ciebie dobre. „Spożywanie czerwonego mięsa z umiarem to zdrowa metoda na uzyskanie białka”, mówi Tania Long, dietetyk w Mealfan. „Czerwone mięso zawiera białko, żelazo i cynk, które są korzystnymi składnikami odżywczymi”.

ZWIĄZANE Z: 6 osób, które według dietetyków nigdy nie powinny jeść czerwonego mięsa

etykieta wartości odżywczej tłuszczów trans
Shutterstock

Wyeliminowanie wszystkich tłuszczów z diety może na dłuższą metę zaszkodzić. „Tłuszcze są niezbędne w naszej diecie, podobnie jak inne składniki odżywcze”, mówi Long. „Tłuszcze wytwarzają zdrowe błony komórkowe, które zapobiegają chorobom, a także pomagają w trawieniu i zdrowiu skóry”. Jednak nawet zdrowe tłuszcze, takie jak tłuszcze jednonienasycone, które znajdują się w nasionach, orzechach i oliwie z oliwek, powinny być spożywane z umiarem.

ZWIĄZANE Z: 10 staromodnych amerykańskich marek żywności, które wciąż są popularne

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.