Jabłka AirPods Pro to wyższa wersja istniejących słuchawek AirPods, która może pochwalić się kilkoma unikalnymi funkcjami, w tym aktywną redukcją szumów, zapewniającą lepsze wrażenia słuchowe i wymiennymi silikonowymi końcówkami, aby uzyskać wygodniejsze dopasowanie.

Czytaj więcej: Najlepsze Apple AirPods na rok 2022

I chociaż możesz już pokochać swoje słuchawki AirPods Pro, jest wiele do nauczenia się o twoich słuchawkach dousznych, które mogą uwolnić ich pełny potencjał. W tym przewodniku pokażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o AirPods Pro, od tego, jak poprawnie sparować je ze smartfonem, aby skorzystać dźwięk przestrzenny dla bardziej wciągających wrażeń dźwiękowych.

Parowanie AirPods Pro zajmuje tylko kilka sekund

Parowanie zajmuje tylko kilka sekund.

Jason Cipriani / CNET

Po rozpakowaniu AirPods Pro odblokuj iPhone’a lub iPada (188 USD w Amazon) i otwórz etui ładujące na słuchawki. Sekundę lub dwie później pojawi się monit z pytaniem, czy chcesz sparować wkładki douszne.

Uzyskiwać Łączyć zainicjować parowanie i gotowe. AirPods Pro nie tylko będą działać z Twoim iPhonem, ale zostaną również sparowane ze wszystkimi urządzeniami Apple, na których zalogowałeś się za pomocą konta iCloud.

Naciśnij, nie stukaj, na AirPods Pro

Oba pąki AirPods Pro mają przycisk, który tak naprawdę nie jest przyciskiem.

Jason Cipriani / CNET

Zamiast stukać w jeden z AirPods, użyj trzonków AirPods Pro jako przycisków. W rzeczywistości nie ma tam przycisku; zamiast tego jest to sekcja wrażliwa na nacisk, która może replikować sposób, w jaki używasz przycisku. Jest to podobne do tego, że gładzik w MacBooku, MacBooku Air i MacBooku Pro nie porusza się fizycznie, aby kliknąć.

Za pomocą dwóch palców ściśnij płaskie wcięcie na każdym AirPod. Po każdym naciśnięciu usłyszysz kliknięcie w uchu. Oto, co robi każde naciśnięcie przycisku:

  • Pojedyncze naciśnięcie: Pauza / Odtwórz
  • Podwójne naciśnięcie: Przeskocz do przodu
  • Potrójne naciśnięcie: Przejdź do tyłu
  • Długie naciśnięcie: Przełączanie między trybem redukcji szumów a trybem przezroczystości.

Jak monitorować żywotność baterii?

Jedną z najlepszych cech AirPods Pro jest żywotność baterii. Pomiędzy baterią w etui a tymi w każdej słuchawce możesz pracować przez wiele godzin bez konieczności ładowania. Apple ma kilka różnych sposobów monitorowania żywotności baterii każdego AirPod Pro, a także obudowy.

Za każdym razem, gdy chcesz sprawdzić poziom naładowania AirPods Pro i etui ładującego, odblokuj iPhone’a lub iPada i otwórz etui obok urządzenia z AirPods w środku. Pojawi się animacja pokazująca poziom naładowania każdego AirPoda i etui.

AirPods Pro obok iPhone'a, który pokazuje poziom naładowania baterii słuchawek

Żywotność baterii to oficjalnie pięć godzin.

Jason Cipriani / CNET

Możesz także dodać widżet baterii do ekranu głównego swojego iPhone’a. Gdy AirPods są aktywnie sparowane z telefonem, pozostały czas pracy baterii dla każdej wkładki dousznej i etui pojawi się w widżecie.

