Z iPadOS 16Apple ogłosił wiele nowych funkcji, które są dostępne wyłącznie dla iPadów opartych na chipie M1, takich jak Stage Manager do uruchamiania aplikacji w systemie Windows, a także wymiana pamięci wirtualnej po raz pierwszy na urządzeniu z systemem iOS. Co ciekawe, podczas gdy wymiana pamięci jest podobno jednym z wymogów posiadania Stage Managera, okazuje się, że bazowy model iPada Air 5 nie ma tej możliwości.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, wymiana pamięci wirtualnej jest funkcją często używaną przez komputery do ponownego przydzielania pamięci jako wirtualnej pamięci RAM, gdy rzeczywista pamięć RAM komputera jest już w pełni wykorzystywana przez system i aplikacje. Nawet komputery Mac wymieniają pamięć, a teraz ta funkcja będzie po raz pierwszy dostępna na iPadach z iPadOS 16.

Według Apple iPadOS 16 pozwala najbardziej wymagającym aplikacjom na wykorzystanie do 16 GB pamięci jako tymczasowej pamięci RAM. I oczywiście wśród kontrowersje związane z ograniczeniem funkcji Stage Manager do modeli iPada z chipem M1, Apple twierdzi, że uruchamianie aplikacji na iPada w systemie Windows wymaga superszybkiej wymiany pamięci wirtualnej, co teoretycznie jest możliwe tylko z chipem M1.

Ale o to chodzi. Jak zauważył deweloper Steve Troughton-Smith na Twitterze podstawowy model iPada Air 5 nie jest kompatybilny z wymianą pamięci wirtualnej. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że 64 GB pamięci wewnętrznej nie wystarcza do wymiany pamięci. Jak Apple po cichu sugeruje na swojej stronie internetowejwymiana pamięci na iPadzie wymaga co najmniej 128 GB pamięci oprócz M1.

Jest to całkowicie zrozumiałe, ale potem pojawia się pytanie: dlaczego Apple ciągle powtarza, że ​​wymiana pamięci wirtualnej jest wymagana dla Stage Managera, gdy 64 GB iPad Air 5, który obsługuje Stage Manager, wyraźnie nie ma wymiany pamięci wirtualnej?

Kontrowersje dla Stage Managera

Podstawowy model iPada Air 5 nie ma wymiany pamięci, mimo że jest wymagany dla Stage Managera.

Od czasu ogłoszenia iPadOS 16 na WWDC 2022 wielu użytkowników krytykowało decyzję Apple o ograniczeniu Stage Managera do iPadów z chipem M1. Zespół ds. PR firmy Apple szybko wyciągnął dyrektorów firmy do publicznej dyskusji o tym, jak ta funkcja wymaga zaawansowanego sprzętu, ale niektórzy właściciele iPadów Pro poprzedniej generacji nadal sceptycznie odnoszą się do tych wymagań.

Stage Manager pozwala użytkownikom na jednoczesne uruchamianie do ośmiu aplikacji na iPadzie. Ponadto umożliwia obsługę jednego zewnętrznego wyświetlacza, który może być również używany do interakcji z wieloma aplikacjami w systemie Windows.

Wymaganie chipa M1 dla Stage Managera jest dość zrozumiałe. iPady M1 mają co najmniej 8 GB pamięci RAM i z pewnością są wydajniejsze niż inne iPady, ale wydaje się, że Apple mógł w pewien sposób przenieść Stage Managera na inne iPady, ale zdecydował się tego nie robić.

Oto, co powiedział szef działu inżynierii oprogramowania w Apple, Craig Federighi w A ostatni wywiad:

Dopiero iPady M1 łączyły dużą pojemność DRAM z bardzo pojemną i wydajną pamięcią NAND, dzięki której nasza wirtualna wymiana pamięci jest superszybka.

Federighi podkreśla, że ​​Stage Manager był możliwy tylko dzięki wymianie pamięci wirtualnej, która jest niedostępna w podstawowym modelu iPada Air 5. Twierdził również, że M1 odpowiada za animacje i cienie podczas korzystania z Stage Managera. Tymczasem komputery Mac z procesorem Intel, które są mniej wydajne niż iPad, otrzymają aplikację Stage Manager z systemem macOS Ventura – czy Apple wie, jak złe są procesory graficzne Intela do renderowania animacji?

9to5Mac’s Take

Jak wskazany przez mój 9to5Mac kolega Ben LovejoyApple mogło wprowadzić Stage Managera z pewnymi ograniczeniami do starszych modeli iPada Pro, a nawet do iPada Air 4. generacji.

Praca z interfejsem okienkowym to nie tylko liczba aplikacji, które można otwierać jednocześnie. Osobiście rzadko otwieram więcej niż cztery aplikacje jednocześnie na moim Macu, ale nadal lubię mieć możliwość organizowania ich tak, jak chcę. Niektóre z większymi oknami, inne z mniejszymi.

Jeśli pomyślisz o obecnym stanie wielozadaniowości w iPadOS 15, każdy model iPada może już uruchamiać do trzech aplikacji jednocześnie bez problemów z wydajnością. Możesz mieć dwie aplikacje działające obok siebie w widoku Split View i dodatkową aplikację działającą w trybie Slide Over – nie wspominając już o obrazie w obrazie i szybkiej notatce.

Jestem pewien, że iPad Pro A12X i A12Z oraz posiadacze, którzy na pewno kupili te iPady z obietnicą, że “ich następne komputery nie będą komputerami”Bylibyśmy bardziej niż szczęśliwi mając Stage Managera z limitem trzech do czterech aplikacji zamiast ośmiu. iPady mogą już to robić bez dużej ilości pamięci RAM, wymiany pamięci lub potężnego układu M1 do renderowania animacji i cieni.

Stage Manager wymaga iPadów z chipem M1.

Ale co myślisz? Czy firma Apple mogła zoptymalizować Stage Manager do pracy z iPadami innymi niż M1? Daj mi znać w komentarzach poniżej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.