Grace Zabriskie w grze The Quarry wpatruje się w kamerę.

Obraz: Supermasywne gry

Nawet lata po mojej ostatniej niestopowej przerwie w szkole, gdy tylko nadchodzi czerwiec, wszystko wydaje się toczyć wolniej, łagodniej. Dzień ciągnie się w późne, radosne zachody słońca, jak wtedy, gdy byłem dzieckiem na obozie. Ale zdałem sobie sprawę, że te gorące miesiące nie oznaczają już tego idyllicznego okresu w dzieciństwie, kiedy mogę stracić czujność. Komary unoszą się nad swoimi leniwymi celami, aż wylądują na jednego długiego, krwawego drinka. Nikt nie przyjdzie, żeby ich zmiażdżyć i cię chronić, zwłaszcza w interaktywnym dramacie horroru Kamieniołomnowy letni następca Supermassive Games Do świtu.

Kamieniołom czy grasz z naprzemiennego punktu widzenia dziewięciu doradców obozowych, gdy podczas ich ostatniej nocy w letnim obozie Hackett’s Quarry są wpychani w długą noc pełną niebezpieczeństw, krwi i paranoi. Standardowe rzeczy dla nastolatków, naprawdę, ale ze śmiertelną stawką.

Gracze muszą poprowadzić postacie do bezpieczeństwa (lub nie), wykonując szybkie wydarzenia i podejmując wspólne decyzje, unikając lub poddając się pomysłom, które dorośli gry i ikony horroru z prawdziwego życia, w tym Travis Hackett (Martwe zło‘s Ted Raimi), Chris Hackett (Krzyk‘s David Arquette) i wróżka Eliza (Bliźniacze szczyty‘Grace Zabriskie), wskakuj im do głów.

Normalny dzieciak na obozie to bardzo dużo, zwłaszcza gdy masz już do czynienia z bardziej naglącymi sprawami, na przykład zastanawiając się, czy twój patentowy wymarzony chłopak nie lubi cię z powrotem. Ale nie powinieneś cierpieć sam, więc przygotowałem te 10 wskazówek, aby poinformować o twoim pierwszym przejściu gry Kamieniołom w rodzaju meta-aktu poradnictwa doradcy. Zdobądź zimny kompres na ukąszenia owadów.

Graj po swojemu

Gra Kamieniołom bez modyfikacji obejmuje 10 godzin fabuły i wybór własnych ścieżek przygód, które określają, które ze 186 zakończeń (!) otrzymasz. W dalszej części tego przewodnika zakładamy, że grasz w standardowym trybie dla jednego gracza, ale jeśli wolisz nie grać w pojedynkę lub w zbyt dużym stresie, horror oferuje kilka opcji.

Jest przyjazny dla streamerów dzięki „trybowi streamera”, który eliminuje wszelkie przypadki Ariany Grande i innej muzyki chronionej prawami autorskimi, dzięki czemu możesz bezpiecznie grać z krwiożerczymi oczami widzów Twitcha przyklejonymi do ekranu. Jeśli wolisz, aby tylko oczy były przyklejone do ekranu, możesz również włączyć tryb filmowy gry, który konwertuje Kamieniołom w 10-godzinną mieszankę potworów.

Tryb filmowy ma swój własny zestaw opcji — możesz wybrać między zakończeniem, w którym wszyscy mieszkają, zakończeniem, w którym wszyscy umierają, „festynem gore” lub kliknij Krzesło reżysera, aby dostosować osobowość każdego doradcy do preferowanych cech. Wpłynie to na wybory, jakich dokonują w filmie, na ich sukces lub szkodę. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, gdy Twoje spersonalizowane postacie umierają powoli.

Ale jeśli ty i twój przyjaciel chcielibyście osobiście dostarczyć doradców na ich powolną śmierć, możesz skorzystać z Kamieniołomkooperacja na kanapie. Wybranie tej opcji gry umożliwia grupom przypisanie doradcy do każdego gracza i przekazanie kontrolera, gdy gra przełączy się na POV tego doradcy, co może pomóc każdej postaci przekształcić się w prawdziwą osobę, a nie prosty produkt uboczny twoich niezdarnych szybkich reakcji.

Przygotuj się na ciemność

Dosłownie. Grałem w tę grę całkowicie przy dużym oknie bez zasłon.

Otwarcie okna i wpuszczenie kojącej letniej bryzy zapewniło dobre wrażenia z gry 4D, ale powinieneś mieć świadomość, że Kamieniołom ma wiele czarnych jak smoła środowisk. Blask z mojego okna, choć z pewnością nowatorski i 4D, sprawiał, że chodzenie i znajdowanie odpowiednich wskazówek było bezzasadnie trudne. Pamiętaj o tym, jeśli grasz na urządzeniu o wybrednej jasności lub znajdujesz się w jasnym pomieszczeniu.

