BROOKLIN, Msza św. – Justin Thomas rozpoczął US Open 2022 prawie dokładnie w ten sam sposób rozpoczął mistrzostwa 2022 PGA Championship, które wygrał miesiąc temu na Southern Hills w Tulsa w stanie Oklahoma. W tym wydarzeniu Thomas zagrał w trudniejszej fali w pierwszej rundzie i strzelił 67, dwóch obrońców Rory’ego McIlroya. W tym wydarzeniu Thomas zagrał w trudniejszej fali w pierwszej rundzie i strzelił 69, dwa plecy McIlroy.

Różnica? Jest ktoś dalej Tym razem McIlroy, lider Adam Hadwin, który strzelił jedyne 66 w polu w czwartek. Jednak JT jest w idealnym miejscu, aby pobiec na major nr. 3 tak samo jak miesiąc temu, by pobiec na major nr. 2.

Thomas był jak zwykle niesamowitym ja z żelazkiem w dłoni i zajął szóste miejsce w grze w podejściu. Jego putter również pozostał gorący, a on ma tendencję do pozytywnych uderzeń zdobytych w tygodniu po raz szósty w swoich ostatnich siedmiu turniejach.

JT również nie pozwolił, by turniej umknął mu, trzymając na celowniku wagi ciężkie. Chociaż Hadwin ma trzy uderzenia do przodu, JT będzie bardziej zaniepokojony tymi, z którymi remisuje (Jon Rahm, Collin Morikawa) i tymi, którzy go wyprzedzą (Dustin Johnson o 2 poniżej, McIlroy o 3 poniżej).

Stały JT to przerażająca propozycja. Na PGA w maju był koniem, który pozostał w peletonie przez całą drogę, zanim zjechał jak koń pełnej krwi, którym się udowodnił. Nie zawsze możesz wygrać w ten sposób, ale ostatnio był tak gorący, że trudno go zobaczyć, jak słabnie w ciągu najbliższych kilku dni.

Na PGA Championship mówił o zestawieniu czterech kolejnych 67, aby wygrać turniej. Cztery kolejne 69 mogą zbliżyć go do tego miejsca. W niedzielę możemy mówić o Thomasie jako pierwszym golfiście w ciągu ostatnich siedmiu lat (Jordan Spieth w 2015 r.), który wygrał główne mistrzostwa.

Oto osiem innych przemyśleń na temat pierwsza runda US Open w Klubie Country.

2. Więcej głównych bohaterów kręci się wokół: Jon Rahm i Collin Morikawa grali na początku dnia, strzelając 1 poniżej. Były dwa powody, dla których było to imponujące. Po pierwsze, Rahma prawie musiałem trafić trzy z 17. tee oraz dostał piłkę zabraną przez jakieś dzieci 18.. Po drugie, Morikawa przez cały tydzień mówił, że w tej chwili nie jest w stanie trafić w cień, co w ciągu ostatnich trzech lat było najbardziej niezawodnym strzałem w całym golfie.

„Właściwie rozegrałem tylko remis” – powiedział Morikawa. „To był rodzaj planu gry. … Tak naprawdę nie musiałem uderzać zbyt wielu cięć. Kiedy to robiłem, tak naprawdę ich nie wyciągałem. kształt rzutu był dzisiaj i był naprawdę prosty. To było jak ten mały remis z 2 jardów.

„W zeszłym tygodniu dużo grałem w golfa i wiele dołków, żeby móc mu zaufać. Nie grałem w remis od może pierwszego roku studiów. Zdecydowanie w liceum. To co innego. To nie to samo zaufanie , ale w tym tygodniu muszę mu zaufać. To jedyny sposób, w jaki będę strzelał.

3. Dziwność Callum Tarren: Niezwykle dziwną częścią czwartku jest to, że Tarren, T2 po 18 dołkach, był powyżej normy w 12 z pierwszych 15 dołków i tylko poniżej normy przez ostatnie trzy tego dnia, kiedy zbliżył się do birdie-eagle-par, aby zamknąć. Nie ma wielu golfistów w pobliżu prowadzenia w pierwszej rundzie, którzy nie byli w czerwonych liczbach, stojących na przedostatnim polu dnia.