Jak korzystać z aktywnej redukcji szumów

Główną funkcją AirPods Pro jest ANC. Po włączeniu redukcja szumów blokuje prawie wszystkie dźwięki tła, które normalnie słychać w zwykłych słuchawkach dousznych lub w standardowych słuchawkach AirPods. Jeśli na przykład pracujesz w hałaśliwym biurze lub w biurze domowym dzielonym z partnerem i dziećmi, które uczą się na odległość, może to pomóc w zablokowaniu rozmów i zakłóceń.

Sterowanie Centrum sterowania na iPhonie z podświetlonym przyciskiem głośności pokazującym ustawienia AirPods Pro

Centrum sterowania ułatwia przełączanie między trybami.

Jason Cipriani / CNET

Wyłącz redukcję szumów długim naciśnięciem jednego z przycisków AirPods lub użyj Centrum sterowania na iPhonie lub iPadzie. Przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu urządzenia; następnie, gdy pojawi się Centrum sterowania, naciśnij i przytrzymaj suwak głośności. U dołu ekranu dostępne są trzy opcje: Wyciszanie szumów, Wyłączone i Przezroczystość. Kliknij ustawienie, którego chcesz użyć.

Czytaj więcej: AirPods 3 kontra AirPods Pro

Kiedy ty przełącz na tryb przezroczystościbędziesz słyszeć niektóre dźwięki w swoim otoczeniu, ale nadal będziesz słyszeć dźwięk odtwarzany w AirPods Pro, którego używasz podczas spaceru po ruchliwych ulicach, aby słyszeć ruch uliczny lub w lotnisko, na przykład gdy trzeba nasłuchiwać zmian w bramce.

Możesz przejść do trybu przezroczystości, naciskając długo przyciski AirPods lub używając przełącznika w Centrum sterowania.

Dźwięk przestrzenny to imponujące doświadczenie

Dźwięk przestrzenny zapewnia wciągający dźwięk przestrzenny, zapewniając 360-stopniowy krajobraz dźwiękowy, który dostosowuje się do Twojego ruchu. Doświadczenie jest stosunkowo nowe i jest dostępne na AirPods Pro (wraz z niedawnym dodatkiem Dolby Atmos dla Apple Music) – to tylko kwestia włączenia tej funkcji w ustawieniach.

Włącz dźwięk przestrzenny, przechodząc do Ustawienia > Bluetooth > dotknij „i” obok AirPods Pro, a następnie przesuń przełącznik obok Dźwięk przestrzenny do pozycji włączonej. Następnie możesz posłuchać demonstracji, aby zobaczyć, jak działa ta funkcja, wybierając Zobacz i usłysz, jak to działa.

Sterowanie w Centrum sterowania dla dźwięku przestrzennego i aktywnej redukcji szumów

Możesz przełączać dźwięk przestrzenny w tym samym miejscu, w którym kontrolujesz ANC.

David Carnoy / CNET

Teraz za każdym razem, gdy oglądasz wideo w aplikacji takiej jak Apple TV i używasz AirPods Pro, powinieneś słyszeć dźwięk przestrzenny, poruszający się wokół ciebie, gdy rzeczy dzieją się na ekranie lub gdy poruszasz głową.

Jeśli nie masz szczęścia w korzystaniu z dźwięku przestrzennego, może być konieczne zaktualizowanie oprogramowania sprzętowego w AirPods Pro, ale jest to coś, z czym Twój iPhone radzi sobie sam. Moja rada? Jeśli nie widzisz funkcji dźwięku przestrzennego w ustawieniach, umieść słuchawki w etui ładującym, ale pozostaw je otwarte i umieść obok iPhone’a. Musiałem to zrobić dokładnie przez około godzinę, zanim moje AirPods Pro się zaktualizowały.

Okno odtwarzania dźwięku na Apple Watch z przyciskiem trybów redukcji szumów w lewym dolnym rogu

Nawet zegarek Apple Watch może pomóc w zmianie trybów.

Jason Cipriani / CNET

Użyj swojego Apple Watch do sterowania AirPods Pro

Jeśli masz Zegarek Applemożesz dotknąć ikony AirPlay w aplikacji Teraz odtwarzane, aby przełączać się między trybami redukcji szumów i przezroczystości, gdy słuchawki AirPods Pro są używane.