Zatrzymaj się i dotknij plam krwi

Czasami niemożność zobaczenia mojego otoczenia była frustrująca, ponieważ 90% z KamieniołomWłaściwa rozgrywka to tłoczenie się i podnoszenie rzeczy.

Gra zachęca osiągnięciami do znajdowania rzeczy, jak najwięcej rzeczy. W trakcie gry, w jakimkolwiek pomieszczeniu lub nieszczęsnym stanie, w którym znajduje się twoje ciało, będziesz szukał wskazówek wyjaśniających przerażający karnawałowy pożar, który kilka lat temu uderzył w Hackett’s Quarry, ducha, który przemierza kręty las i ponurą historię Rodzina Hackettów i ich kilkudziesięcioletni obóz letni.

Będziesz także szukał dowodów na szybkie, warczące potwory, które nieustannie rozcinają twoich przyjaciół, aby policja nie zastanawiała się, dlaczego wszyscy oprócz ciebie zginęli. Możesz zebrać go sam, pstrykając zdjęcia telefonami komórkowymi swoich postaci lub znaleźć go pognieciony i ukryty gdzieś na niebezpiecznych kempingach. Jeśli spieszysz się przez pozornie puste środowiska, możesz przegapić wskazówki, które pomogą Tobie i Twoim doradcom połączyć tę nagle dziwną noc. Nie spiesz się, eksploruj każdy zakamarek, a jeśli zostaniesz poproszony o dalsze rozglądanie się lub przejście dalej, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest dalsze rozglądanie się. Tylko upewnij się, że odkrywasz Nowy rogi—Kamieniołom szybko zamienia się w symulator chodzenia, jeśli nie.

W tej notatce — zrozum sztukę szybkiego wydarzenia

Jako symulator chodzenia, choć posmarowany zmiażdżonymi wnętrznościami i porozrzucanymi mózgami, Kamieniołom może być czasami powolny. Kiedy nie idziesz, oglądasz dłuższą scenkę przerywnikową i łatwo jest zgubić się w tym, co widzisz i zapomnieć, że tak naprawdę jesteś tego częścią.

Uważam, że pomocne jest trzymanie obu rąk w aktywnej pozycji na kontrolerze. W ten sposób, gdy nagle pojawiło się nagłe wydarzenie i oznaczało dosłowne życie lub śmierć dla mojego ulubionego doradcy, byłem gotowy do działania i ratowania ich.

Mężczyzna z bronią stoi przed ogniskiem w kamieniołomie.

Jest gorące mordercze lato.
Zrzut ekranu: Supermasywne gry

Liczy się każda sekunda

Oprócz szybkich wydarzeń, które zwykle wiążą się z szybkimi czynnościami fizycznymi, takimi jak przeskakiwanie przez przeszkodę, uchylanie się przed złapaniem lub łapanie czegoś samemu, Kamieniołom wymaga również dokonywania nagłych, reakcyjnych i emocjonalnych osądów.

To było dla mnie trudne, ponieważ jestem dużym dzieckiem i chciałem, aby wszyscy moi doradcy żyli, byli szczęśliwi i zakochani, jeśli to możliwe. Ale gra podpowiada: Chcesz zastrzelić przyjaciela? Naciśnij A. Czy powinieneś pocałować swoje zainteresowanie miłością w przerażającym mglistym lesie, czy pozwolić, by chwila minęła? Zależy od Ciebie.

Szybko wyczerpujący się pasek informuje, ile czasu zostało Ci na dokonanie wyboru, ale jeśli nie podejmiesz działania, możesz zostać zraniony. Był jeden przypadek, w którym wybór między ucieczką a ukrywaniem się okazał się zbyt trudny dla mojego delikatnego serca i zachwiałem się, co doprowadziło do schwytania mojego doradcy. Boohoo, ale to przestroga. Nigdy nie musisz podążać za podpowiedzią reakcji i nie powinieneś zmuszać się do natychmiastowego dokonywania wyborów, których nie jesteś pewien. Ale przynajmniej dokonaj wyboru.

Gra pozwala również na ich monitorowanie. Większe decyzje emocjonalne, które znacząco wpływają na jedną lub więcej postaci, będą śledzone w kategorii „ścieżki” w menu w grze. Gdy podejmiesz decyzję rozpoczynającą lub zmieniającą ścieżkę, gra wyświetli odpowiednio komunikat „wybrana ścieżka” lub „ścieżka zaktualizowana”. Gdy to zobaczysz, przejdź do menu ścieżek i sprawdź, która ścieżka ma wykrzyknik. Kliknięcie go ujawnia więcej informacji o rozpoczętej fabule, decyzjach, które podjąłeś, aby ją kontynuować, i daje ogólne pojęcie o tym, dokąd zmierza.