4. Dzień dobry Dahmenie: Joel Dahmen, który w czwartek strzelił 67, a także siedzi w T2, miał nie tylko najlepszy cytat dnia w czwartek, ale także dwa najlepsze. Po pierwsze, poważne: „Jestem bardzo konkurencyjny, wierzę w siebie i nienawidzę przegrywać. Ale jest to również dla mnie najbardziej zabawne, gdy grasz z najlepszymi graczami. [Jordan] Spieth w finałowej rundzie dwukrotnie bliski prowadzenia w tym roku iw tym momencie uwielbiam to. Uwielbiam być w takiej sytuacji. Uwielbiam się denerwować. Uwielbiam drżenie rąk. Dlatego gramy w tę grę.”

To świetna rzecz od kogoś, dla kogo wygrana w tym tygodniu zmieniłaby życie. A jego cytat o tym, jak zamierza spędzić czwartkową noc siedząc na czele, był jeszcze lepszy: „Będę nazywał go nowym najlepszym przyjacielem, Benem Rectorem; jest muzykiem. Spotkałem go w Pebble [Beach] w tym roku i dziś wieczorem jest w mieście. Idziemy na jego koncert. Trudno będzie iść do tego i nie wypić 100 piw, jak zwykle robimy na koncertach.”

5. Magia Fitza: Matthew Fitzpatrick, który wygrał turniej US Amateur 2013 na tym polu golfowym, zapewnił prawdopodobnie najbardziej elektryzującą rundę podczas popołudniowej fali, kiedy strzelił 2 do 68 lat. Fitzpatrick najwyraźniej wykonał skok na kierunkach do momentu, w którym może konsekwentnie walczyć, co niekoniecznie było prawdą na początku jego kariery. Fitzpatrick ma najlepszy statystyczny sezon w swoim życiu, a wygrana na Brookline byłaby prawie także na nosie byłaby to również wspaniała historia.

6. Hej, panie DJ: LIV Golf vs. Narracja PGA Tour zostanie na zawsze. Jedna z twarzy tego pierwszego, Dustin Johnson, bierze udział w jego trzeciej dużej wygranej po zdobyciu 68. rundy 1. Pojedynek między DJem a Rorym lub JT – obaj mocno zakorzenieni po stronie PGA Tour – jest prawie zbyt smaczny rozważyć to na początku tygodnia. Byłby to pierwszy z wielu przyszłych potyczek między graczami w obu ligach. Inny wątek dotyczy tego, że DJ nie przemawiał publicznie na imprezie nie związanej z LIV, ale jeśli prowadzi lub jest blisko szczytu w piątek i później, otrzyma wiele pytań o to, jak bardzo zmienił krajobraz swojego sportu .

7. Piękny Brookline: Konsensus w czwartek był taki, że The Country Club – który ma niejednoznaczne „po prostu wydaje się być majorem” w pęczkach – był wspaniale przygotowany na dzień 1. Greensy w czwartek były wolniejsze niż myślałem, ale nawet pomimo tego i fakt, że wiatr ustał wcześnie, średnia punktacji tego dnia wciąż wynosiła 2,6 uderzenia powyżej normy.

– To bardzo trudne – powiedział Rahm. „Szczerze, przez pierwsze pięć dołków, kiedy nie było wiatru, myślałem, że wysadzimy dach z tego miejsca. Ktoś strzeli pod 6, 7 pod, jeśli wiatr nie wzmaga się, prawda? dobrze zaprojektowane pole golfowe jest zawsze trudne. Kiedy zaczęły nadciągać boczne wiatry, było ciężko.”

8. Ciężki dzień dla Lefty’ego: Phil Mickelson strzelił 78 punktów w 1. rundzie i pokonał tylko dwóch z 15 amatorów w czwartek, co było charakterystyczne dla graczy LIV w szerszym kontekście. 15 golfistów, którzy grają w rywalizującej lidze do PGA Tour, osiągnęło 53 wynik, a tylko DJ i mistrz Stanów Zjednoczonych amator James Piot był poniżej par.

9. Uderzenie piłki Maxa Homy: Najlepszym żelaznym graczem na boisku w czwartek był Homa, który zdobył ponad cztery uderzenia w rzutach na podejściu i uzyskał z tego tylko 1 do 69. Homa był nieugięty w kwestii tego, jak wiele się nauczył o tym, że nie musi być perfekcyjny na głównych mistrzostwach, a z jego gry w ostatnich kilku jasno wynika, że ​​prowadzi to do lepszej gry na polu golfowym. Będzie podstępny, aby mieć na niego oko przez ostatnie trzy dni, jeśli będzie uderzał tak, jak robił przez pierwsze 18 dołków.

Rick Gehman, Kyle Porter i Greg DuCharme podsumowują czwartkową akcję w The Country Club. Śledź i słuchaj The First Cut on Podcasty Apple oraz Spotify.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.