Jeśli chcesz wyglądać młodo i czuć się zdrowo, wszystkie Twoje wybory żywieniowe mogą mieć wpływ na te cele. A ponieważ śniadanie jest pierwszym posiłkiem w ciągu dnia, to, co i jak zdecydujesz się zjeść, może później przygotować Twój dzień na zdrowe wybory, abyś mógł nadal wybierać żywność, która przyniesie korzyści wszelkim wysiłkom przeciwstarzeniowymwłącznie z błonnik oraz przeciwutleniacze.

„Śniadanie daje możliwość osiągnięcia dziennych celów związanych z owocami i warzywami oraz może dostarczyć ci błonnika pokarmowego i żywności bogatej w przeciwutleniacze”, mówi Roksana EhsaniMS, RD, CSSD, LDNZarejestrowany Dietetyk Dietetyk i Rzecznik Prasowy ds. Mediów Akademii Żywienia i Dietetyki.

Dodaje Jonathan ValdezRDNwłaściciel Odżywianie Genki i rzecznik prasowy Nowojorska Akademia Żywienia i Dietetyki„Daje ci możliwość (nie tylko) dodania warzyw (papryki, cebuli, grzybów i innych) oraz białka, takiego jak w omletach. Dzięki witaminie A, białku do produkcji kolagenu, witaminie C i innym przeciwutleniaczom może pomóc czujesz się nie tylko młodszy, ale i energiczny.”

Tak więc, niezależnie od tego, czy całkowicie to pominiesz, czy dokonasz złych wyborów żywieniowych, możesz stracić okazję, aby wyglądać i czuć się młodziej. Oto sześć najgorszych nawyków śniadaniowych, które według dietetyków mogą Cię postarzać. Czytaj dalej, a więcej o tym, jak zdrowo się odżywiać, nie przegap Najlepszy sok do picia każdego dnia, mówi nauka.

ostre macchiato z karmelem
Shutterstock

„Picie wysokokalorycznych słodkich napojów kawowych, takich jak smakowa latte lub mrożona mieszane napoje kawowe rano może dostarczyć ci trochę kalorii z mleka, syropów i innych słodzików, ale te kalorie nie zapewnią ci stałego uwalniania energii w godzinach nadliczbowych, tak jak zrobiłby to dobrze zbilansowany posiłek – mówi Ehsani. Prawdopodobnie poczuję przypływ cukru z cukru i kofeiny, ale bez jedzenia czegokolwiek innego, szybko zobaczysz swoje spada poziom energii ponownie. “

Zamiast tego sugeruje rozważenie wyboru lekkiej lub „chudej” wersji i zadbanie o coś więcej niż tylko poranną kawę na śniadanie.

boczek i kiełbasa
Shutterstock

Wędliny śniadaniowe, takie jak boczek oraz kiełbasa Smakują pysznie, ale nie są dobre do odmładzania.

„Jedzenie go od czasu do czasu może być w porządku, ale ponieważ ma brak błonnika, jest bogaty w tłuszcze nasycone, a także ma azotany który może powodować stres dla organizmu, może później prowadzić do starzenia, jeśli nie zostanie wykonany z umiarem lub wcale ”- mówi Valdez.

jajka sadzone ze szpinakiem na patelni żeliwnej
Bartosz Łuczak / Shutterstock

Jeśli Twój talerz śniadaniowy jest pełen nijako wyglądających produktów, prawdopodobnie brakuje Ci mnóstwa witamin i składników odżywczych w kolorowych, świeżych produktach.

„Niedodawanie koloru do swojego talerza do śniadania, np. brak warzyw lub owoców na talerzu, oznacza, że ​​tracisz jedzenie przeciwutleniaczy, które mają kluczowe znaczenie w zapobieganiu chorobom i przedłużaniu życia” – mówi Ehsani.

Aby uzyskać więcej na talerzu, Ehsani sugeruje dodanie trochę szpinak liście i pomidory do kanapki z jajkiem. A jeśli wolisz coś słodkiego, jak wafel, jogurt lub smoothie, pamiętaj o dodaniu różnych owoce do tego też.

„Albo zjedz pomarańczę lub grejpfrut z kromką lub dwoma tostami” – mówi Ehsani.

szklanka wody
Shutterstock

Uwodnienie nie tylko utrzymuje skórę elastyczną, ale także przenosi składniki odżywcze po całym ciele, „mówi Valdez”. Staraj się wypijać od 6 do 8 filiżanek płynów w ciągu dnia „lub sprawdź, czy twój mocz ma tylko odcień żółty, on doradza.

pominąć śniadanie
Shutterstock

Jeśli pójdziesz przez cały dzień pomijać śniadanieprawdopodobnie nie podejmujesz najzdrowszej decyzji, jeśli chodzi o starzenie się.

„Wykonywanie tego po godzinach może nie pomóc, jeśli chodzi o długowieczność i starzenie się. Niektóre badania znaleźli że ludzie, którzy faktycznie jedzą śniadanie, są zdrowszymi jedzącymi i spożywają więcej błonnika niż ci, którzy tego nie robią ”- mówi Ehsani.

Jeśli masz tendencję do pomijania śniadania, sugeruje, abyś zastanowił się nad zjedzeniem czegoś małego, takiego jak banan i garść orzechów włoskich. A jeśli rano czujesz się zbyt pełny, by jeść, być może przejadasz się w porze obiadowej.

„Być może rozwiązaniem problemu zjedzenia porannego posiłku jest niewielkie zmniejszenie wielkości porcji podczas kolacji” – mówi.

Dodaje też, że regularne spożywanie śniadania może również zapobiegać przejadanie się później w ciągu dnia, co przy regularnym stosowaniu może negatywnie wpłynąć na ogólny stan zdrowia i długowieczność.

ZWIĄZANE Z: 9 najlepszych przekąsek spożywanych przez najdłużej żyjących ludzi na świecie

Kanapka śniadaniowa
Shutterstock

Jeśli każdego ranka przejeżdżasz przez drive-thru, nie jest niespodzianką, że zamawianie kanapek z jajkiem na bekonie i placków ziemniaczanych z cebulą nie jest najbardziej pożywną opcją dla twojego zdrowia.

“Te kanapki śniadaniowe lub posiłki łączone mogą być obciążone niezdrowym poziomem tłuszczów ogółem, tłuszczów nasyconych i sodu, „mówi Ehsani”. Spożywanie pokarmów bogatych w tłuszcze ogółem, tłuszcze nasycone i sód może zwiększyć twój czynnik ryzyka rozwoju chorób serca jak wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu, które nie będą korzystne dla zdrowia!”

Zamiast tego sugeruje, abyś spróbował zrobić własne kanapki śniadaniowe lub wrapy w domu, używając pełnoziarnistej angielskiej muffinki lub pełnoziarnistej tortilli, i wypełnij je nie tylko jajkami, ale także warzywami.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.