Kiedy wybierzesz jedną z opcji dialogowych, gra wyraźnie powie ci, jak inne postacie czują się w związku z tym, co powiedziałeś, na przykład, czy ci nie ufają lub czy czują się przez ciebie wspierane. Te wskaźniki powinny również pomóc ci zdecydować, czy podoba ci się kierunek, w którym zmierza twoja historia, czy też czas zmienić kurs.

Zamknij się, kurwa…

Od czasu do czasu powinieneś się po prostu, kurwa, zamknąć, zwłaszcza gdy wróg ma wedrzeć się do twojej kryjówki i rozerwać ci gardło.

Pozostając niewykrytym w Kamieniołom uruchomi mechanikę „wstrzymaj oddech” i będziesz musiał przytrzymać przycisk, aby zachować ciszę, dopóki niebezpieczeństwo minie. Ponownie wskazuje na to drenujący kolorowy pasek, a także czerwona mgiełka na ekranie i głośny dźwięk bicia serca twojego doradcy.

Gdy mgła i dźwięk ucichną, możesz zwolnić przycisk i pozwolić swojemu doradcy oddychać. Bezpieczniej może wydawać się poczekanie, aż kolorowy pasek czasowy zostanie całkowicie wyczerpany, ale w tym momencie twój doradca zabraknie tchu i wyda ogromne westchnienie, pozwalając napastnikowi łatwo go znaleźć. Nauczyłem się tego niefortunnego sposobu.

…Ale tylko jeśli chcesz

Ewentualnie oddychaj tak głośno, jak chcesz. Jest 186 zakończeń, a twoje może być tak makabryczne, jak tylko chcesz. Jeśli chcesz zabić postać lub po prostu zobaczyć, dokąd zaprowadzi cię „niewłaściwa” decyzja, zrób to, jesteś chory.

Dwie postacie z Kamieniołomu wpatrują się w siebie, gotowe do pocałunku.

Nie ma lepszego czasu na wydawanie hormonów niż chwila od śmierci.
Zrzut ekranu: Supermasywne gry

Spójrz w przyszłość

Bardziej mistyczny element Kamieniołom polega na znalezieniu wszystkich 22 kart w Wielkich Arkanach, atutach talii tarota, które dotyczą szerokich tematów i zmian. To kolejny dobry powód, aby dokładnie przeszukać pokój przed przejściem do następnego zadania.

Znalezienie kart tarota pozwoli ci położyć coś na stole podczas spotkania z nieodgadnioną wróżką Elizą, do którego dochodzi pod koniec wszystkich Kamieniołomdziesięć rozdziałów.

Eliza przeczyta dla ciebie karty i zapyta, czy chciałbyś zobaczyć jedną z przyszłości, które przepowiadają w jej kryształowej kuli. Zgoda na to pozwoli ci krótko zobaczyć możliwy wynik emocjonalnej decyzji, z którą będziesz musiał się zmierzyć w następnym rozdziale, kolejny przydatny sposób sprawdzenia, czy twoja historia idzie tak, jak oczekiwałeś.

Wróć do przeszłości

Jeśli popełniłeś błąd i nie jesteś zadowolony z tego, co widzisz, gracze z Edycją Deluxe Kamieniołom mogą skorzystać z przydatnej funkcji Death Rewind podczas pierwszej rozgrywki. Jeśli nie masz Edycji Deluxe, będziesz mieć dostęp do tej funkcji w kolejnych rozgrywkach.

Death Rewind daje ci trzy szanse na odwrócenie śmierci. Jest dostępny za każdym razem, gdy umrze doradca, o ile wciąż masz co najmniej jedną z trzech szans. Zgoda na wykorzystanie jednej ze swoich szans na doradcy odwróci twoje postępy i zabierze cię z powrotem do punktu w grze, w którym podjąłeś śmiertelną decyzję. Czasami ta decyzja została podjęta kilka rozdziałów wstecz — jeśli tak jest, gra ostrzeże cię, że próba uratowania tego doradcy znacznie odwróci twoje postępy.

Korzystanie z Death Rewind nie gwarantuje, że Twój doradca nie umrze ponownie. Zagrałem rozdział dziewiąty dwa razy i nadal udało mi się popełnić masowe morderstwo.

Rzuć kredyty

Ranek zawsze nadchodzi, nawet po niekończącej się letniej nocy. Bez względu na to, które zakończenie otrzymałeś, trzymaj się napisów, aby uzyskać krótki epilog i odblokować osiągnięcie Epilog. Uważaj to za swoją złotą gwiazdę za dobrą pracę. Albo makabryczna praca, cokolwiek.

Dzięki swoim gwiazdkom i 10 wskazówkom możesz ruszyć w głąb tego. Być może jesteś daleko od pieczenia lepkich pianek wokół trzaskającego ogniska, ale czy zabijanie demonów nie może być równie satysfakcjonujące?

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.