Sterowanie AirPods Pro w menu dźwięku na komputerze Mac

MacOS Big Sur dodał dedykowane sterowanie AirPods, które pojawia się, gdy bezprzewodowe słuchawki douszne są podłączone do komputera Mac.

Jason Cipriani / CNET

Używaj Maca do sterowania AirPods Pro

Używając AirPods Pro z komputerem Mac, możesz przełączać się między trybem redukcji szumów a trybem przezroczystości bez konieczności ściskania AirPods Pro. Na komputerze Mac zobaczysz ikonę AirPods, gdy słuchawki douszne zostaną pomyślnie połączone z komputerem. Kliknij go, a następnie zmień tryb.

Uzyskaj odpowiednie dopasowanie, zmieniając wskazówki

W pudełku z AirPods Pro znajdują się dwa dodatkowe rozmiary końcówek dousznych; średni rozmiar jest preinstalowany. Wypróbuj je najpierw, a jeśli poczujesz się niekomfortowo, możesz zamienić je na inny rozmiar. Nie ma sztuczki, aby zdjąć końcówkę z każdego AirPod, po prostu pociągnij, aby ją zsunąć i wciśnij, aby dopasować kolejną parę. Może się wydawać, że zamierzasz to zgrać, ale z kilku zamian, które zrobiłem, w końcu odpadają.

Wskazówki dotyczące korzystania z testu dopasowania końcówek słuchawek AirPods Pro do telefonu iPhone

Test dopasowania końcówek dousznych poinformuje Cię, czy używasz końcówek dousznych w odpowiednim rozmiarze.

Jason Cipriani / CNET

Wykonaj test dopasowania końcówek uszu, aby znaleźć najlepsze dopasowanie

Jeśli zagłębisz się w ustawienia AirPods Pro, możesz wykonać test dopasowania końcówki ucha (spróbuj powiedzieć to głośno kilka razy). Test odtworzy niektóre dźwięki za pomocą mikrofonów AirPods, a następnie poinformuje Cię, czy zainstalowane nakładki douszne mają odpowiedni rozmiar dla Twoich uszu.

Aby uruchomić test, otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie, wybierz Bluetooth i dotknij „i” obok nazwy AirPods Pro. Wybierz opcję Test dopasowania końcówki dousznej, a następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Przeprowadziłem test ze średnimi i małymi końcówkami dousznymi i obie zdały. Więc nie czuj się przyciśnięty do pierwszych końcówek dousznych, z którymi testujesz; może być inny rozmiar, który działa i jest wygodniejszy.

Czytaj więcej:

Zobacz stan naładowania podczas bezprzewodowego ładowania etui

Etui dołączone do AirPods Pro będzie ładować się bezprzewodowo na tych samych podkładkach do ładowania bezprzewodowego, które współpracują z iPhonem. Działa również z ładowarkami MagSafe, po prostu nie przykleja się magnetycznie do ładowarki, jak robi to iPhone 12 lub 13. Umieść etui na podkładce z małą lampką skierowaną do góry, aby rozpocząć ładowanie. Lampka etui zaświeci się, gdy po raz pierwszy zostanie umieszczona na podkładce, informując, że się ładuje. Jednak w końcu minie limit czasu i wyłączy się. Dotknij etui, aby sprawdzić stan naładowania etui (kolor zielony oznacza, że ​​jest w pełni naładowany).

W AirPods Pro jest o wiele więcej; te inne wskazówki i triki dotyczą wszystkich AirPodsi powinno pomóc w całkowitym opanowaniu nowych bezprzewodowych słuchawek dousznych. Jeśli masz nowego iPhone’a, koniecznie sprawdź te ustawienia. Następnie dowiedz się, jak iOS 15 wpływa na sposób korzystania ze słuchawek.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.