MISTRZOSTWA ŚWIATA W WODZIE 2022 FINA

Kliknij tutaj, aby zobaczyć wszystkie nasze zapowiedzi Mistrzostw Świata 2022.

Sobotnia sesja otwarcia pływania w basenie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu FINA 2022 jest wypełniona zarówno weteranami rekordów świata, jak i wschodzącymi gwiazdami w Budapeszcie na Węgrzech. Pięć z dziewięciu wydarzeń przedstawionych pierwszego dnia porzuci półfinały i przejdzie od razu do wieczornych finałów, w których zostaną przyznane medale: 400 mężczyzn wolny, 400 kobiet wolny, mężczyzn 400 IM, mężczyzn 4 × 100 wolny sztafeta i kobiet 4 × 100 wolnych przekaźników.

W sobotni poranek przewidziano również eliminacje na lot kobiet 100, mężczyzn 50, mężczyzn 100 piersi i kobiet 200 IM. Rundy medalowe dla tych wydarzeń odbędą się w niedzielę wieczorem (czasu Budapeszteńskiego).

Poranne wydarzenia dnia 1:

 • 200 IM, kobiety – eliminacje
 • 400 mężczyzn za darmo – Eliminacje
 • Mucha 100 kobiet – Eliminacje
 • Męska 50-latka – Eliminacje
 • 400 kobiet za darmo – Eliminacje
 • 100 piersi mężczyzn – eliminacje
 • 400 IM, mężczyźni – eliminacje
 • Sztafeta 4 × 100 kobiet – eliminacje
 • Wolna sztafeta 4 × 100 mężczyzn – Eliminacje

Dwa z siedmiu wyścigów indywidualnych mają rekordzistę świata w wyścigach – szósty rozstawiony Węgier Katinka Hosszu w 200 IM kobiet i piątym w rozstawieniu Ukraince Andrij Goworow w męskiej 50 rozporku.

Sztafety są również prowadzone przez australijską drużynę kobiet 4 × 100, która zeszłego lata w Tokio pobiła rekord świata, ale tylko jedna pływaczka z tego składu – Meg Harris – rywalizuje w Budapeszcie.

Najważniejsze historie do naśladowania podczas sesji porannej pierwszego dnia:

 • Po zdominowaniu 200 IM na najważniejszych międzynarodowych spotkaniach w latach 2013-19, Katinka HosszuJej rządy dobiegły końca zeszłego lata w Tokio, gdzie zajęła siódme miejsce, daleko od rekordowego tempa. Bitwa o figury tronu, aby być dwukierunkowym przechyleniem między parą 20-latków, student drugiego roku University of Virginia Alex Walsh i australijski fenomen Kaylee McKeown. Walsh może i jest najbardziej niedoświadczona z tych dwóch, ale jej 2:07.84 z kwietniowych prób w USA plasuje się jako najszybszy czas na świecie w tym roku – ponad sekundę szybciej niż McKeown 2:09.15 z prób australijskich, która była o około sekundę niższa od niej. najlepsze na całe życie.
 • Najlepiej wystawiony niemiecki Lukas Martens wygląda na kontynuowanie rozpędu w 400 free po tym, jak sprężyna elektryczna sprawiła, że ​​podczas Stockholm Open osiągnął wynik 3:41,60, czyli o ponad trzy sekundy szybciej niż jego poprzedni najlepszy wynik. Ten czas czyni go 8. najszybszym zawodnikiem wszechczasów i najszybszym od 2017 roku. Oczekuje się, że głównymi pretendentami Martensa będą Eliasz Winnington – którego 3: 43,10 z australijskich prób był o 0,55 sekundy wolniejszy niż jego czas wejścia – i kolega Niemiec Hennig Bennet Muhlleitner. Niespodzianka złoty medalista olimpijski Ahmed Hafnaoui był nieobecny w arkuszu psychiki wydanym w czwartek.
 • Nawet po kilku późnych rysach od Kyle Chalmers oraz Kristof Milak, męska mucha 50 nadal ma gwiazdorską obsadę. Jest długoletni rekordzista świata Andrij Goworowwspółrekordziści świata na krótkich kursach Nicholas Santos i Szebasztian Szabo oraz trzej ostatni mistrzowie świata na długim kursie: Caeleb Dressel (2019), Ben dumny (2017) oraz Florent Manaudou (2015). I to bez wspominania Michał Andrzejktóry był zaledwie 0,03 sekundy za Dresselem podczas prób w USA.
 • Katie Ledecky jest największym faworytem kobiet w 400 free after Ariarne Titmus zrezygnował z podróży do Budapesztu. Ale nowy rekord świata Titmusa 3: 56,40 z australijskich prób może posłużyć Ledecky jako motywacja do pchania się, nawet jeśli wyprzedza konkurencję, która obejmuje wschodzącą kanadyjską gwiazdę Lato McIntosh.
 • 26-letni Holender Arno Cumming wydaje się być gotowy do odebrania swojego pierwszego złotego medalu Mistrzostw Świata w długim biegu w męskiej piersi 100 po wycofaniu się 27-letniego Brytyjczyka w zeszłym miesiącu Adam torfowiec. Obecny mistrz olimpijski i światowy oraz rekordzista świata w tej imprezie, Peaty siedzi w mistrzostwach świata, lecząc złamaną kość stopy. Michał Andrzej może być najbliższym konkurentem Kammingi z czasem wejścia 58,14 zaledwie 0,34 sekundy od najwyższej pozycji.
 • 400 IM mężczyzn obejmuje panującego złotego medalistę olimpijskiego Chase Kalisz i broniący tytułu mistrza świata Daiya Setoale nowy mistrz może zostać koronowany, jeśli Carson Foster może popływać na swoich pierwszych długich Mistrzostwach Świata.
 • W męskiej sztafecie wolnej 4 × 100 Amerykanie próbują kontynuować pasmo dominacji, które sięgają igrzysk olimpijskich w 2016 roku. W Tokio zdobyli czas 3:08,97, najszybszy czas od 13 lat i ponad sekundę przed Włochami z drugiego miejsca (3:10,11). Mimo że Caeleb Dressel jest jedynym członkiem nagrodzonego złotym medalem kwartetu z wyścigów Tokyo w Budapeszcie (Curry z potoku pływał w sztafecie eliminacyjnej), łączny czas drużyny w najlepszych płaskich startach sezonu jest o ponad sekundę szybszy niż Włochy, zespół z kolejnym najszybszym czasem.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.